Parný mop s funkciou vysávača: niekoľko objemných zariadení v jednom kompaktnom zariadení | pangudownloads.com
Útulný dom

Parný mop s funkciou vysávača: niekoľko objemných zariadení v jednom kompaktnom zariadení

Moderné upratovanie domu každoročne viac a viac prechádza z rutinnej manuálnej práce do vzrušujúcej a ľahkej práce. A to všetko vďaka najnovším zariadeniam a úžasným domácim spotrebičom, ktoré uľahčujú našu úlohu.

V súčasnej dobe je časovo náročná záležitosť, ako suché a mokré čistenie podlahy, už nie je problém - objemné vysávače, lopaty a metly, vedierka a mokré handry okamžite poslaný späť v čase a zmeniť to všetko prichádza len jeden kompaktný a jednoduchá montáž - parný mop s vysávačom funkciu ,

Čo to je a ako to funguje?

Parný mop s funkciou vysávača: niekoľko objemných zariadení v jednom kompaktnom zariadení

Vysávač s parným mopom je kompaktná a ľahká jednotka pripomínajúca klasický mop, ovládaný jednou rukou.

Na dlhej rukoväti sú pevné vodné nádrže a zber prachu a na dne je kefa na umývanie a čistenie povrchov. Skladá sa z trysky na ťahanie prachu a nečistôt a okrúhlej dlhej krútickej kefy na podávanie pary a umývacích plôch.

Spravidla sa v parnom vysávači pre domácnosť inštaluje cyklónový filter, ktorý vám umožňuje lepšie čistiť akékoľvek povrchy od prachu a iných nečistôt, ako sú napríklad drobky, vlasy, živočíšna vlna.

Okrem toho je zariadenie vybavené nádržou na vodu, ktorá pri zahrievaní dodáva paru potrebnú na mokré čistenie a dezinfekciu podlahy. Tieto jednotky spravidla majú schopnosť súčasne prevádzkovať oba režimy a zapínať len suché alebo iba mokré čistenie.

Ale možnosť súčasne využívať dva režimy výrazne zníži časové náklady, pretože stačí chodiť len raz na podlahu a oba budú vysávané a umyté.

Takéto jednotky majú zvyčajne rôzne režimy napájania dodávky pary, ktoré sa musia vyberať na základe povrchu, ktorý sa má ošetriť. Takže pre laminát by mala byť síla pary menšia ako pre dlaždice alebo keramogranitu. Prítomnosť takejto funkcie umožní, aby povlaky mali dlhšiu životnosť.

Tiež, neboj sa, že sa znečistená voda po praní sa zmieša s čistou, alebo to bude spadať do prachu zo zberača prachu. Takéto vysávače s čistením parou majú nezávislé nezávislé nádrže na prach, špinavú a čistú vodu. To znamená, že čistenie bude lepšie a čistejšie než jednoduché handry. Keď ručné umývanie podláh, zvyčajne nemení vodu v vedre po každom plákania tkaniny, čo znamená, že voda nie je vždy celkom jasné, na rozdiel od tej, ktorá je v nádrži svojho parného mopu.

Ďalším plusom - prítomnosťou špeciálnej doplnkovej kefy, ktorá je upevnená hneď po umývacom diele. Takáto kefa otrie vlhkosť, ktorá zostáva z pary a podlaha zostáva prakticky suchá po umytí.

Aký je rozdiel medzi parným mopom a funkciou nasávania prachu od ostatných čistiacich prostriedkov na podlahu

Hlavným konkurentom takého mopu je samozrejme prací vysávač. V skutočnosti robí to isté - zbiera odpad z podlahy a čistí povrch. A jedna a druhá možnosť majú fanúšikov, ale čo je lepšie - parný mop alebo prací vysávač?

Parný mop s funkciou vysávača: niekoľko objemných zariadení v jednom kompaktnom zariadení

Pri výbere agregátu je vhodné zamyslieť sa nad svojimi cieľmi a podmienkami jeho fungovania. Takže, ak máte veľa kobercov alebo domácich zvierat, a možno potom, a ďalšie, parný mop s opciou na odsávanie prachu jednoducho nemôže vyrovnať so všetkými prachu a ťahanie vlasov. V tomto prípade, rovnako ako v prípade, že máte veľmi veľké upratovanie plochy, je lepšie dať prednosť mokré vákuum. Je tiež vhodný na všeobecné čistenie, zatiaľ čo mop sa lepšie používa na každodennú údržbu čistoty.

Ale sú tu veľké umývacie jednotky a slabé strany, ktoré nie sú prítomné u svojho menšieho kolegu. Vysávač je po prvé veľmi objemný. Ak chcete začať čistiť, musíte zozbierať všetky hadice a kefy, aby ste za bytom prehĺbili neohrabanú a ťažkú ​​nádrž.

Vysávač s parnou kefkou je ľahký a kompaktný a zapadá do jednej ruky, čo je lepšie a pohodlnejšie na časté a rýchle čistenie.

Po druhé, prací vysávač necháva za veľmi vlhkou podlahou. Pracuje podľa princípu rozstrekovania vody a odsávania po trení podlahy štetcom. Samozrejme, na povrchu zostáva veľa vlhkosti. Parné spracovanie tiež okamžite vyschne a podlaha je takmer okamžite suchá, čo je veľmi dôležité, ak napríklad v dome sú malé deti.

Okrem toho alternatíva môže slúžiť ako parný mop s funkciou elektrickej energie. Namiesto toho, aby nasiakala prach, má štetce, ktoré z neho odmotávajú odpadky a zamiešajú ho do špeciálneho oddelenia. Takýto elektromer má všetky výhody parného mopu - ľahkosť, kompaktnosť, čistota a dezinfekcia.

Elektrovenik však nevyčisťuje odpad tak opatrne ako vysávač. Napríklad, môže jednoducho zbierať jemný prach a veľké odpadky budú "pohon"Na podlahe. Jediná vec, ktorá ju zatraktívňuje, je cena. Samozrejme, mop s metlou je oveľa lacnejší ako to, ale s vysávačom.

Klady a zápory

Rovnako ako každá nová technológia, vertikálny čistič pary má niekoľko výhod a nevýhod. Ich porovnanie zvyčajne pomáha pri výbere domáceho pomocníka.

Medzi nepodmienené výhody takýchto zariadení patria:

 • Čistota podlahy a dezinfekcia bez chémie;
 • Kompaktnosť zariadenia - jeden parný mop nahrádza vysávač a niekoľko objemných jednotiek;
 • Po ošetrení parou je podlaha takmer suchá, na rozdiel od umývacieho vysávača alebo handričky.
 • Rýchlosť čistenia - najprv nepotrebujete vysávať a potom umyť to isté miesto.

Existujú však aj nevýhody takýchto jednotiek. Chcem veriť, že sú k dispozícii len preto, že takéto zariadenie je novinkou na trhu. Postupom času výrobcovia prinesú dokonalosť a my budeme radi čistiť.

Takže, nevýhody:

 • Nízky sací výkon, ktorý nie je vhodný pre silné kontaminanty alebo koberce s vysokým vlasom;
 • Nemožnosť čistenia veľkých priestorov v jednom kroku - musíte vypnúť zariadenie a pridať vodu.
 • Vysoká cena zariadenia.

Ako si vybrať

V dnešnej dobe neexistuje toľko modelov mopov s funkciou odsávania prachu na trhu, ale najlepšie parné čistiace prostriedky by mali mať nasledujúce charakteristiky:

Parný mop s funkciou vysávača: niekoľko objemných zariadení v jednom kompaktnom zariadení
 • Vysoká energia pary. Čím vyššie je to, tým rýchlejšie a lepšie bude podlaha umývaná - nemusíte prejsť cez jedno miesto niekoľkokrát. Mimochodom, čím vyššia je výkon, tým rýchlejšie bude vaše zariadenie pripravené na prácu. Najslabšia teplá voda po dobu 3 minút, najsilnejšia iba 30 sekúnd. Je dobré mať možnosť prepínať napájanie na umývanie rôznych povrchov.
 • Možnosť použitia vodovodnej vody na umývanie. Ak existuje špeciálny filter, môžete nalievať vodu priamo z kohútika. V opačnom prípade budete vždy musieť mať destilovanú vodu po ruke. Len to nebude mať soľ a alkalické usadeniny a povlak, čo by narušilo správnu funkciu prístroja.
 • Veľký objem nádrže na vodu. Čím je väčšia, tým dlhšie môžete čistiť bez vypnutia spotrebiča a doplnenia vody. Preto čím väčšia je plocha, ktorú môžete odstrániť počas minimálneho času.
 • Filter kvality. Najčastejšie sa jedná o cyklón alebo vodným filtrom, sú najsilnejšie a najlepšie čistej koberce, ale vodným filtrom zaručené, že vás zachráni pred uvoľnením drobných prachových častíc vo vzduchu - to všetko usadí vo vode.

Je zrejmé, že pokrok nám pomáha žiť jednoduchšie a príjemnejšie. Parný čistič vám pomôže skrátiť čas a úsilie na vyčistenie a stráviť ho na niečom príjemnom.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

4 + = 6