Varenie chutné

Ako zber kapusty s vidličkami na zimu s rôznymi prísadami?

Mnohé ženy v domácnosti soľnú kapustu na zimu, aby mohli slúžiť ako samostatný šalát, a tiež sa používa pre rôzne jedlá. Vo väčšine prípadov je zelenina jemne nakrájaná a potom nalievaná marinádou, ale môžete výrazne zjednodušiť svoju úlohu a pripraviť celé hlavy.

Postupy sú veľmi podobné, ale je dôležité mať vhodný kontajner. Môže to byť napríklad sud, veľký hrniec alebo plastový vedierko. Poďme sa pozrieť na niektoré osvedčené recepty.

Ako zber kapustových vidličiek v zime?

Podobný spôsob zberu tejto zeleniny je obzvlášť populárny v Bulharsku. Z celých listov pripravte rôzne občerstvenie, napríklad zelné kotlety alebo kórejské šaláty. Pripravené prísady sú určené na objem 100 litrov.

Ak chcete pripraviť kapustu s vidličkami na zimu, vezmite si takéto výrobky: 50 kg kapusty, 2,5 kg veľkej morskej soli a studenej vody. Okrem toho musíte vziať plastovú hadicu s dĺžkou 1,5 m. V tomto receptúre môžete zahrnúť inú zeleninu a korenie na chuť.

Kroky na prípravu:

Ako zber kapusty s vidličkami na zimu s rôznymi prísadami?
 1. Na vyčistenie vidlice je potrebné pripraviť hlavu, odstrániť listy a odstrániť štik. Na vidlici urobte priečny rez. Diera, kde bola hustá časť zeleniny, naplňte soľou;
 2. v pripravenom kontajneri tesne položenú kapustu hlavu, najprv klesol jeden okraj dole a druhý by mal vyčnievať na povrchu. Ak je to žiaduce, môžete dať pár žiaroviek, dúšok alebo koreňový koreň. Tieto zložky dodajú zelenine pôvodnú chuť a vôňu;
 3. nechajte zostávajúcu soľ vo vode, premiešajte až do úplného rozpustenia a potom nalejte soľanku do nádoby. Tekutina by mala pokrývať zeleninu. Zhora utláčajte útlak, aby sa hlavy nezvládli;
 4. po dobu 5 dní musíte zmiešať soľanku, čo je dôvod, prečo potrebujete hadicu, ktorá bola najskôr upevnená v nádrži. Odstráňte tlak a potom silne vyfukujte na voľný koniec hadice približne 10 krát. To bude stačiť na zmiešanie soľanky. Po dobu 3 týždňov by sa mal proces opakovať niekoľkokrát. Pár mesiacov sa kapusta považuje za pripravenú. Na povrchu kvapaliny sa objaví biely film, ktorý je jedným zo signálov pripravenosti. Použite šum, odstráňte ho. Proces by sa mal uskutočniť v chladnej miestnosti.

Solenie na zimnú kapustu s vidličkami v bareli

Ideálnou nádobou na vykonanie tohto postupu je sud dub. Vidlice pripravené s týmto receptom sú nielen chutné, ale aj veľmi užitočné. Vďaka tomu, že celé hlavy sú mastné, môžu sa uchovávať až do jari a vychutnať si celú zimu s lahodným pokrmom. Mimochodom, varenie v bareli zeleniny, to bolo prevzaté v predrevolučnej éry.

Najprv musíte pripraviť kontajner. Vezmite sudu a opláchnite ho dôkladne roztokom sódy a vriacej vody. Potom sa musí úplne naplniť vodou a nechať 7 dní. To je potrebné, aby sa zaistilo, že drevo je opuchnuté a následne neabsorbuje roztok. Pri osolení kapusty s vidličkou sa odporúča používať zeleninu neskorých odrôd. Tiež pripravte mrkvu, paradajky a sladkú papriku. Ak chcete dať zelenine krásnu farbu, pridajte repu.

Kroky na prípravu:

Ako zber kapusty s vidličkami na zimu s rôznymi prísadami?
 1. aby ste spustili vidlicu, vyčistite od vonkajších listov a nechajte hladkú a pevnú hlavu. Mimochodom, odrezať listy nemožno zlikvidovať, pretože môžu vyplniť prázdne miesta v hornom rade av priebehu niekoľkých týždňov sú považované za pripravené;
 2. Odstráňte pahýľ pomocou ostrého noža. Z tohto dôvodu proces solenia prejde rovnomerne. Položte zeleninu do pripraveného suda, vyplňte prázdne miesta veľkými kusmi mrkvy, paradajkami a korením. Táto zelenina spôsobí, že chuť produktu bude ešte originálnejšia;
 3. soľ v soľanke, na prípravu ktorej sa spoja 10 litrov čistenej vody a 400 g soli. Naliate kvapalinu do suda, dajte listy do prázdnych priestorov a zakryte kusom bielizne. Umiestnite priečnik a zatlačte ho na zaťaženie napríklad kameňom;
 4. každý týždeň musíte vytiahnuť tkanivo a spolu s kruhom ju umyť vo vode a odstrániť formu, ktorá sa vytvorila. Za pár mesiacov bude všetko pripravené.

Ako soľne vidlička karfiol?

Môžete variť nielen biele, ale aj farebné vidličky, ktoré sú tiež veľmi chutné. Jednotlivé kvetenstvo bude vynikajúcim základom, napríklad pre kórejské šaláty.

Pre tento recept na zimu je potrebné takéto výrobky brať: 2 vidličky karfiolu, 0,5 kg mrkvy, 5 vavrínových listov, 6 hrách papriky a toľko strúčiky cesnaku. Ak chcete vytvoriť soľanku na 1 liter, budete potrebovať: 1 polievková lyžica. Lyžica so šmýkačkou soli a o niečo menej ako 1 lyžička. lyžice cukru.

Kroky na prípravu:

 1. solenie začína prípravou zeleniny: starostlivo upravte vidlice, pretože musia byť husté, biele a bez škvŕn. V opačnom prípade sa považujú za nevhodné na morenie. Vypláchnite ich vo vode a potom niekoľko hodín namočte na odstránenie hmyzu. Najlepšie je odstrániť tuhé nohy. Ďalším krokom je zníženie zástrčky na 2 minúty. vo vriacej vode a potom preneste do studenej vody. Je dôležité, aby sa zelenina nepreexponovala, pretože bude mäkká a nevhodná pre ďalšie spracovanie. Kôrajte mrkvu pravidelným koreňovým struhadlom;
 2. na výrobu soľanky, vo vode rozpustite soľ s cukrom. Potom dajte tekutinu na kachle a varte. Do hrnca položte vidličky, pridajte mrkvu, kúsky cesnaku, vavrúľ a hrachovú papriku a potom ich nalejte so studenou soľankou. Najvyššie útlaku a nechajte 2 dni pri izbovej teplote. Potom sa kapacita prenesie na chladné miesto a po 4 - 5 dňoch bude kapusta pripravená. Potrebujete zeleninu uložiť do chladničky.

Recept na kapustovú kapustu s jablkami

Ďalším spôsobom, ako pripraviť zeleninu, ktorá sa vďaka jablkom zmení na aromatické. Navyše, solené ovocie je tiež veľmi chutné. Najčastejšie tento recept používajú ľudia, ktorí chcú pripraviť chutné a šťavnaté kapustové kotúče v zime.

Na prípravu kysnutých kapusty by sa malo zobrať: 3 kapusta, 1 kg jabĺk a soli, ktoré je potrebné zistiť z výpočtu, že 1 liter by mal predstavovať 90 g. Vo všeobecnosti to bude trvať niekde 5 litrov vody.

Kroky na prípravu:

Ako zber kapusty s vidličkami na zimu s rôznymi prísadami?
 1. Kapusta pripravená na tento recept musí byť očistená od starých lístia a rôznych škvŕn. Pomocou ostrého noža odstráňte palice. Vezmite veľkú nádobu, nalejte do nej tečúcu vodu a rozpustite soľ. Dobre premiešajte, kým sa sol nerozpustí;
 2. Hlboko položte hlavu a jablká do misy so slanou vodou. Horný kryt s vrstvou gázy a tlak, napríklad to môže byť fľaša vody. Nechajte 5 dní pri izbovej teplote. Po uplynutí času opláchnite gázu v tečúcej vode z formy a otočte hlavami. Aby sa obrobok stal chrumkavým, odporúča sa pridať pár kukuričných klasov. Opäť vložte gázu a nastavte útlak. Potom presuňte všetko na chladné miesto po dobu jedného mesiaca.

Ako môžete vidieť, nie je nič ťažké v kapustke a každý sa s týmto procesom dokáže vyrovnať. Uistite sa, že používate odporúčané recepty na získanie chutného a zdravého pokrmu pre vašu rodinu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 39 = 43