Apple puding: obľúbené recepty na voňavý dezert | pangudownloads.com
Varenie chutné

Apple puding: obľúbené recepty na voňavý dezert

Ak sa rozhodnete rozmaznávať seba a svoj domáci vzduchový koláč, ale nemáte veľa času súčasne, ideálna voľba - variť jablkový puding. Toto delikátne jemné jedlo bude mať obľubu detí i dospelých sladkého zubu. Existuje veľa receptov na jeho prípravu. Každá hosteska si bude môcť vybrať tú najlepšiu možnosť pre svoju rodinu.

Recept na jablkový puding doma

Zloženie pre 4 porcie:

Apple puding: obľúbené recepty na voňavý dezert
 • 6 stredných jabĺk;
 • 2 vajcia;
 • 1 lyžicu masla;
 • 5 lyžíc múky;
 • rovnaké množstvo cukru;
 • čajová lyžička sódy, popraskaná pred pridaním kyseliny citrónovej alebo octu;
 • vanilín, škorica podľa chuti;
 • pol pohára mlieka.

Ako variť:

 1. Najprv je potrebné pripraviť jablká: sú dôkladne umyté, olúpané, rozdrobené a stalkované, nakrájané na kocky nie viac ako 2 cm.
 2. Dávame olej do vyhrievanej panvice. Keď sa roztopí, pridajte jablká a guláš. Mali by byť mäkké, ale nestratili svoj tvar, my nedokončíme zemiakov.
 3. Zatiaľ čo jablká sa vyprážajú, nestrácajte čas, vezmeme si cesto. Vo veľkej a hlbokej miske rozbijeme vajcia a šľaháme ich. Je lepšie používať elektrický mixér, potom bude hmota vzdušná a puding je neuveriteľne jemný. Ku miske pridáme mlieko, cukor a vanilín. Výslednú zmes dôkladne prebublávajte pri maximálnom výkone 2-4 minút, až kým sa nezvýši hustá a nadýchaná pena. Potom nasypte múku, hasiacu sódu, znova vyskrutkujte na homogénnu vzdušnú hmotu bez hrudiek.
 4. Pripravte nádobu na pečenie. Puding je samozrejme lepšie variť a servírovať na stôl v dávkových formách. Ale ak nie sú žiadne, môžete si vziať jednu veľkú. V takom prípade pred servírovaním, hostia by mali pripraviť pripravené jedlo na širokú dosku a rez. Formulár na pečenie tuku s olejom alebo kryt s papierom na pečenie
 5. Jablková zmes sa ochladí, rozmieša s cesta šírením do formy, dať na misku s vysokými nárazníkov (čím vyššie, tým lepšie), s horúcou vodou o viac ako polovicu.
 6. V tomto okamihu by mala byť doska na pečenie už zahriata na 200 stupňov, odstráňte plech s hotovou hmotou. Ak je možné zapnúť konvekciu vo vnútri rúry, nezabudnite ju zapnúť. Plátok bude pokrytý chutnou kôrkou, ktorú sa bude páčiť každý.
 7. Časť plesní možno odstrániť z rúry za pol hodinu, zatiaľ čo veľká forma musí byť ponechaná na 40-45 minút.

Tradične sa puding podáva na stôl s medom alebo kondenzovaným mliekom v studenej forme. Najskôr sa musí ochladiť na izbovú teplotu a čistiť v chladničke po dobu 20 minút, ale ak pripravujete jablkový puding pre deti, je veľmi ťažké odolať. Atraktívny vzhľad a príjemný zápach zvyčajne neumožňujú čakať, kým sa jedlo úplne ochladí.

Puding jablkový cukor vo viacnásobnom množstve

Chlieb sýrový puding sa pripravuje ľahko a veľmi rýchlo. Tento recept je ideálny pre nedeľný obed pre celú rodinu. A aby ho v živote zaviedli, hosteska nemusí vstať skoro ráno. Najmä ak máte na dosah ruky multivarker.

Najprv musíte pripraviť:

Apple puding: obľúbené recepty na voňavý dezert
 • 500 gr. tvaroh (najlepšie mastný);
 • 5 veľkých jabĺk;
 • pol pohára zakysanej smotany;
 • 3 vajcia;
 • pohár s chybou cukru;
 • 2 lyžice škrobu;
 • trochu masla;
 • škorica a vanilín podľa chuti.

Teraz môžete začať varenie:

 1. Vajcia úhľadne rozdelené na žĺtky a veveričky. Žĺtky sme intenzívne porazili mixérom. Pridajte cukor, škrob, škoricu, vanilín, znovu znova. Ja som umyť svoje jablká, odlúpnuť semená a kôra, trieť na malý strúhadlo alebo nechať prechádza cez mlynček na mäso. Chrumkavý tvaroh miešaný so zakysanou smotanou, jablkové pyré a tiež pridať do našej masy. Samovoľne šľahajte bielu a nalejte ju do cesta.
 2. Šálka ​​multivark je dobre namazaná maslom, najlepšie krémovou, vylejte do nej cesto, zavrite veko a zapnite režim pečenia. Ak čas varenia nie je nastavený automaticky, nastavte ho na 60 minút.
 3. Ak je výkon multivarkovej jednotky menej ako 500 W, potom bude s najväčšou pravdepodobnosťou hodina úplnej pripravenosti na puding nestačí, môžete predĺžiť čas varenia na jeden a pol hodiny.
 4. Po uplynutí tejto doby sa odporúča, aby sa multivark nebol otvorený ďalšiu hodinu, potom sa puding stáva obzvlášť bujnou a jemnou. Ale ak nemáte takú príležitosť na počkať, môžete servírovať pokrm hneď po varení, chuť bude stále vynikajúca.

Stôl sa môže podávať ako samostatná miska alebo so sirupom, džemom, kondenzovaným mliekom. Deti budú mať radosť, ak zdobíte puding čerstvými bobuľkami.

Jablkový puding s mangou na vodnom kúpeli

Pre klasický jablkový manský puding budete potrebovať:

 • 5 jabĺk;
 • pohár manga;
 • 4 kuracie vajcia;
 • 0,5 litra. mlieko;
 • soľ;
 • vanilín;
 • cukor podľa chuti;
 • maslo.

Po príprave všetkých potrebných ingrediencií môžete začať najzaujímavejšie:

Apple puding: obľúbené recepty na voňavý dezert
 1. Najprv musíte uvariť krupicovú kašu. Ak chcete to urobiť, varte mlieko v panve, postupne nalejte krupicu s tenkou tekutinou a neustále premiešajte hmotu. Ak okamžite vyliate celé manga, kaša bude v hrudkách, puding nebude jednotný. Pripravené varené obilniny ochladíme na izbovú teplotu, pridáme maslo a vanilín, starostlivo miesime.
 2. Proteíny oddeľte od žĺtkov a odstráňte ich 10 minút v chladničke. Jablká sa čistia a brúsia pomocou strúhadla, mixéra alebo mlynčeka na mäso do stavu pyré. Zmiešajte jablkové pyré s žĺtkami a pridajte do kaše, dôkladne premiešajte. Bielkoviny sa dostávajú z chladničky, šľahačka mieša pri maximálnom výkone až do nasýtenej peny a naleje do kaše.
 3. Formulár na puding, ktorý pokrývame papierom na pečenie alebo olejom naplníme, vyplníme pridanou hmotnosťou. Zbierame vodu v najväčšej a najširšej panvici, vložíme ju do formy a všetko ju umiestnime do ohňa.

Jablkový puding s mangou vo vodnom kúpeli bude pripravený asi za hodinu. Slúžia na stôl v studenej forme s bobuľovou alebo karamelovou omáčkou.

Ako vyrobiť najviac karamelový sirup pre puding

Karamelový sirup je skvelým doplnkom každého pudingu. Môže sa stať vrcholom, zdôrazňujúc božskú chuť domácich koláčov. Proces prípravy je nekomplikovaný, dokonca ani na začiatku hostesky.

zloženie:

 • cukor 100 g;
 • tučný krém 100 g;
 • maslo 50 g;
 • soľ na chuť.
Apple puding: obľúbené recepty na voňavý dezert
 1. V lyžičke zhromažďujeme 100 ml. voda, vylejte tam cukor a dajte ho na malý oheň. Namiesto kusu cukru môžete vložiť glukózu. Karamelový sirup s glukózou bude užitočnejší a bude trvať dlhšie. Pri neustálom miešaní sa voda musí uviesť do varu, cukr sa čoskoro úplne roztopí.
 2. Cukorový sirup sa varí asi 5 minút, zahustí a stmavne. Je dôležité zastaviť sa v čase, aby zmes nekryštalizovala. Namiesto karamelovej omáčky môžete získať kúsok cukru.
 3. V samostatnej miske je potrebné zohriať krém a postupne ich naliť do karamelového sirupu, ktorý sa mieša šľahačkou. Zmes sa mieša ďalších 3 minúty a odstráňte z tepla, pridajte predtým roztopené maslo, dôkladne premiešajte a ochlaďte na izbovú teplotu a podávajte s pudingom na stole.

Ak počas varenia zistíte, že omáčka je príliš hustá, neponáhľajte sa, aby ste sa rozčuľovali, môžete pridať niekoľko lyžíc teplej vody a rozmiešať.

Bez ohľadu na to, aký druh jablko puding recept doma, že ste sa rozhodli priviesť k životu, čo je jej dušu a lásku, môžete liečiť seba a svojich blízkych chutné koláče, varí vlastnými rukami.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

12 − 8 =