Ako jesť maraca: nutričné ​​vlastnosti plodu a spôsoby jeho použitia | pangudownloads.com
Varenie chutné

Ako jesť maraca: nutričné ​​vlastnosti plodu a spôsoby jeho použitia

Passion fruit je exotické ovocie, ktoré prišlo k nám z tropických krajín. V skutočnosti sa dnes používa v mnohých dezertoch. Ale ak si ju kúpite len v obchode, mnohí sa budú diviť a či existujú pravidlá o tom, ako správne jesť maraca.

Ovocie mučenky je ovocie s jemným želatínovým obsahom. Má príjemnú sladkú chuť a navyše obsahuje veľké množstvo vitamínov.

Ako jesť ovocie?

Ako jesť maraca: nutričné ​​vlastnosti plodu a spôsoby jeho použitia

Ak chcete vyskúšať exotické ovocie v čistej forme, potom ho po kúpe, keď prídete domov, najprv dôkladne umyte. Nakoniec sa spracováva na dlhodobé skladovanie pomocou chemikálií a môže sa odrezať z pokožky do buničiny. Potom sa pomocou noža rozreže na dve časti v kruhu.

Mäso možno odstrániť alebo jednoducho zjediť s dezertnou lyžicou priamo z rúk. Predtým, ako začnete čistiť maraka, je potrebné vytiahnuť rezný nástroj. Faktom je, že exotické ovocie má extrémne tenkú kožu, takže čepel musí byť veľmi ostrý.

Hĺbka rezu nesmie prekročiť polovicu centimetra a najlepšie 2-3 mm, inak by sa poškodila celá dužina.

Je zaujímavé vedieť, že okrem plodu má ešte plody vhodné na výživu. Preto sa pokúste oddeliť “Jelly” zo semien to nie je potrebné a sotva sa to ukáže ako kvalitatívne.

Marakuyu, ako prísada, sa nachádza v mnohých moderných dezertných krémoch, jogurtoch a zmrzline. V tomto prípade sa dá pridať aj v šalátoch alebo omáčkach. Okrem pôvodnej chuti dodáva ovocie vynikajúcu chuť pokrmu.

Niekoľko nuansov

Tam je maraca môžete absolútne všetko, dokonca aj tehotné ženy. Jediná vec, o ktorej stojí za to povedať: ak je žena náchylná na alergickú reakciu, potom z ochutnávky takéhoto ovocia stojí za to zdržať sa až po narodení dieťaťa av prvých mesiacoch po narodení dieťaťa.

V potravinárskych passion fruit sa používa iba vtedy, keď úplne zrelý, keď klesne zo stromu, keď padá jablko. Ak budete jesť nezrelé ovocie, môžete získať úplavicu.

Chuť vášnivého ovocia pripomína zmes broskyne, slivky, rakytníka, marhule a jahody. Najzaujímavejšou skutočnosťou o takejto exotickej látke je, že pravidelná konzumácia tohto lieku môže vyliečiť ochorenia pečene a močových ciest. Preto je pre tehotné ženy dokonca užitočné používať maráku, ak neexistujú žiadne individuálne kontraindikácie, pretože umožňuje organizmu zbaviť sa nahromadených toxínov.

Domáca exotika

Pre zvláštnych obdivovateľov vášnivého ovocia je dobrá správa – môže sa pestovať doma. Ako pestovať maraka sám, môže byť zaujímavé pre každého záhradníka. Stojí za zváženie, že na pristátie sú vhodné tie semená, ktoré sú v buničine. A že rastlina priniesla maximálne ovocie, mala by byť zasiate v apríli.

Na pestovanie rastlín doma je potrebné vykonať nasledujúce kroky:

Ako jesť maraca: nutričné ​​vlastnosti plodu a spôsoby jeho použitia
  1. Pôda musí pozostávať z piesku, humusu a trávnika. Pomer je 1: 1: 2. Pre takúto rastlinu je potrebný hrniec s priemerom 8 cm, kde sa vyliata pripravená pôda;
  2. semená, 2-3 kusy, sa položia do hĺbky 0,5 cm, potom sa hrniec umiestni na miesto na parapete, kde je veľa svetla, a na vrchole je pokrytá polyetylénovou fóliou. Teplota prostredia by mala byť 20 až 25 stupňov;
  3. mesiac neskôr sa na povrchu objavia prvé výhonky. Akonáhle majú 4 listy, maraka je transplantovaná do nádoby s priemerom 40 cm. Zem sa používa rovnako;
  4. rastúce rastlinu doma, stojí za to udržať ju v dobrom svetle a samotná zem by mala byť zatienená. Je veľmi dôležité, aby na takom mieste nedochádzalo k prievanu a preto musí byť ventilátor natrvalo uzavretý;
  5. rast maraky stojí s podporou. Aby ste to urobili, v záhradníckom obchode stojí za to nákup kovových alebo plastových mreží, ktoré sú upevnené v hrnci alebo vedľa neho;
  6. Pokiaľ ide o zavlažovanie, je potrebné, keď sa suchá pôda. Z hnojenia je povolené používanie kvapalných hnojív, ktoré sú určené pre paradajky.

Ak roste maraca doma so všetkými pravidlami, potom za rok budete môcť jesť ovocie. Aby sa to však dosiahlo, bude potrebné opätovne opeľovať ručne kefou.

Prečo narásť maraca?

Je dobré, keď rastú exotické rastliny doma, ako si môžete byť istí čerstvosťou a kvalitou ovocia. Potom môžete plne vychutnať chuť a užitočné vlastnosti ovocia.

Mimochodom, obsahuje také prvky:

  • Draslík a horčík – podporujú srdcové svaly, normalizujú tlak a zmierňujú opuchy;
  • celulóza – odstraňuje problémy s gastrointestinálnym traktom, pomáha normalizovať trávenie, čo je obzvlášť užitočné pre tehotné ženy;
  • antioxidanty – zabraňujú vzniku rakoviny.

Na použitie vo varení a príprave nápojov

Plody vášnivého ovocia sú vynikajúcim doplnkom ku každému stolu. A tu sa myslí nielen jedlo, ale aj prospešná kombinácia s alkoholom. Exotické ovocie môže byť vynikajúcou základňou pre likér alebo alkohol.

Ako jesť maraca: nutričné ​​vlastnosti plodu a spôsoby jeho použitia

Ale s akým druhom alkoholu je najlepšie kombinovať vášnivé ovocie?

Najlepšie je kombinovať so sladkými nápojmi: šampanské, víno, likér, koktaily. Napríklad pre experimentátorov môžete skúsiť miešať vodku, biely rum a alkohol “Compare”. Zvyčajne sa užíva v pomere 1: 1: 3, ale každý môže pripraviť koktail podľa vášho vkusu. Nápoj je nutne ozdobený kusom ovocia alebo je hlavnou zložkou porcií ovocia alebo šalátov, ktoré sa podávajú alkoholu.

Pri varení sa vášnivé ovocie dobre mieša s pečivom. Je vhodný ako náplň alebo dekorácia pre mnoho druhov cesta a tam môžete pridávať kúsky banánov, broskýň alebo jahôd. Chuť je celkom zaujímavá.

Dokonale kompatibilné “Exotic” a rôzne dezerty: krémy, suflé, zmrzlina. Ovocie sa pridáva čerstvé, rovnako ako tepelne spracované a uzemnené na stav jemnej omáčky.

Všeobecne platí, že takéto exotické ovocie, ako je mučenka, našlo svoju aplikáciu v mnohých oblastiach. Koniec koncov, niektoré z obvyklých jedál sa zmenil na nezvyčajné a originálne! Napriek tomu by sa nemali zneužívať, pretože je nezvyklý na naše telo a potom môže dôjsť k alergickej reakcii alebo začať mať problémy s trávením.

Áno, a jeho “zvýraznenie” “exotické” robí, iba ak sa nestane nuda!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

37 + = 47