Porty čipky hrubosrsté | pangudownloads.com
Útulný dom

Porty čipky hrubosrsté

Existuje mnoho druhov tukov. Jeden z najpopulárnejších je portulacea. Nachádza sa pod názvom crassula argentea – striebristý šupinatý, alebo crassula ovata – ovesná šupka. Rastlina patrí do rodiny Tolstojanov. Jej vlasťou je Južná Afrika. Tolstýanka je veľká stromovitá rastlina s tuhými, mäsitými, tmavozelenými listami.

Kvety v malých bielych alebo ružových kvetoch. Tolstyanka je veľmi obľúbená šťavnatá. Ľudia to hovoria “peniaze stromu“. Predpokladá sa, že keď sa doma dostane tlstá žena, majiteľ tak priťahuje prosperitu.

Starostlivosť o peeling plný portulak

Porty čipky hrubosrsté

Táto rastlina miluje slnečné svetlo, a preto bude pre neho najvhodnejšie žiť na južných oknách. Ale z účinkov slnečného žiarenia sa na listoch môžu vyskytnúť popáleniny.

Tolstyanka, podobne ako iné sukulenty, má vlastnosti akumulovať a regulovať hladinu tekutiny. Preto nepredkláňajte zalievanie, inak môžu korene jednoducho hniť.

Voda by mala byť napojená len vtedy, keď je zem úplne suchá. Ale sušenie pre tuky je práve naopak, nie strašne hrozné. V zime by malo byť zavlažovanie nie viac ako raz za 2 týždne.

Optimálna teplota je od 15 do 25 ° C. Transplantácia sa musí vykonať iba vtedy, keď sú korene už v nádobe už tesné. Potom musíte vytiahnuť celú zemskú hrudku a preložiť ju do iného hrnca.

Odporúčaná zmes pôdy: 1 časť zeminy, 1 časť listu, 1 časť rašeliny, 1 časť piesok. Malé rastliny vyzerajú lepšie, keď je v hrnci pár výhonkov tukovej ženy. Ak chcete vytvoriť krásny Bush, je žiaduce pravidelne odchyľovať špičky výhonkov, ktoré tvoria kmeň.

rozmnožovanie

Ak bude existovať náležitá starostlivosť o tučnú ženu, nie je tak ťažké reprodukovať rastlinu. Počas sezóny to znamená nárast o niekoľko centimetrov. Tolstýanka reprodukuje listy a odrezky.

Niekedy odrezky stále sedia na strome, uvoľňujú vzduchové korene. Stonka alebo list by mali byť mierne vysušené, potom vložené do hrnca, pokryté pohárom alebo filmom.

Porty čipky hrubosrsté

Zvyčajne vykrmuje výhon veľmi rýchlo. Po 1-2 týždňoch môžete nádobu odstrániť.

Ak neodstránite lámanie listov rastliny, padnú na zem a zakopnú. Potom môže byť klíček transplantovaný do iného hrnca. Na jarné výhonky sa objavujú na vrchole tuku.

Keď dosiahnu dĺžku 8-10 centimetrov, môžu byť rozbité a zasadené. Ak to chcete urobiť, odtrhnutím vrcholu, je najprv mierne vysušené a potom vysadené v pôde.

Možno rozmnožovanie mastných semien. Osivo je veľmi malé, preto si vyžaduje špeciálnu pôdu s prídavkom listovej pôdy a piesku. Nalejte semená do brázd s vrstvou silnejšej. To je potrebné kvôli slabému klíčeniu semena. Po zasiatí semien v pôde je pokrytá fóliou až do okamihu, kedy vyrastie.

Počas tejto doby je potrebné postriekať pôdu denne vodou a vzduchom. Ak sú semená čerstvé a kvalitné, po 7-14 dňoch by sa mali objaviť sadenice. Potápajú sa, po ktorom umiestnia hrnce s rastlinou na priaznivom mieste. Začiatkom júna sa môžete opäť ponoriť.

Ďalšie hnojenie

Aby mohol strom peniaze cítiť, niekedy musí byť kŕmený. Aplikácia hnojív sa najlepšie vykonáva od konca jari do polovice leta. Vhodné hnojivá pre kaktusy a sukulenty. Počas intenzívneho rastu by sa mala rastlina kŕmiť raz za 2-3 týždne. Vyrába sa po zalievaní vo vlhkej pôde.

Ťažkosti pestovania a škodcov

Porty čipky hrubosrsté

V zime, keď je teplota v miestnosti príliš vysoká, začnú intenzívne klesať listy. Je potrebné znížiť teplotu na 25 stupňov.

Nadmerné napájanie vedie k rozpadu základne a oddenky rastliny. Ak vlhkosť nestačí, korene začínajú vyschnúť a listy sa zakryjú hnedými škvrnami.

Vyskytujú sa scvrknuté, vysušené oblasti. Nedostatočné osvetlenie pomáha vytiahnuť tuku. Na rastline sa objavujú príliš malé listy bledých farieb bez bežného lesku.

Aby ste odstránili príznaky, je potrebné usporiadať hrniec na ľahšom mieste. Najlepšie zo všetkého na okne z juhovýchodnej strany.

Z vyššie opísaných symptómov vyplýva aj nedostatok živín. Preto je potrebné pravidelne hnojiť rastlinu. Ak sa listy začnú pokrývať sfarbené škvrny, potom je príliš veľa slnečného svetla.

Krusty červenkastého sfarbenia, ktoré sa tvoria na rastline, indikujú ich mechanické poškodenie. Ak sú listy rastliny deformované, príčinou môžu byť vošky. Odvádza sa roztokom mydlovej bielizne alebo tabakovej tinktúry.

Na prvý pohľad, nenáročná prevádzka vyžaduje dodržanie podmienok teploty vody v miestnosti a dobré osvetlenie. A potom tučná žena poteší nádherný výhľad a prinesie šťastie a bohatstvo domu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

4 + 4 =

Adblock
detector