Vyberáme si posteľnú bielizeň: hrubé kaliko, poplin, ranforce alebo satén? | pangudownloads.com
Útulný dom

Vyberáme si posteľnú bielizeň: hrubé kaliko, poplin, ranforce alebo satén?

Ranfors je bavlnená tkanina, široko používaná na šitie postelí. Ide o špeciálny vývoj tureckej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na výrobu vysoko kvalitných textílií z hrubého tkania z prírodných vlákien.

V súčasnosti je posteľná bielizeň od spoločnosti Runforce čoraz častejšia - jej vysoká kvalita, trvanlivosť, ktorá je oveľa vyššia ako poplin alebo hrubý kalikón, za cenu nižšiu, než je cena saténu, je veľmi vhodná na použitie.

Hlavné funkcie

Pri vytváraní ranforsy používame to isté tkanie ako hrubé kaliko alebo poplin. Ale zároveň je oveľa silnejšia, mäkšia a odolnejšia voči opotrebovaniu. Posteľná bielizeň, ktorá sa používa na šitie, nemá cievky, neťahá sa, nenaráža ani nekladie.

Je to spôsobené niektorými prvkami tvorby tkanín:

Vyberáme si posteľnú bielizeň: hrubé kaliko, poplin, ranforce alebo satén?
  • Pokročilá technológia tkania. Pri vytváraní tkaniny nepoužívame kolmú väzbu, ale diagonálnu väzbu. To je jeden z hlavných rozdielov od ostatných bavlnených tkanín, ako je hrubý kaliko, poplin.
  • Prírodné zloženie. Ranfors je úplne prirodzená bavlnená handrička. To vám umožní dosiahnuť vynikajúcu priepustnosť vzduchu a tepelnú vodivosť. Pod takýmto posteľným prádlom v lete nebude horúco a v zime nebude možné zmraziť. Okrem toho je potrebné poznamenať, že čistá bavlna ransfors neuchováva statickú elektrinu, pretože neobsahuje syntetické zložky.
  • Špeciálna štruktúra vlákien. Materiál je vytvorený z viacerých skrútených nití. To dáva príležitosť získať silnú tkaninu, zatiaľ čo nie je to ťažšie hrubé hrubé vlákna. Okrem toho má výkonnosť vynikajúcu hygroskopickosť vďaka svojej hustote. Takže sa nemusíte obávať nočného potenia. Materiál je v tomto ohľade vynikajúci na použitie ako posteľná bielizeň pre deti a dospievajúcich.
  • Mäkkosť a silkosť. Vzhľadom k tomu, tenké vlákna sa používajú pre túto tkaninu, je veľmi ľahké a mäkké, pri zachovaní svojej pevnosti. Pomocou hmatových pocitov je oveľa príjemnejšia ako hrubé kaliko a poplin, a len trochu horšie ako satén.
  • Hygienické a hypoalergénne. Vzhľadom k tomu, riadenie sa skladá výhradne z prírodných bavlnených vlákien, nespôsobuje alergie. Bavlna je úplne hygienický materiál, ktorý nezasahuje do výmeny pokožky počas spánku. V niektorých prípadoch môžu výrobcovia pridať určité percento syntetických vlákien (až do 20%). Aby ste si boli istí, že kupujete úplne prírodné bielizeň, stojí za to zoznámiť sa s jeho zložením na štítku.

Vlastnosti starostlivosti o textílie

Charakteristickým znakom plechov z Runforce, ako už bolo uvedené, je trvanlivosť a hustota. Treba poznamenať, že vďaka špeciálnej štruktúre nití tkanina nekrčie takmer. To veľmi uľahčuje používanie a starostlivosť.

Vyberáme si posteľnú bielizeň: hrubé kaliko, poplin, ranforce alebo satén?

Vzhľadom na skutočnosť, že Runforce nekladie a neťahá sa, často sa používa na 3D výkresy. Vzhľadom na špeciálnu štruktúru tkaniny si zachováva jas farieb dlhú dobu bez ohľadu na frekvenciu umývania. Umývanie takýchto dosiek je najlepšie pri teplote, ktorá nie je vyššia ako 40 ° C 0C - táto teplota je dostatočná na to, aby pôsobenie väčšiny pracieho prášku a kontaminácie v chladnej vode bolo lepšie.

Vzhľadom k tomu, že textílie nie je takmer pokrčená, nevyžaduje sa žehlenie pri vysokých teplotách. Runfors je dokonale vyžehlené pri stredných teplotách, čo vám umožňuje ušetriť nielen čas žehlenia, ale aj elektrinu.

Porovnanie s inými tkanivami

Výber posteľnej bielizne, mnohé sú riadené cenou súpravy. Tento prístup nie je úplne správny - lacné súpravy často obsahujú významnú časť syntetických vlákien, a preto materiál nemá dostatočnú priepustnosť vzduchu napriek nízkej hustote.

Takéto súpravy môžu sedieť pri umývaní, roztiahnutí a strate farieb. Napriek tomu, že Ranfors má také tkanie ako kaliko alebo poplin, jeho vlastnosti sú úplne odlišné.

nebielené kaliko

Uvoľnené vlákno je charakterizované tkaním ľanu. Rovnaké tkanie je typické pre poplin. Pri vytváraní ranforsy sa používa podobná väzba, ale vlákna sú hustejšie.

Vyberáme si posteľnú bielizeň: hrubé kaliko, poplin, ranforce alebo satén?

Pri porovnaní ranforov s slabinou je potrebné poznamenať, že pri hrubých vláknach sa používajú vlákna s dostatočne vysokou hustotou. Ľan z takéhoto materiálu bude pevnejší. Calico je tiež menej silný. 1 cm2 hrubé väzby 42 vlákien, a v hodnosti toto číslo dosiahne 60. Preto je silnejší, má vysokú hustotu a trvanlivosť.

Vlákna, ktoré sa používajú na vytváranie hrubého plátna, majú menšiu mieru čistenia a nemajú stupeň ďalšieho skrúcania, charakteristického pre výkon. Súčasne výrobky, ktoré sú vyrobené z takého materiálu ako hrubé kaliko, majú najdemokratickejšiu hodnotu. Budú vyhovovať zákazníkom, ktorí chcú kúpiť lacné posteľné prádlo z bavlny.

popelín

Poplinaya plátno má podobné hrubé tkanie - tiež používa hladký kríž väzba. Napriek tomu má poplin hustotu väčšiu ako hrubá kalikón. Nemá lesklý lesk, povrch má matnú štruktúru. Je tiež odolný voči opotrebovaniu a má takmer rovnaké vlastnosti ako ransfors. Šité z takého materiálu bude mať bielizeň väčšiu hustotu ako z hrubého kalicu a bude trvať dlhšie.

Vychádzajúc z vyššie uvedeného nastáva otázka: poplin alebo ranfors, čo je lepšie? Napriek charakteristickým znakom je poplin ešte stále menej kvalitný. Dôvodom je skrúcanie vlákien s vyššou hustotou, v dôsledku čoho sa zvyšuje výdatnosť bavlny pri vytváraní tkanín. Cena poplinového lôžkového setu je približne 1800 rubľov pre apartmán s 1,5 spálňou.

satén

Stojí za to porovnávať saténovú a ranu - ich hustota je približne rovnaká, zatiaľ čo náklady sú výrazne odlišné. Satin je jednou z najdrahších tkanín používaných na vytvorenie postele. Štruktúra saténu je postavená lepšie ako bežné plátno bielizne, a preto tkanina má iné hmatové vnemy a vyznačuje sa inými vlastnosťami. Satén je vytvorený saténovou väzbou.

Vyberáme si posteľnú bielizeň: hrubé kaliko, poplin, ranforce alebo satén?

Vzhľadom k tomu, že prekrývajúce sa v takom väzbe sú predĺžené, saténové nite spolu uviažú voľne. To je zárukou vysokej odolnosti proti opotrebeniu. Na dotyk sa materiály s saténovou väzbou podobajú na hodváb, kde je predná strana hladšia, posuvná. Druhý, naopak, je hrubší.

Satin má hladký lesklý lesk, ktorý nie je charakteristický pre Runforce. Môže tiež prežiť veľké množstvo umývania bez straty vlastností. Treba však poznamenať, že cena súpravy vyrobenej z takého materiálu, ako je satén, je pomerne vysoká a môže dosiahnuť 7 000 rubľov pre súbor s 1,5 spálňou.

Pri výrobe posteľnej bielizne je možné použiť 3 druhy satén:

  • mako-saténový (vyrobený z egyptskej bavlny);
  • jakrad-satén (charakterizovaný objemovou konvexnou štruktúrou);
  • pruhový-saténový (má charakteristiku "Stripes"Ornament a najčastejšie používané v hoteloch).

Aký materiál je preferovaný v každom prípade, hostiteľka rozhodne. Spravidla nakupuje posteľnú bielizeň a riadi sa niekoľkými kritériami, ktoré sú pre ňu dôležité.

Pre niekoho je potrebné mať niekoľko "dovolená"Súpravy, napríklad zo saténu a niekto môže uprednostňovať aj hodvábne spodné prádlo.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

42 + = 47