Útulný dom

Originálne vzory na stenách s textúrou

Najjednoduchší a najlepší spôsob, ako aktualizovať interiér, je prefarbenie stien. Dnešná jednoduchá zmena farby nikoho nepřekvapí, ale vytvorenie pôvodnej kresby je na vrchole popularity.

Textúrovaná maľba steny vyzerá veľmi pekne, zatiaľ čo sa nepodarí podávať nátery tapiet za oveľa nižšie náklady.

História vzhľadu textúrneho valca

Originálne vzory na stenách s textúrou

Ak pred vytvorením kombinácie dvoch farieb s použitím zmačkanej handričky alebo celofánovej tašky je dnes populárne používať iný obrázok s valčekom.

Dnes získavajú obrovskú popularitu ako univerzálny nástroj pre výzdobu. História vzorovaný valec začal pred viac ako 200 rokmi, to je čas na nákup tapetu v Európe pre obyčajných ľudí bolo takmer nemožné. Z tohto dôvodu mnohí hľadali rozpočtové spôsoby, ako zdobiť svoje domovy. Vtedy sa objavili prvé vzorované valčeky.

Pretože boli vyrezané z dreva a slabo absorbovanej farby, nebolo s nimi veľmi výhodné pracovať.

Napriek tomu, že nástroje na vytváranie vzorov na dnešných stenách sú v otvorenom predaji, mnohí vytvárajú vzorované valčeky s vlastnými rukami a prichádzajú s jedinečným vzorom. Štandardný dizajn je jednoduchý - dva valce na rukoväti, zatiaľ čo prvý má trojrozmerný vzor a druhý sa používa na lakovanie. Pokročilejšie nástroje obsahujú nádrže, v ktorých je dopredu naplnené odporúčané množstvo náteru, ktorý je potom privádzaný do výkresu.

Dnes s jeho pomocou je možné nielen premeniť interiér, ale aj aktualizovať nábytok a dokonca aj textílie. Pozrime sa podrobne, ako zmeniť farbu stien sami pomocou tohto nástroja.

Tipy sú užitočné

Ak chcete vytvoriť takýto dekor, odporúčame vám použiť niekoľko tipov:

Originálne vzory na stenách s textúrou
  • Pred aplikáciou vzoru na stenu musíte skontrolovať škvrnu na papieri;
  • začnite ľubovoľnú prácu, ktorú potrebujete z ľavého horného rohu, jeden pohyb bez prestávok;
  • na maľovanie steny pohybu musí byť koniec konca, aby to urobil, označí svoju východiskovú polohu;
  • Ak chcete použiť vzor, ​​odporúčame výber kontrastnej farby;
  • maľovanie vzorovanej dosky obloženia bude vyžadovať predbežné čistenie povrchu pred kontamináciou;
  • Vždy odstráňte nadbytočnú kvapalinu po naplnení farby na penový nástroj, opakovane ho prechádzajte cez špeciálny povrch;
  • gumový valec sa nedá použiť ihneď po nanesení náteru alebo omietky na povrch, je potrebné nechať ho na to dosť sušiť 10 minút;
  • je dôležité nastaviť množstvo farby a silu lisovania, iba v takom prípade bude vzor na celom povrchu rovnaký;
  • Medzi pásmi nemôžete nechať ani milimetr voľného miesta.

Ďalším užitočným tipom - na vytvorenie obrazu na malých miestach, kde vzorový valec pre stenový dekor neprejde, zoberte zvyčajne pokrčený materiál a dotýkajte sa povrchu.

Spôsoby vytvárania populárnych vzorov

Najjednoduchšia cesta je považovaná za ragovú verziu. Umožňuje vytvoriť dvojfarebnú farbu a vytvoriť originálne vzory na stenách. Na vytvorenie simulácie textilného čalúnenia sú steny namaľované farbou pozadia s polomatnou kompozíciou. Počas vysúšania náteru je pre tento dekor pripravený vzorovaný valec, na tento účel je norma navinutá zošitou bavlnenou handričkou po vyčistení z akýchkoľvek kontaminantov a pri rezaní všetkých rozpadajúcich sa nití. Kusy hmoty by mali byť trochu, pretože je potrebné z času na čas meniť, aby sa zabránilo úplnému impregnovaniu tkaniny farbou, inak bude obraz fuzzy.

Originálne vzory na stenách s textúrou

Ak chcete získať tenkú vrstvu, farba by mala byť trochu zriedená čistou vodou. V tomto prípade sa druhá farba aplikuje nie na nástroj, ale na povrch steny.

Ak chcete vytvoriť prechodový graf, prispôsobenie, ktoré odstráni časť farby a ponechá vzor. Pre ideálny pohybový vzor nemožno prerušiť a je žiaduce neustále meniť smer rýhovania.

Na simuláciu tehly, napríklad na obloženie, sa bežný valec vyrába prstencovými kanálmi, ktoré oddeľujú celý povrch na časti.

Potom je každý rozložený v priečnych drážkach. V dôsledku takýchto manipulácií na stene sa získa obdĺžnikový dojem, ktorý sa stane imitáciou tehál.

Na simuláciu stromu na obyčajnom valčeku je vinutie vytvorené zväzkom a všetky otáčky musia byť v rôznych smeroch. Takýto povrch umožní replikáciu imitácie drevených vlákien.

Spôsob výroby valca vlastnými rukami

Valce s nezvyčajnými vzormi pomáhajú cítiť sa ako skutoční dizajnéri interiérov. V závislosti od materiálu sú tieto zariadenia rozdelené na penový plast, penovú gumu, gumu, kožu a drevo. Existujú aj možnosti vytvárania rôznych vzorov, takéto nástroje môžu ľahko simulovať rozvod mramoru, drevené vlákna, zinkovanie a dokonca aj murivo.

Valček pozostáva z nasledujúcich častí: tryska je inverzný valec vyrobený z gumy, hladký valec vyrobený z penovej gumy a držiak držadla na upevnenie valčekov. Pre výrobu budete potrebovať: bežný gumový valec na vyrovnanie tapiet, hrúbku gumy 1 cm a lepidlo na ne. Z gumovej základne odrezať imaginárne vzory, ktoré potom lepia na valček.

Je dôležité, aby celý povrch kresby bol spojitý. Ak chcete získať vysokokvalitný obraz, všetky rohy, ktoré budú v kontakte s povrchom steny, musia byť zaoblené.

Dúfame, že vyššie uvedené informácie o tom, ako používať vzorované korálky budú užitočné pre tých, ktorí sa rozhodli vyskúšať sami v úlohe interiérového dekoratéra. Hlavnou vecou je mať na pamäti, že prvýkrát môže byť výsledok nedokonalý, ale so skúsenosťami sa všetko nevyhnutne stane.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

3 + 7 =