Varenie chutné

Ako stavať bez veľkého úsilia? Používajte varenú zeleninu na chudnutie!

Ak chcete poskytnúť svojmu telu potrebnú zásobu vitamínov a prospešných mikroelementov, musíte počas celého roka konzumovať ovocie a zeleninu. Nepochybne je najlepšie jesť tieto výrobky čerstvé, avšak varená a dusená zelenina tiež nesie veľa cenných látok a nepochybne má úžitok pre ľudské telo.

Okrem toho, ak pravidelne jedli také jedlá a rôzne pokrmy pripravené z nich, môžete viditeľne vybudovať. Varené zeleniny na chudnutie sa používajú dlhší čas a sú základom mnohých diét a rôznych spôsobov, ako sa zbaviť nadváhy.

Varená zelenina - kalóniový stôl

Všetky varené zeleniny, bez výnimky, sú ľahko trávené gastrointestinálny trakt, rýchlo nasýtiť telo, ale aj napriek tomu, zachovať pomerne nízky obsah kalórií. Takže v 100 gramoch cukrovej repy, ktorá bola tepelne ošetrená, obsahuje len 44 kalórií. Vo varenej mrkve a ešte menej - asi 19 kalórií.

Ako stavať bez veľkého úsilia? Používajte varenú zeleninu na chudnutie!

Najnižší obsah kalórií sa vyznačuje rôznymi typmi kapusty - 100 gramov vareného ružičkového kelu obsahuje asi 18 kalórií, bielych hláv - asi 15 a farba - len 9 kilokalórií.

Obsah karórií varených zemiakov je o niečo vyšší - obsahuje asi 80 kcal.

Táto hodnota je však oveľa nižšia ako podobné ukazovatele pre vyprážané zemiaky a najmä čipy alebo hranolky.


Nízka hladina kalórií vám umožňuje používať jedlá založené na varenej zelenine, na pravidelnú stratu hmotnosti a núdzovú stratu hmotnosti. Medzitým, pre efektívnu organizáciu diéty by mali byť tiež považované za varenej zeleniny uložené v chladničke.

Skladovateľnosť takýchto výrobkov je veľmi krátka - v hotovej forme, napríklad varená cibuľa alebo mrkva môžu zostať v chladničke maximálne 24 hodín. Preto je lepšie variť jedlá tesne pred konzumáciou, a ak je naliehavo potrebné udržiavať varené jedlá, je najlepšie to urobiť v mrazničke.

Jedlá z varenej zeleniny - recepty

Ak sa rozhodnete použiť varenú zeleninu na zníženie hmotnosti, neznamená to, že budete musieť jesť len neustále. V skutočnosti z podobných výrobkov, ktoré boli tepelne ošetrené, môžete pripraviť veľa lahodných a zdravých jedál, ktoré budú dlho hladovať a pomôže vám efektívne schudnúť.

Príprava jedál z varenej zeleniny je jednoduchý, ale fascinujúci proces. Môžu byť kombinované rôznymi spôsobmi navzájom, v kombinácii s rôznymi korením, koreninami a bylinami, aby sa dostali úplne nečakané a zaujímavé chute. Jediná podmienka, ktorú musia dodržiavať všetci, ktorí chcú schudnúť, neprispievajte príliš veľa soli do varených zeleninových pokrmov, ale je lepšie, aby ste ich vôbec nepoužívali.

Pripravte si lahodné a zdravé jedlá, ktoré pomôžu znížiť hmotnosť a napáliť navyše, pomôžete nasledovným receptom:

Ako stavať bez veľkého úsilia? Používajte varenú zeleninu na chudnutie!
  • "Bonskiy polievka". Nalejte 1,5 litra vody do hrnca a zapaľte. Cibuľu nakrájajte na krúžky a ľahko smažte v olivovom oleji. Pridajte k nemu 3-4 strúčiky čerstvého cesnaku, rozdrvené akýmkoľvek spôsobom, 1 lyžicu rascu a rovnaké množstvo kari. Výslednú zmes mierne vyhoďte, miešajte neustále, potom nalejte do vriacej vody. Potom umiestnite 0,5 kg nasekanej kapusty, 300 g paradajok a rovnaké množstvo karfiolu, 150 g zelenej cibule, 170 g mrkvy a rovnaké množstvo zeleru. Rovnako vo vode by mala byť umiestnená 1 lyžica drveného koriandra, 200 gramov paradajkovej pasty a 1 čajová lyžička sójovej omáčky. Okrem toho, na zlepšenie chuti, ak je to potrebné, môžete pridať pár vavrínových listov, 1-2 sušené struky, rovnako ako malý zázvor, koriandro a petržlen. Pridajte všetky potrebné prísady, polievku dôkladne premiešajte, počkajte, kým sa voda znova znova a potom zakryte panvicu s vekom a variť, až kým nebude pripravená. "Bonskiy polievka" sa ukáže nielen veľmi chutné, ale aj užitočné a výživné;
  • risotto alebo talianska varená ryža so zeleninou. Dôkladne opláchnite 200 gramov ryže, vložte do hrnca, naplňte dostatok studenej vody a položte na oheň. Po ohreve vody redukujte teplo a ponechajte ju na 10 minút. Ryža nie je slaná! 1 cibuľu nakrájajte na polkruhy a vložte do hlbokej panvice. Pridajte tiež 1 stredne veľkú mrkvu, nakrájajte na malé kocky alebo tretie na veľkom strúhadle. Ľahko smažte v malom množstve olivového oleja. Potom pridajte do cibule a mrkvy 200 gramov papriky nakrájaných na malé kúsky, 150 gramov konzervovanej kukurice a varenej ryže. Nalejte všetky prísady vodou, zakryte panvicu s vekom a nechajte ryžu so zeleninou uhasiť minimálne 20-30 minút. Pripravená ryža môže byť ľahko posypaná sójovou omáčkou a zdobená čerstvými bylinkami.

Navyše, existuje veľa receptov na šaláty, na báze varenej zeleniny. Sú veľmi ľahko pripraviteľné, dlho uspokojujú hlad a navyše sú neobvykle chutné a užitočné.

Recepty na šaláty z varenej zeleniny

Pri príprave chutných, jednoduchých a užitočných šalátov vám tieto recepty pomôžu:

  • šalát so zemiakmi. Zmiešajte 30 g varených zemiakov, 15 g mrkvy, 25 g čerstvých uhoriek, 10 g zelenej cibule a 10 g konzervovaného zeleného hrášku. Pripravte pripravovaný šalát s olivovým olejom;
  • Vinaigrette je šalát, ktorý sa dá pripraviť z rôznych receptov. Napríklad, takže - jemne nasekáme 200 g kapusty a pridajte ho do jablka, strúhaný na hrubé strúhadlo. Pridajte nasekané varené zemiaky, repa a mrkva - približne 150 gramov, a cibule. Ochutnajte šalát citrónovou šťavou a pridajte 1-2 polievkové lyžice rastlinného oleja;
  • šalát s fazuľou. Kombinujte varenú cibuľu a mrkvu v akomkoľvek pomere, podľa chuti. Pridajte konzervované červené fazuľky a sezónu s olivovým olejom.

Zahrňte tieto lahodné a zdravé jedlá do vašej stravy a extra kilo začne taviť pred tvojimi očami!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 1 = 1