Zbavíme sa plesní na oblečení av šatníku | pangudownloads.com
Útulný dom

Zbavíme sa plesní na oblečení av šatníku

Ak sa po umývaní oblečenie zle sušilo a dokonca aj “surové” sa odloží do skrinky, na ňom môže rásť plesne. To sa zvyčajne vyskytuje v zle vetraných miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Škody tejto huby sú už dlho známe, nielenže ovplyvňujú pohodu človeka, ale aj kazia veci, čo im spôsobuje nepríjemný zápach.

Ako umývať plesňu z odevov a odstrániť pach v šatníku, je odborníkom známy.

Je možné a ako odstrániť plesňu z odevov?

Zbavíme sa plesní na oblečení av šatníku

Tieto prvoky dokonale reprodukujú na akomkoľvek povrchu za priaznivých podmienok. Táto izbová teplota, nedostatok čerstvého vzduchu a vysoká vlhkosť. V procese reprodukcie huby zničia tkanivá a zanechávajú viditeľné škvrny na objektoch, ktoré sa nedajú ľahko odstrániť.

Ak je oblasť lézie veľká a huba sa rozrástla dlho, potom je nepravdepodobné, že ich zachráni. Farebné tkanivá stratia farbu a vyblednú. Väčšina vecí sa začne plížiť. Tak sa zbaviť bude len pochádza z čerstvej plesne.

Ako odstrániť plesne z odevov? Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť:

  • Dajte vec chemickému čisteniu;
  • Používajte priemyselné odstraňovače škvŕn;
  • Použiť ľudové recepty.

Prvá metóda je vhodná len vtedy, ak stopa huby nie je dlhšia ako 2 týždne, dlhšie obdobie tkanivo stráca svoju silu. Odstrániť stopu bude problematické, pretože vec môže trhať. Preto nie každý čistič bude chcieť vykonať takúto prácu.

Ako odstrániť plesne z odevov pomocou nástrojov dostupných na regáloch v obchode? V tomto prípade bielidlo “Urals“”biela“A”ACE“. Pomôže odstrániť škvrny Mellerud a odstraňovače škvŕn pre kontamináciu organického pôvodu. Ale pred umývaním sa odporúča skontrolovať akékoľvek finančné prostriedky na sotva viditeľnej oblasti tkaniva.

Ako sa na oblečenie zbaviť plesní pomocou ľudových prostriedkov? Zvyčajné produkty, ktoré sú k dispozícii v takmer každej kuchyni, pomôžu ich vyviesť. Môžu to byť sušené mlieko, ocot, citrónová a cibuľová šťava, paradajková buničina, soľ, amoniak, suchá hlina, terpentín a peroxid vodíka. Každý z týchto receptov vám pomôže zbaviť sa huby iba na určitých typoch záležitostí, takže potrebujete vedieť, čo a kde sa majú uchádzať.

Ako umývať plesne z odevov: ľudové recepty

Škvrny z ľahkých vecí je možné odstrániť pomocou peroxidu vodíka a bielidla. Namočenie v druhom pomôže zbaviť sa nielen škvrny, ale aj nepríjemného zápachu. Môžete tiež pripraviť zmes vitamínu C a alkoholu, pár tabliet na 50 ml vodky. Po navlhčení špongie v prijatej kvapaline utrite špinavé miesto, nechajte škvrnu vyschnúť a očistite štetcom a potom nasleduje bežné umývanie.

Farebné oblečenie je čistené amoniakom. Pripravte roztok zmiešaním čpavku s vodou v pomere 1: 1. Po spracovaní škvrny získanou zmesou sa veci umyjú teplou vodou s použitím silného prášku. Rovnaký recept pomôže odstrániť zápach plesní z oblečenia.

Zbavíme sa plesní na oblečení av šatníku

Prírodné tkaniny ako bavlna, satén a ľan sa spracujú s citrónovou šťavou a ocotom. Po namočení bielizne roztokom, posypte soľou na vrch a nechajte to 5 minút na efekt, potom ju vysušte. Potom sa zničí obvyklým spôsobom.

Bavlnené košele a posteľná bielizeň je možné čistiť z formy pomocou cibuľovej šťavy alebo sušeného mlieka. Najskôr niekoľkokrát za sebou roztriešte problémové oblasti nakrájanú cibuľu a potom umyte v teplej vode. V druhom prípade namočte veci po dobu 12 hodín, po ktorej sa umyjú ako obvykle.

Odstránenie formy z ľanu pomôže zmesi 1 litra vody, 20 gramov soli a 5 ml amoniaku. Výsledná kvapalina sa varí pol hodiny, potom sa zmáča bodkou. Potom sa umyjú a pohladia.

Na odstránenie plesní z vlnených a hodvábnych výrobkov musíte použiť terpentín a suchú hlinku. Stopa sa spracováva kvapalinou a práškovým práškom. Potom je potrebné zakryť toto miesto papierom a žehliť ho teplou železnou. Potom umyte mydlom vo vode.

Aj roztok amoniaku s vodou v pomere 1:16 je vhodný. V ňom namočia špongiu a spracujú problémové miesto. Po vysušení sa produkt premyje.

Zbavte sa škvrny – je to polovica bitky, budete musieť prezrieť všetky rohy v skrini a ak je huba, potom ju odstráňte a vôňu, ktorá sa objavila.

V skrini s odevná forma – čo robiť?

Ak sa huba objavila na oblečení, potom môže rásť v skrini. Spory tohto prvoka sa ľahko množia na akýchkoľvek povrchoch, by boli “podnebie“Dobre. Ak sa huba usadila na mieste ukladania vecí, potom, a oni budú infikovaní.

Po zistení nepríjemného zápachu je potrebné zbaviť sa oblečenia, zavesiť ho na čerstvý vzduch na vetranie a lepšie spracovávať špeciálne antiseptiká na umývanie a žehlenie.

Najbežnejšia huba sa nachádza na zadnej časti nábytku. Mocné nájazdy sú ľahko viditeľné v skrini, ale čím väčšia je plocha poškodenia, tým ťažšie bude odstránenie plaku. Na to potrebujete jedlá sódy, peroxid a mleté ​​kávové zrná. Najprv použite peroxid, potom horúci roztok sódy. Následne sa nábytok dobre vysuší.

Ak chcete odstrániť zápach, bude potrebné povrch ošetriť octovou esenciou a opäť ju vysušiť. Nasledujúci deň v šatni utrite všetko s amoniakom a nechajte ho vyblednúť. Potom zaveste vrecko s mletou kávou, kôrou z citrónu alebo pomaranča, vetvičky levandule. To pomôže zbaviť sa nepríjemného zápachu dlhú dobu.

Odstrániť zápach formy z odevu je tiež problematické. Umývanie leštiacim prostriedkom nestačí. V takomto prípade môžete v sušičke na pečenie predčistiť bielizeň (200 g na 4 litre teplej vody). Ak tkanina umožňuje varenie. Pri umývaní je žiaduce pridať borax. Ak nemožno umývať oblečenie, použite oxid chloričitý. Je k dispozícii ako sáčok od rôznych firiem.

Ako zabrániť výskytu plesní?

Zbavíme sa plesní na oblečení av šatníku

Odťahovanie formy je dostatočne problematické, je ľahšie zabrániť jej výskytu. Na to by mali byť šatne a skrinky dobre vetrané.

Na prevenciu sú zadné steny a police pravidelne ošetrované parným generátorom alebo horúcim roztokom sódy.

Potom sú vysušené a až potom načítajú veci.

Odstrániť zápach je tiež ťažké, ale špeciálne príchute môžu ľahko vyrovnať s problémom. Sasha s mletou kávou absorbuje prebytočnú vlhkosť, stačí nezabudnúť na pravidelnú zmenu. Ak dôkladne sledujete šatník a nábytok, forma nebude mať na seba najmenšiu šancu vynásobiť.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 1

Adblock
detector