Odstránime chyby z múky rýchlo a navždy: osvedčené metódy | pangudownloads.com
Útulný dom

Odstránime chyby z múky rýchlo a navždy: osvedčené metódy

Každá žena v domácnosti, dokonca aj tie najčistejšie a najcitlivejšie, sa musel stretávať s múkami, ktoré bezstarostne riadia rodinné obchody s múkou a obilninami. Niekedy sa objavujú krátko po kúpe produktov, ale častejšie sa tento nepríjemný hmyz po chvíli prejaví, pričom zároveň zaplaví všetky kuchynské skrinky s ich potomkami.

Odkiaľ pochádzajú chyby a existuje spôsob, ako zabrániť ich reprodukcii v obilninách a múke?

Príčiny vzhľadu múky z múky

Odstránime chyby z múky rýchlo a navždy: osvedčené metódy

Ľudia tohto škodlivého hmyzu sa tiež nazývajú tmavožlté brouky alebo hrošáky. Samozrejme, samy o sebe, zo vzduchu, sa objaví v čisté kuchyni, tento hmyz nemôže. Ich zdrojom je múka alebo obilniny, nakazené vajíčkami múky alebo dokonca dospelým hmyzom.

Stojí za to, že aspoň jedno z týchto vajec sa dostalo do kontajnera múkou alebo obilím a čoskoro sa nakazia všetky vrecká, škatule a poháre, ktoré majú voľný prístup.

Chrobáči múkajú Chrušchakov, aby ochutnali veľa výrobkov, nielen obilnín a múku. V ponuke týchto škodcov sú zahrnuté aj nasledujúce produkty:

  • cestoviny;
  • sušené ovocie;
  • sušienky;
  • jadrá orechov;
  • kandizovaný karamel.

Ako svoje bydlisko, tieto chyby často vyberajú tašky na handričky a boxy na krúpy. Rovnako chcú žiť v pozostatkoch múky a obilnín, rozptýlené vo vnútri skriniek a čistiť hosteska v zhone. Všeobecné čistenie v kuchyni je preto potrebné pravidelne, najmenej raz za mesiac.

Spôsoby boja

Odstránime chyby z múky rýchlo a navždy: osvedčené metódy

Ako sa zbaviť múky? Táto otázka znepokojuje každú hostesku.

Ako ukázali experimenty, Khrushchakovia nie sú schopní žiť na suchom mieste.

Ak sa vlhkosť v kuchyni zníži na 7-8%, jednoducho zomrie. Ale pri teplotnom režime je všetko o niečo komplikovanejšie, pretože žije v izbovej teplote 18 až 32 stupňov.

Všetky kuchynskej linky je potrebné zabezpečiť audit, vytrusit všetky pakety a zmena banky. Budeme musieť vyhodiť všetky cereálie, sušienky a sušené ovocie, ktorý sa nachádza chyby, ako ľudskú spotrebu, nie sú predmetom, v skutočnosti môžu byť zdraviu škodlivé. Preto nie je ani stojí za vyskúšanie, aby obilné múky chrobákov, ako keby to bola škoda nechať.

Môžete sa pokúsiť zachrániť múku, pretože to musíte pretrepať cez jemné sito a pečať v rúre, aby ste sa uistili, že žiadne chrobáky prežijú. Žiadne plechovky, krabice a vrecká s podozrivým obsahom v skrinkách by nemali zostať!

Všetky police by sa mali umývať mydlovou vodou a otrieť na všetkých stranách dezinfekčným prostriedkom, napríklad zriedeným octovou esenciou alebo roztokom chlóru. Všetky skladovacie nádrže na obilniny a sypké výrobky by sa mali dôkladne umyť a vysušiť.

K hubenie škodcov bol efektívny a kompletné, po dôkladnom vyčistení a odstránenie všetkých zdrojov hmyzu v dome je potrebné prijať opatrenia, ktoré pomôžu zbaviť hmyzu a nakoniec bráni ich znovuobjavenie.

Na tento účel sa odporúča používať nasledujúce ľudové prostriedky na kontrolu hmyzu:

Odstránime chyby z múky rýchlo a navždy: osvedčené metódy
  • Umiestiť na policiach v skrinkách malé kontajnery a drvené vavrínové listy;
  • vyčistiť v rohoch skriniek výhonky suché levandule alebo levanduľový olej na impregnovanie malých kúskov papiera, ktoré musia byť tiež umiestnené v skriniach;
  • v obaloch s obilninami položte nevarené strúčiky cesnaku.

Ďalším spôsobom, ako sa vysporiadať s múkou chrobákov, je pripraviť špeciálne gule. Vyrábajú sa z cukrového prášku, boraxu a drveného proso v mlynčeku na kávu, zmiešané v pomere 1: 1: 1. Premyté a dezinfikované skrinky by mali byť položené s papierom a roztiahnuté guľôčky okolo rohov skriniek. Periodicky o potrebe aktualizácie.

Prevencia opätovného vzniku

Odstránime chyby z múky rýchlo a navždy: osvedčené metódy

Každá hostiteľka sama rozhodne, akým spôsobom bude mať chyby z múky, avšak preventívne opatrenia zostanú nezmenené a rovnaké pre všetkých.

Najúčinnejší a spoľahlivý spôsob, ako ich udržať dokonalý poriadok v kuchynských skriniek, odstránenie prázdnych paketov z obilnín a iných potravín a zachovanie všetkých edibles v hermeticky uzavretých nádobách.

Všetky nakúpené obilniny sa musia skontrolovať na hmyz na trhu alebo v obchode. Aby ste boli verní, môžete ich zahriať v rúre pred uložením do rúry na teplotu 50-100 stupňov po dobu 5-7 minút. V chladnej sezóne môžete obilniny skladovať v tesne uzavretom kontajneri na balkóne.

Všetky kuchynské povrchy by sa mali pravidelne umyť a skrinky by sa mali čistiť z omrviniek a zvyškov potravín. Po mesiaci života v režime celkovej a pravidelnej očisty, dokonca aj pozostalí po očistení, dezinfekcii a spracovaní zápachu ľudových prostriedkov, chyby jednoducho hladoví.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 3