Vysádzanie vnútorných rastlín, či je možné na jeseň transplantovať vnútorné kvety | pangudownloads.com
Útulný dom

Vysádzanie vnútorných rastlín, či je možné na jeseň transplantovať vnútorné kvety

Transplantácia rastlín je nevyhnutná pre ich zdravie a vzhľad. Prečo je transplantácia taká dôležitá a ako správne transplantovať vnútorné kvety? Každý rok potrebujeme prehodnotiť všetky domáce farby a zhodnotiť, či by sme ich mali presunúť do väčších hrncov alebo nahradiť pôdu.

Prečo potrebujem zmeniť

Vysádzanie vnútorných rastlín, či je možné na jeseň transplantovať vnútorné kvety
  • Kvety, ktoré sú príliš "tesná"Sadnite si do hrnca, ktorý je náchylnejší na hubové choroby a útoky škodcov;
  • Korene sú tesné, sú dusivé a preto stonky a listy nevyzerajú príliš zdravé a pôsobivé;
  • Zem v hrnci je neplodná, zahusťuje sa, má málo živín;
  • Hustá zem dovoľuje do koreňového systému dostatok vzduchu;
  • Narodená kvetina v malom kvetináči môže padnúť a zlomiť.

Kedy je lepšie zmeniť vnútorné kvety?

Kvety sa transplantujú tradične na jar, keď príroda ožije. Domáce kvety v tejto dobe očakávajú, že zlepšíme ich podmienky rozvoja. Ale to nie je prísne pravidlo, môžu byť neskôr transplantované.

Mnohí ľudia majú záujem o to, či môžu byť transplantované vnútorné rastliny v zime alebo na jeseň.

Najpriaznivejší čas je od marca do začiatku septembra. V septembri si lepšie vyberte začiatok mesiaca, keď je stále teplo a rastlina sa nezačala pripravovať na chlad. Najlepšie je transplantovať kvety v marci, a to ešte predtým, ako sa obnovia po zime.

Môžete to urobiť aj neskôr, ale bolo by dobré, keby ste boli v čase do polovice júna. Najhorší čas pre transplantáciu je zima. Počas spánku nerušte rastliny.

Počas obdobia odpočinku sa transplantuje iba niekoľko druhov. Napríklad, kala je transplantovaná na jeseň, do konca septembra sa tieto kvety môžu transplantovať. A to kvôli tomu, že kvitne od januára do mája.

Nie všetky zvieratá potrebujú transplantáciu každý rok. Young kvetináč by mal byť zmenený každú jar, tie o niečo starší, môžete repot každé 2-3 roky, a ďalšie dospelé exempláre môžu pestovať vo veľkom kontajneri, a potrebujú vymeniť iba vrchnú vrstvu zeminy.

Vysádzanie vnútorných rastlín, či je možné na jeseň transplantovať vnútorné kvety

Niektorí pestovatelia sa pýtať, čo deň sa lepšie hodí pre repot izbových rastlín: Z hľadiska vedy nie je žiadny rozdiel, ktorý deň v týždni sa rozhodnete prejsť do pôdy.

Najdôležitejšou je vybrať správnu pôdu a vykonať procedúru úhľadne, aby nedošlo k poškodeniu rastliny a koreňov počas transplantácie. Vyberte deň, kedy máte dostatok času a dobrú náladu.


Niekedy sa ľudia pýtajú: Ktorý mesiac by ste mali zmeniť vnútorné kvety? Mesačný kalendár odporúča robiť tento postup na rastúcom mesiaci, to znamená od nového mesiaca po úplňku.

Zem a podklady

Keď presádzanie by mali byť nahradené čo možno najväčšie množstvo pozemkov, ale tak, aby nedošlo k poškodeniu koreňov. Je lepšie zakúpiť univerzálny substrát, ktorý je ideálny pre väčšinu rastlín. Samozrejme, niektoré z nich vyžadujú špeciálne zloženie. Kaktusy preferujú pôdy s veľkým množstvom štrku, azalky a orchidey rastú v zmesi kôry, pôda, kokosové vlákna. Pred naplnením zemný hrniec žiaduce, aby zaplnil spodnú hrubú vrstvu niekoľko centimetrov štrku alebo keramzitu.

Preto poskytujeme najlepšiu drenáž, ktorá zachráni rastlinu pred prebytkom vody a korene nebudú prehltnuté. Zem sa má naliať v úrovni 1-2 cm pod okraj hrnca. Na povrchu je možné vylejeť hlinitú kašičku, takže sa tu nevyskytujú vápenaté usadeniny.

Väčšina vnútorných kvetov dobre rastie na každej pôde. Niektoré však vyžadujú špeciálne formulácie.

Ktorá pôda si vyberiete závisí od druhov rastlín:

Vysádzanie vnútorných rastlín, či je možné na jeseň transplantovať vnútorné kvety
  • rašelina ako také zelené zvieratá ako anthurium, dracaena, kapradina;
  • ťažká hlina je vhodná pre kalanče, papyrus, Tradescantia;
  • netolerujte prítomnosť uhličitanu vápenatého v pôde gardénie a vresu, potrebujú slabú kyslú pôdu.

Niekedy sa pôda využíva na transplantáciu zo záhrady, ale existuje vysoké riziko, že do domu budú prenesené buriny alebo škodcovia. Navyše je príliš ťažké pre citlivé korene. Pripravené substráty sú pred-dezinfikované a špeciálne pripravené zo zmesi rôznych zložiek, takže korene môžu voľne rastú v nich.

Nový hrniec by nemal byť príliš vysoký a veľký. Transplantujte kvety do oveľa väčšieho hrnca, ďalší kontajner by mal mať priemer 2-3 centimetrov viac.


Vyberte si dobré nádoby s otvormi. Najbežnejší plastový hrniec s otvormi je lepší ako ozdobný kryt bez otvorov.

Ako urobiť prevod

Plošne rastliny sa transplantujú len vtedy, keď ich potrebujú. Keď si nie sme istí, či rastlina potrebuje transplantáciu, musíme ju jemne vytiahnuť z hrnca. Otočte nádobu hore dnom a stlačením okraja stola jemne odstráňte rastlinu.

Vysádzanie vnútorných rastlín, či je možné na jeseň transplantovať vnútorné kvety

Ak korene úplne prekonali zem a vytvorili kompaktné telo, je čas dať im nový hrniec. Pred začatím výmeny pôdy sa uistite, že rastlina je v dobrom stave, nie sú žiadne príznaky ochorenia alebo škodcov. Transplantácia môže oslabiť rastlinu.

Nenechajte korene vyhnúť cez otvor v spodnej časti hrnca. Ak však už tak urobili, musíte ich odstrániť alebo odstrániť. Po naplnení rastliny novou pôdou jemne potriasť hrniec tak, aby zem vyplnila všetky miesta. Nakoniec musíte všetko napiť.

Transplantácia veľkých rastlín

Pri transplantácii malých rastlín nie je problém, veľké vzorky majú niekedy problémy. Napríklad, Benjamin ficus môže v dobrých podmienkach dosiahnuť výšku až dvoch metrov. Ako sa s týmito gigantmi zaoberať?

Dobrým riešením môže byť čiastočná náhrada pôdy. Spočíva v výbere vrchnej vrstvy a jej nahradení novou pôdou.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

58 + = 60