Varenie chutné

Ako ukladať kysnuté kapusty: užitočné tipy

Kyslá kapusta je obľúbená veľa tradičných jedál, ako aj zdrojom vitamínov a minerálov, ktoré sú dôležité pre zachovanie imunity. To robí otázku, ako zachovať čerstvosť a vlastnosti tohto občerstvenia po celú zimu. Existuje niekoľko trikov ako ukladať kysnuté kapusty doma. 

Teplota skladovania

Kyslá kapusta je jedlo, ktoré bolo pripravené v Rusku od nepamäti. Rovnako ako iná zelenina, chcela zachrániť zimu. Na tento účel je teplota v rozmedzí +4 až -1 stupňov. Zahrievanie takéhoto slepého pokusu neprežije, pretože pri teplote +10 a vyššej fermentácie pokračuje v ňom a výrobky rýchlo perekisayut.

V minulých storočiach, otázka, kam ukladať občerstvenie, nebola stáť, pretože v chatkách boli pivnice. Toto je vhodné miesto z hľadiska teploty, vlhkosti a svetla. Obyvatelia súkromných domov, ktoré majú taký predpoklad, a dnes je potrebné vziať do úvahy skúsenosti predkov a nechať zásoby na zimu pre skladovanie tam.

Kde a ako uložiť kyslá kapusta v byte

Avšak nie všetci mali taký šťastie v pivnici, takže pozemky prišli s inými spôsobmi, ako zachovať čerstvosť a kvalitu kapusty doma.

  • V chladničke
Ako ukladať kysnuté kapusty: užitočné tipy

Spravidla štandardné rozmery chladničky neumožňujú umiestnenie veľkých nádob, ale niekoľko sklenených pohárov sa dokonale hodí. Voľba používajte mrazničku, ale v ňom je občerstvenie striktne zmrazené.

  • Na balkóne

V ďalšej izbe mestského bytu, v ktorom sú ženy v domácnosti takéto polotovary, je balkón alebo lodžia. Existuje však jedna nuance: jedlo je bezpečne skladované aj pri negatívnej teplote, ale po rozmrazení sa musí rýchlo konzumovať, aby sa vitamíny a minerály neklesli z poklesu teploty. Nezmrazujte občerstvenie. To znamená, že je možné ju uložiť na balkón v malých porciách, ktoré budú ihneď podávané na stôl a zjedené.

  • Studená skrinka pod oknom

Táto vlastnosť sovietských domov je dôležitá, ak je potrebné šetriť zeleninu, ktorá bola zachovaná na zimu, pretože prírezy sú skladované za optimálnych podmienok: bez prístupu k svetlu, bez nadmernej vlhkosti a pri nízkych teplotách. V takomto prípade sa produkty nezmrazujú.

Zásobník na kyslá kapusta

Ako ukladať kysnuté kapusty: užitočné tipy

Ďalším rozhodujúcim faktorom pre zachovanie výrobku je kapacita. Ideálnym riešením je uloženie kysnutého kapusta do dreveného suda. Tento kontajner nemení chuť jedla a zimné prípravky v nich sú bezpečne uskladnené počas šiestich mesiacov. Avšak táto možnosť je dôležitá pre súkromné ​​domy av mestských apartmánoch pre nich neexistuje vhodné miesto.

Ďalšou možnosťou sú sklenené poháre. Predbežné tepelné spracovanie ich vnútorného povrchu zabraňuje šíreniu patogénnej mikroflóry, takže sa výrobky nezhoršujú a nemenia chuťové vlastnosti. Pri vykonávaní predbežnej sterilizácie a dodržiavaní ďalších odporúčaní sa kyslá kapusta v takejto nádobe s uzavretým vekom uchováva až 1 mesiac.

Tiež populárny je enamelware: hrnce a vedierka, ktoré sú uzavreté s vekom a umiestnené na tmavom suchom a chladnom mieste. Je dôležité, aby na vnútornej ploche takýchto jedál neexistovali žiadne štiepky, vrátane na okrajoch, takže kapusta nie je oxidovaná a prichádza do kontaktu s kovom.

Niektoré pozemky ako plastové kontajnery alebo vedierka. Skutočne sú kompaktné a ľahké a tiež sa ľahko čistia. Ale na uloženie zimných polotovarov je nespoľahlivý kontajner. Kapusta je v nich uložená po dobu 3-6 dní s uzavretým vekom. Navyše polymérové ​​balenie pokazí chuť misky a nedovoľuje ju byť šťavnaté, ako pri skladovaní v inej miske.

Užitočné tipy

Ako ukladať kysnuté kapusty: užitočné tipy
  1. Hodnota kapusty je veľké množstvo hrubých vlákien, ktoré sú potrebné pre normálne trávenie a metabolizmus a že aj v konzervovanej forme zachováva vitamín C, ktorý ľudia potrebujú na udržanie imunity, krásy a mládeže. Aby sa zabránilo poškodeniu tejto látky počas skladovania, musia byť predlisky pokryté soľankou. Zelenina sa z nej extrahuje iba pred tým, než sa podáva na stôl a zostávajúci produkt zostáva ponorený do kvapaliny. Ak to nestačí, stlačte na veko tak, aby bola zelenina pevne pritlačená proti sebe a ponorená do slaného nálevu;
  2. Uložte tradičné občerstvenie v jedlej forme pomôže cukru. Je to konzervačné činidlo a táto kvalita sa používa v receptoch na skladovanie kysnutých kapust. Na povrch obrobku sa naleje malý cukor. Okrem toho sa na rovnaký účel používa ocot, ktorý sa v malom množstve pridá do soľného roztoku. V tomto prípade kyselina octová potrebuje veľmi málo, ale pamätajte na to, že táto prísada bude mať vplyv na chuť konečného produktu;
  3. Rastlinný olej sa používa aj na konzervovanie konzervovanej kapusty. Pridáva sa do kontajnera tak, aby dôkladne pokryl hlavný produkt. Preto klesá prístup kyslíku a v zbernej zóne sa patogénne mikroorganizmy nerozmnožujú a urýchľujú rozklad potravy;
  4. Používa sa pri príprave väčšej soli než zvyčajne, pomôže udržať obrobok dlhšie. Chuť tohto jedla však nebude celkom tradičná. Táto miska je vhodnejšia na výrobu polievok alebo horúcich potravín ako na vlastnú spotrebu;

Ak je napriek vynaloženému úsiliu, peroxidácia, je umývaná a použitá na prípravu polievky alebo boršče. Okrem toho pomôže s problémom aj čajová lyžička cukru, pridaná z jedla pred podaním.

Ako zabrániť vzhľadu formy

Ako ukladať kysnuté kapusty: užitočné tipy

Dokonca aj podmienky domácej skladby nevylučujú riziko huby v produkte. Samozrejme, niektoré ženy v domácnosti jednoducho odstráni hornú vrstvu kapusty, ale chuť jedla bude beznádejne rozmaznaná. Navyše, výronky plesní úplne zasahujú do predlisku a ich použitie vedie k črevným poruchám a alergiám.

Aby sa predišlo takýmto problémom, uplatňujú sa tieto opatrenia:

  • odporúča sa pridať horúci prášok do zimného materiálu alebo vložiť do nádoby na skladovanie vrecka s horčicovým semenom, ktoré sa vyznačujú antiseptickými vlastnosťami a bojujú proti škodlivým mikroorganizmom;
  • Je tiež užitočné variť zeleninu s prídavkom lesných bobúľ: brusnice alebo brusnice. Ide o prírodné antibiotiká, takže sa tiež vyrovnávajú s hubami a udržiavajú potraviny vhodné na konzumáciu;
  • pridanie do kontajnera kusom nasekaného alebo trecieho kŕča tiež pomôže zabrániť šíreniu patogénnych mikroorganizmov. V tomto prípade sa do rúk zavádza do konečného výrobku křen, aby sa neprerušilo rozdrvenie.

Kyslá kapusta je produkt, ktorý obaja milovníci tradičnej ruskej kuchyne a prívržencov zdravej výživy ako. Jedná sa o užitočný produkt s jasným rozoznateľné chuť, ktorá občas objaví na stole každého, takže budete musieť použiť múdrosť ľudu držať a užívať kladné vlastnosti vkusu a využitie v občerstvenie počas prechladnutia.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 3 = 5