Chutný dezert pre celú rodinu - svieža pena brusnice | pangudownloads.com
Varenie chutné

Chutný dezert pre celú rodinu – svieža pena brusnice

Mnohí z nás pri pohľade na kulinárske programy počuli slovo, ako je pena, čo vo francúzštine znamená "pena". Preto z pokrmov s predponou "mousse" očakávame bezprecedentnú ľahkosť a vzdušnosť. Ak chcete dať jedlo nádheru a objemu, pridávajú sa k nej špeciálne prísady a najčastejšie vaječné biele a želé. Takýto lahodný a zdravý dezert, ako je brusinková pena na manga, určite poteší vašu rodinu a hostí.

Vďaka jednoduchej recepcii a výrobnej technológii si ich môžete vychutnať s lahodnou penou tak často, ako si prajete. Zároveň môže byť veľmi ľahké, diétne alebo výživné a kalorické.

Potrebné ingrediencie a náradie

Príprava brusinkovej peny na mangu nebude mať veľa času. Táto jemná a lahodná ružovkastá masa sa určite stane vašim obľúbeným darčekom pre vašu rodinu.

Ak chcete pripraviť lahodnú brusnicovú penu, ktorá vám naplní energiu a dobrú náladu pre celý deň, budete potrebovať tieto zložky:

Chutný dezert pre celú rodinu - svieža pena brusnice
 • 5 polievkových lyžičiek. lyžice čerstvých brusníc;
 • 400 gramov cukru;
 • 12 šálok krupice;
 • 6 pohárov vody.

Aby ste pripravili proces prípravy rýchlo a priniesli potešenie, odporúča sa pripraviť jedlá vopred, čo môže byť potrebné.

Pri príprave peny brusnice (alebo akejkoľvek inej) budú potrebné tieto zariadenia a náradie:

 • malta s talírom (ručný mixér);
 • sito s miskou;
 • hrniec na varenie ovocia;
 • kremanki alebo misky.

Navyše bude potrebná veľká lyžica na otieranie ovocia a kontajner na miešanie obilia a cukru.

Príprava:

Chutný dezert pre celú rodinu - svieža pena brusnice
 1. Berry dôkladne opláchnuť, umiestniť do malty, naliať tri polievkové lyžice vriacej vody a trieť do homogénnej pasty. Ak nie je malta, môžete použiť mixér. Výsledná hmota sa umiestni do sita a nechá sa odčerpať šťava počas 3-5 minút. Zvyšný koláč vylejte varenú vodu, priveďte do varu, varte päť minút a znovu utrite sitom;
 2. Otrite koláč s vodou, vložte médium do ohňa a priveďte ho do bodu varu. Cukor mix s krupicou a jemne, v malých porciách vstúpiť do varu "Vývar". Je nutné neustále miešať kašu, aby sa nevznikli žiadne hrudky. Cook mango po 10-12 minútach;
 3. Varená krupica, ochlaďte, pridajte džús a premiešajte ju s mixérom na sedem minút pred vytvorením sviežej peny. Potom sa výsledná pena rozloží na kremanky alebo misky a umiestni sa do chladničky na dve hodiny, aby sa ochladila a zmrazila.

Vyššie dávkovanie potravy stačí na prípravu 5-8 porcií peny, v závislosti od objemu jedál. Tento dezert sa môže skladovať v chladničke po dobu troch dní.

Recept bez manga

Niektoré deti nemajú rád manga a nesúhlasia s tým, že by to aj v tomto prípade "Prestrojení" pod lahodnou dezertnou formou. Našťastie existuje veľa ďalších, nie menej chutných a užitočných receptov na brusnicovú penu. Takže napríklad môžete pripraviť penu z brusinkového ovocia na báze vaječných bielkov.

Aby ste to dosiahli, potrebujete nasledujúce zložky:

Chutný dezert pre celú rodinu - svieža pena brusnice
 • 4 vajcia;
 • 120 g práškového cukru;
 • 150 g brusnice;
 • 12 lyžičiek citrónovej šťavy.

Príprava:

 1. Bobule brusníc sa umyjú a trenia, aby sa šťava oddelila od trosiek. Veverky vajíčok sú oddelené od žĺtkov, šľahajú sa, kým sa nedosiahne pevná a hustá pena počas 5-6 minút. Bez zastavenia na bielizeň proteínu, aby sa do nej vložil cukor, kyselina citrónová a šťava;
 2. Výsledná svieža hmota sa rozloží na formy a posunie sa do predhriatej rúry na 100 stupňov po dobu 10-12 minút. Správne pečený dezert by mal byť suchý vrch a vzduch vo vnútri.

Výživná pena so smotanou

Ak chcete urobiť raňajky pre vašu rodinu chutné, zdravé a uspokojujúce, pripravte pre ne pestú brusnicovú penu s krémom.

Ak to chcete urobiť, potrebujete:

Chutný dezert pre celú rodinu - svieža pena brusnice
 • 1 balenie želatíny;
 • 200 g práškového cukru;
 • 3 šálky brusníc;
 • 500 ml smotany, 15%;
 • vanilka.

Príprava:

 1. Želatína nalejte teplú vodu, dôkladne premiešajte a nechajte nabobtnať 10-15 minút. Pridajte do nej smotanu, drvené brusnice a práškový cukor, dôkladne premiešajte;
 2. Poraziť hmotu so zmiešavačom, až kým sa nedosiahne penivá hmota, ak sa objaví druh bičeného ovocného želé. Potom vylejte hmotnosť do tvarov a umiestnite do chladničky po dobu 30-40 minút.

Tajomstvo a rady

Odborníci odporúčajú peny na báze želatíny, aby sa bičovali v chlade. Aby ste to urobili, musíte nalievať ľad do hlbokej misy, umiestniť menšiu misku s hmotou na jej vrchol a šľahnúť ju až kým nie je pripravená.

Chuť peny viac "Živý" na kyslé bobule brusníc môžete pridať maliny, jahody alebo ríbezle.

Aby ste získali väčšiu krásu, je lepšie pri príprave používať zmes cukrového prášku a cukru. V štádiu varenia brusnicových výťažkov pridajte cukor, a v procese šľahanie jemne posypať prášok.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

23 − 13 =