Ako si vybrať dobré suché červené alebo biele víno? | pangudownloads.com
Varenie chutné

Ako si vybrať dobré suché červené alebo biele víno?

Dokonca aj malí znalci alkoholu chápu, že červené víno je vyrobené presne nie z bielych odrôd hrozna. Ale nie každý vie, že tento nápoj je získaný nielen z červených bobúľ. Dobrý alkohol tohto typu sa často vyrába z čierneho vína, ktorý sa mimochodom používa úplne až po pokožku.

Ako si vybrať dobré suché červené alebo biele víno?

Práve v tomto prípade sú obsiahnuté cenné farbiace látky, ktoré poskytujú konečnému výrobku hlbokú a bohatú farbu.

Ale "sucho"Víno je pomenované z jednoduchého dôvodu, že sa neponúka do predaja, kým nie je fermentované na minimálnu úroveň cukru v jeho zložení.

V ideálnom prípade by jeho koncentrácia nemala presiahnuť 1% percenta, zatiaľ čo obsah alkoholu môže byť 9% -16%.

Nuance zloženia a rozmanitosti

Pri rozhodovaní o tom, či si vyberiete suché červené alebo polosuché biele víno, vezmite do úvahy skutočnosť, že červené nápoje sú stokrát užitočnejšie a výživnejšie. Toto sa stalo nielen historicky, ale potvrdilo to aj špeciálny vedecký výskum.

Ukazuje sa, sladké alebo semi-sladké červené víno je bohaté na jód, vitamíny, mangánu a ďalších stopových prvkov, a to všetko preto, víno materiál pre neho rastie a dozrieva na juhu a slnečných oblastiach.

V skutočnosti, správne rozhodnúť sa kúpiť taký alkohol nie je tak ťažké, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad, pretože jeho odrody nie sú toľko.

Faktom je, že hrozno, ktoré sa používa na výrobu červeného a suchého vína, dozrieva oveľa dlhšie ako pri bielom. Ak nápoj "mladý", Potom si zachováva vôňu ovocia, chutí s mierne kyslou a trpkou chuťou.

V našej krajine a vo všeobecnosti v Európe sú tieto odrody veľmi populárne:

 • Cabernet;
 • Saperavi;
 • merlot;
 • Malbec;
 • Sauvignon.

"domorodci"Z južných oblastí tvoria nasledujúce skupiny suchých vín so sametovou chuťou a jemnou chuťou:

 • Navarre - Španielsko;
 • Klasická chianti z Talianska;
 • Alushta a Rubin Magarach z Krymu;
 • Matrac a Martuni z Azerbajdžanu;
 • Negru de Purcari z Moldavska.

Gruzínske vína sú úplne iný výrobok s jedinečným sfarbením, ktorý pripomína hustú šťavu z granátového jablka. Kindzmarauli, Mukuzani, Kvareli ... Všetci sa pokúšajú s rôznou chuťou a vôňou, aj keď sú vyrobené z jedného druhu hrozna - Saperavi.

Výrobná technológia

Než si vyberiete správne červené a suché víno, mali by ste sa oboznámiť s jeho výrobnou metódou pozostávajúcou z niekoľkých etáp:

Ako si vybrať dobré suché červené alebo biele víno?
 • Hromadná zbierka vínneho materiálu a jeho triedenie začína bližšie k jesenu;
 • Vinišky sa dusia v buničine, sú umiestnené v obrovských kadiach a iných nádobách, kde prebieha primárna fermentácia;
 • Po týždni sa z neho vytlačí všetka šťava. A ak celulóza úplne neodstránila celý pigment, proces fermentácie je mierne predĺžený;
 • Získané suroviny sa nalejú na pevný kontajner zo skla a nechajú sa 20 dní;
 • V závislosti od rýchlosti "zrenia"Suché červené víno nesie dva, a ešte viac, preteky.

Kvalita vína všetky odrody priamo závisia od dodržiavania všetkých technologických odtieňov, správneho dozrievania nápoja, jeho skladovacích podmienok atď. Je veľmi dôležité kontrolovať všetky fázy výroby, pretože to zaručuje farbu, chuť a vôňu konečného produktu.

Základné kritériá výberu

Pred výberom červeného polosladkého alebo suchého vína preskúmajte niekoľko štandardných, ale účinných odporúčaní:

Ako si vybrať dobré suché červené alebo biele víno?
 • Spýtajte sa, ktoré biele alebo červené víno si vyberte, nesídlite na stoloch, červených a polosladkých výrobkoch. Faktom je, že sú veľmi žiadané v Rusku av ďalších krajinách, a preto sa na ich výrobu používajú nekvalitné vína. Tiež, riešenie problému, čo a ako si vybrať biele alebo červené polosladké víno, pamätajte, že tieto nápoje obsahujú maximálne množstvo konzervačných látok;
 • Najlepšie liehovary sa nestydí za to, že sa ohlásia vo veľkých písmech na obale, nahlas a zvukovo známych názvov výrobkov, rozpoznateľnej značky alebo reklamy;
 • Pred výberom napríklad suchého a červeného vína Kindzmarauli, nebuďte leniví, aby ste si prečítali jeho zloženie. Skvelý nápoj sa vyrába zmiešaním nie jedného, ​​ale niekoľkých odrôd hrozna. Výrobca je povinný uviesť nielen obsah cukru v ňom, ale aj zoznam všetkých druhov vínnych materiálov v percentách;
 • Biele alebo červené víno je lepšie nakupovať v sudoch alebo sklenených nádobách. Balený alkohol je orientovaný na použitie na varenie, to znamená, že vytvára jedlo. Na obale šetrí značku, ktorá nie je schopná zakúpiť kvalitné suroviny;
 • Posledné a najefektívnejšie pravidlo, ako vybrať vynikajúce biele alebo červené suché víno, je jeho cena. Tu je všetko jasné: drahšie - tým viac chutné a aromatické.

Potom, čo sa dozvedel, tieto odporúčania, ako si vybrať tie správne odrody vína, sa dozviete, ako sa orientovať vo svete alkoholu, bude objavovať pre seba ten najlepší produkt a môže cítiť jeho celok "kvety kytice".

A nezabudnite, že víno - veľká príležitosť získať dušu teraz tešiť na rôznorodé chuť ušľachtilého a starobylé nápoj bohov, na relaxáciu a zlepšenie chuti slúžiť aj občerstvenie.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

13 − = 7