Ako pripraviť ľadové ryby | pangudownloads.com
Varenie chutné

Ako pripraviť ľadové ryby

V dnešnej dobe sa ľadový rybák tak často nenachádza na každodenných jedálenských stoloch a navyše veľmi márne. Ide o lahôdky vďaka svojim užitočným vlastnostiam a bohatej chuti, ktoré je možné zachovať správnou prípravou.

Jedinečné vlastnosti ľadovca

Ako pripraviť ľadové ryby

Jeho názov pochádza z rôznych biotopov. Sústredí sa v studených vodách Arktídy. Je tu, v zóne bez znečistenia životného prostredia, že táto jedinečná tvorba žije.

V krvi ľadovca sa nevytvárajú erytrocyty a hemoglobín. Výsledkom je, že krv nezíska normálny červený odtieň, ale zostáva bezfarebná. Jeho druhým obľúbeným názvom je šťuka veverka.

Hmotnosť ulovených jedincov dosahuje v priemere 100 až 900 gramov. Chuťové vlastnosti ľadovca sa nedajú porovnávať s ničím. Na chuť sa mäso podobá mäsom kreviet a má mierne sladkú chuť.

Okrem toho je potrebné poznamenať, že bielkovina je zdrojom aminokyselín a to je obrovský prínos pre ľudí akejkoľvek vekovej kategórie. Okrem toho sú ostatné tuky uchovávané v minimálnom množstve, takže sa nemusíte obávať akumulácie cholesterolu a zvyšovania telesnej hmotnosti.

Čo sa týka bielkovín, v tom je to 17%. Preto sú ľadové ryby zaradené do kategórie nízkokalorických produktov s nízkym obsahom kalórií.

Spôsoby prípravy

Ako pripraviť ľadové ryby

Ľadový šalát môže byť varený a varený v pare, pečený v rúre a na grile, vyprážaný v panvici. Všimnite si, že jej mäso je veľmi jemné a celkom suché. Čo sa týka chuťových vlastností, biela šťuka nemá žiadny nepríjemný zápach, charakteristický pre obyvateľov sladkej vody.

Je dokonale kombinovaný s takýmito koreninami:

 • nakladaný zázvor;
 • citrónový balzam;
 • citrón;
 • bazalka;
 • pikantné.

Takmer všetky recepty na prípravu tohto výrobku sú založené na krátkodobom tepelnom ošetrení.

Smažte do panvice

Ako pripraviť ľadové ryby
 1. Vezmite antiadhéznu panvicu a osušte ju;
 2. Počas ohrievania oleja rozdelte kostru na polovicu a vytiahnite kosti. To je veľmi jednoduché, pretože kostra bieleho štiepačky pozostáva len z hrebeňa a rebier. Osušte jej mäso olivovým olejom zmiešaným s čiernym korením a citrónovou šťavou;
 3. V predhriatej oleji vyprážajte vetvičku bazalky, aby ste jej získali príjemnú arómu;
 4. Vezmite polovicu a namočte na všetkých stranách v múke;
 5. Ľahko hnedé polovičky jatočného tela. Otočte ich iba raz, inak sa jedlo neopraviteľne poškodí, pretože sa pravdepodobne rozpadne mäso;
 6. Umiestnite pripravenú misu na tanier a ozdobte ju čerstvým bazalkou.

Pečieme v rúre

Táto možnosť varenia ľadovca je vhodnejšia pre fanúšikov zdravých potravín, pretože pri pečení je možné vyhnúť sa veľkému použitiu rastlinného oleja.

Aby ste zabránili vysušeniu mäsa, použite fóliu.

Ako pripraviť ľadové ryby
 1. Najskôr marinujte čerstvé jatočné telá v citrónovej šťave. Nepreháňajte to tak, aby ste nevypustili prirodzenú chuť tohto nádherného produktu.
 2. Do spodnej časti formy pridajte suché bylinky. Tento trik dáva jedlo príjemnú arómu, ale nenájdete kúsky korenia s ostrým vkusom.
 3. Odstráňte dostatočný kus fólie. V spodnej časti prepichnite niekoľko otvorov, aby sa z nádoby zdvihla aróma korenia. Nemusíte robiť veľa dier, inak bude všetka šťava vytekať von.
 4. Môžete to urobiť ešte lepšie a navyše použiť druhý kus fólie. Potom sa do nej vložia bylinky a produkt je úplne uzavretý.
 5. Ďalej sa ľadová ryba položí na fóliu. Zatvorte ju zhora, aby ste nakoniec mohli otvoriť balík.
 6. Pečeme v rúre asi 10 minút. pri 180 stupňoch.
 7. 5 minút pred koncom otvorte fóliu a položte horúce teplo na pečenie. Nerobte ju nadmerne, inak bude pokrm rozmazaný.

Vařte ucho

Ako pripraviť ľadové ryby
 1. Vezmite hlavy a iné kúsky. Dajte všetko na oheň a varte 15 minút s cibuľou, mrkvou a koreňom petržlenu.
 2. Potom rozdrviť vývar a pridať zemiaky kocky a nakrájame na prúžky alebo obrazne mrkva.
 3. Môžete posypať vaše ucho obilím. Nechajte variť, kým nie sú varené.
 4. Keďže nie je možné dlhšiu dobu variť ľadovú rybku, nakrájajte nakrájané filé na konci a varte maximálne 10 minút.
 5. Na chuť v uchu si môžete pridať sladkú papriku, bobkový list a malé kostičky vývaru.

V ideálnom prípade si túto polievku pripravte na základe hotového kuracieho vývaru, aby ste boli viac nasýtený.

Varenie pre pár

Ak chcete výrobok čo najviac používať počas varenia, použite parník. Okrem užitočných vlastností zachováva prirodzenú chuť ľadovca a pridáva jemnú arómu pikantných bylín.

Ako pripraviť ľadové ryby
 1. Najskôr pripravte jatočné telá (celé alebo polovice pečené pozdĺž hrebeňa). Soľ je, korenie a posypeme citrónovou šťavou.
 2. V parníku položte niekoľko ďalších listov citrónovníka. Pri zahrievaní pary sa jej vôňa vstrebáva do potravy a jemne rafinuje riad.
 3. Vložte jatočné telá do parníka. Vychutnajte si ich nie dlhšie ako 10 minút. Ak sú vzorky veľké, môžete pridať ďalších 5 minút.

Pečieme na grile

Ako pripraviť ľadové ryby

Pred umiestnením jatočného tela bielych štiek na gril je potrebné ich marinovať. Recepty marinády môžu byť veľmi rozmanité. Môžete použiť tradičnú cibuľu a biele víno alebo experiment s bylinkami.

 1. Nakrájajte mrkvu aspoň 2 hodiny, položte na gril.
 2. V bruchu vložte vetvičky z chabry a citrónu.
 3. Namažte ich olejom a položte na uhlie.
 4. Musíte sa obrátiť každých pár minút.
 5. Ak sa bojíte vysychanie rýb, môžete variť vo fólii.

Výber najlepšieho receptúry na ľadovce je nemožný, pretože každá metóda si zasluhuje pozornosť. Upozorňujeme, že poškodenie používania tohto produktu je vylúčené, takže ho môžete dať aj deťom.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1