Dezert "Pavlova": história pôvodu a podrobný recept | pangudownloads.com
Varenie chutné

Dezert “Pavlova”: história pôvodu a podrobný recept

Dezerty z Nového Zélandu a austrálskej kuchyne sa vyznačujú množstvom prísad kokosových orechov: hobliny, maslo, mlieko, cestoviny. Ale je tu aj “európska” chuť – dezert “Pavlova”, ktorý sa niekedy nazýva austrálsky dezert “Pavlova”.

To je pravda, v citáciách, vyzerá to správne hláskovanie tohto jedla. Koniec koncov, je venovaná slávnej ruskej baleríne Anne Pavlovovej, ktorá v dvadsiatych rokoch cestovala v Austrálii a na Novom Zélande. V srdci pochúťky je tortu a krém zo šľahačkou alebo mascarpone. Nerozpomínam si na letecký balet tutu?

Dezert “Pavlova”: obsah kalórií

Dezert "Pavlova": história pôvodu a podrobný recept

Malo by sa objasniť, že v Rusku je merengi obyčajne nazývaná meringue.

Tento koláč, pečený bez múky a pozostávajúci iba z dvoch výrobkov – vaječného bielka a cukru.

Z poznajú Rusi Dry dortíků dezert “Pavlova” (klasický recept) odlišné “nedomyslené” v stredu, čo je trochu pripomínajúce marshmallow, cukríky, ibištek a soufflé dohromady.

Napriek takej zastrašujúcej analógii “sladkosti”, kalóriový dezert Anna Pavlova, ktorého recept je veľmi jednoduchý, nie je tak hrozivý, ako by sa to mohlo zdať.

Suchá, ľahká a vzdušná panika skutočne zaberá viac objemov ako obsahuje kalórie.

Niektoré “zákony” prípravy

Sú dosť jednoduché, ale je potrebné ich pozorne sledovať:

 • Proteíny sú prijaté iba z veľmi čerstvých vajec, alebo si dezert s “tuhlovatym” vôňu, a to bude mať na “ochutené” prísady, ktoré je možné jednoducho “zabiť” všetky kúzlo svoje vlastné jedinečné chuti tohto ľahkého pokrmu;
 • proteíny by mali byť starostlivo oddelené od žĺtkov;
 • proteíny musia byť dobre ochladené, potom budú ľahšie bičovať do strmých pien (to je dôležité!);
 • Riadky, v ktorých budú biele biele, musia byť úplne čisté (bez stopy tuku) a úplne suché (bez stopy vlhkosti);
 • pri šľahaní boľševikmi (ako mixéra alebo metla) nemení smer pohybu (alebo hniesť iba v smere hodinových ručičiek, alebo len proti “osem” pohybu, ale tiež iba v jednom smere).
 • Pred pokračovaním na spracovanie bielkovín, je nutné vopred pripraviť všetky ingrediencie, ktoré nikdy ani na chvíľu vyrušený z procesu šľahania a pridajte do misy s vajcami potrebných produktov, a zároveň pokračovať v práci metla alebo mixér.

Najpohodlnejšou cestou je samozrejme použiť stacionárny kuchynský procesor s príslušnou prílohou, potom budú ruky voľné a proces bude rýchlejšie.

Začnite dezert varenie “Pavlova” Z prípravy plechu na pečenie, ktorá musí byť obložená pergamenom alebo papierom na pečenie. Najlepšie papier vopred určiť kruh (napr., Koncová zátka kruh veko z panvice o vhodnej veľkosti, a to bez prepichnutiu papiera).

Níže uvedený recept vám umožní pečať koláč s priemerom 20-24 cm, hoci jeho výška bude zodpovedajúco odlišná. Nie je zakázané položiť dva veľké koláče na jeden veľký tanier na pečenie (centimetre až 18-20, ktoré sú diagonálne umiestnené vo vzdialenosti od seba).

Pri pečení kôrov zo sliviek silno “Rastie” vo veľkosti – ako vo výške, tak v priemere, takže pečieme v tvare alebo na panvici, nie je prísne odporúčané!

Hlavné zložky

Tak, ako variť dezert meringue Pavlova?

To bude vyžadovať:

 • 4 vaječné bielky;
 • neúplné poháre granulovaného cukru;
 • 2-3 polievkové lyžice s šupkou škrobu (lepšie kukurice, ale môžete tiež zemiaky);
 • Vanilkový cukor na špičke noža (môžete o niečo viac);
 • čajová lyžička octu z bieleho vína;
 • Nakoniec môžete pridať lyžicu likéru alebo koňaku.

Pripravte pusinky hmoty pre tento recept, čo potrebujete rýchlo na proteíny nemajú čas, aby sa zahrial, alebo bič ich do pevnej peny zlyhá. Ale ak náhle proces “Zablokuje”, môžete pridať štipku inej bežnej stolovej soli.

Proces hromadnej prípravy na hrušku

Dezert "Pavlova": história pôvodu a podrobný recept
 1. Zmiešajte cukor a vanilkový cukor.
 2. Zapnite rúru na zahriatie nastavením regulátora teploty o 180 až 200 stupňov.
 3. Proteíny by sa mali umiestniť do hlboko čistej suchej misy, začať poraziť a nastaviť mixér na najnižšiu rýchlosť.
 4. Keď sa objaví pena, jemne pridajte lyžicu zmesi granulovaného cukru a vanilky. (Pokiaľ pokropíte všetok cukor naraz, pena nezostane a namiesto sviežech cibuliek dostanete ploché “gumové” koláče.) Postupne zvyšujte rýchlosť mixéra na strednú hodnotu.
 5. Pokračujte v porážke, kým sa cukor úplne nerozpustí, kým sa hmotnosť nezačne držať v tvare.
 6. Na konečnú hmotu nalejte vínny ocot, posypte škrobom a mieste ho buď na najnižšej rýchlosti miešača (alebo len na trysku bez prístroja) alebo so širokou lopatou.

Cukor v recept môže byť nahradený práškovým cukrom, ale s pieskom, biely sú bití lepšie, pretože tu “Spúšťanie” nielen otáčanie koruny alebo trysiek, ale aj okamih trenia zŕn.

Správne šľahaná hmota na meringue nespadá z riadu, v ktorej bola zmiešaná, aj keď je misa otočená hore dnom!

Proces ukladania hmôt na pečenie na pečenie

Hmotnosť pre klasický dezert “Pavlova” na pripravenom plechu na pečenie priamo s lyžičkou vo vnútri kruhu uvedeného na papieri. Pri položení je potrebné vytvoriť malý, skôr široký okraj pozdĺž okraja kruhu. Ak to chcete urobiť, rozdeľte časť hromádky od stredu k okrajom a mierne ju vyrovnajte.

Môžu byť okolo okrajov “Vyrastať” vrcholy z proteínovej hmoty a vytiahnite ju rovnou lyžičkou.

Robte všetko rýchlo, bez toho, aby ste nechali hromadné usadenie, čo sa môže stať v horúcej a vlhkej miestnosti (pamätajte, že rúra sa už zahrieva, a to nepomôže znížiť teplotu v kuchyni).

Pečenie pečiva

Vytvorená proteínová hmota sa starostlivo umiestni do predhriatej pece na 180 stupňov. Je dôležité snažiť sa triasť panvicu, nezatvárajte prudko dvierka rúry, sledovať proces pečenia cez sklo, bez otvorenia rúru v každom prípade, inak delikátna pusinky, ktorá začala stúpať, potom sa usadí a nemajú nič spoločné ju zachránil pred lepivosť a “gumy”.

Po chvíli (7-10 minút) sa oheň v rúre zníži na strednú alebo malú. Malo by sa pamätať na to, že pečenie na pečenie je vo veľkej miere sušenie koláča pri vysokej teplote. A tento proces je pomerne dlhý: pri 140 stupňoch trvá asi hodinu alebo hodinu a štvrtinu. Pri 100 stupňoch – hodinu a pol, pri 90 – asi dve hodiny.

Je dôležité dať pečený koláč “Grips”, to znamená získať oporu v zdvihnutom stave. V tomto prípade môžu boky dortu začať hnedieť a prasknúť, ale to sa neberie do úvahy “Manželstvo.”

Ak je to skôr ako žltej krémovej farby na snehu, môže byť teplota rúry dlhšia a požiar sa môže znížiť až po začatí koláča Ak chcete “toast”. Ale príliš závislý na hľadaní nezvyčajnej farby nestojí za to, pretože je plný “Odchýlka” v konzistencii uprostred hotovej misky, ktorá by v pôvodnom receptúre mala zostať vo forme sufle.

Najdôležitejšia vec: dort by mal vychladnúť priamo v rúre! Preto je najlepšie pečieme ju na noc alebo skoro ráno. Maximálna než môže urýchliť proces chladenia, – ľahko nadvihnite dvierka Po vypnutí oheň za hodinu, aby ju trochu širšie zdvihnúť, ale snaží sa, aby v tomto smere žiaden návrh. A čo je najdôležitejšie – neúmýkajte dverám neúmyselne, inak sa meringue usadí a všetka krása bude preč!

Dekorácia dezertov so smotanou a ovocím

Dezert "Pavlova": história pôvodu a podrobný recept

Základné pravidlo pre zdobenie dezertov “Pavlova” krém a ovocie – urobte to bezprostredne pred podávaním!

Ako krém je najlepšie urobiť hotovú šľahačku v balóne, ktorý môže byť krásny a rovnomerný “Napadlo” ozdobte koláč, “Maskovanie” možné nedostatky a nepravidelnosti pri pečení.

Na samo-prípravu šľahačky by mali mať obsah tuku najmenej 30%, šľahať v studenej forme, pridávať bez cukru, a prášok.

Dobrý v dezert Anna Pavlova a pudingový olej, ktorý možno pripraviť podľa akéhokoľvek známeho receptúry (výstup by mal byť najmenej 400 gramov).

Úžasná chuť je krém z mascarpone syra, šľahačka s cukrom prášku. Perfektne sa spája so vzdušnou základňou as plodmi a ovocím, ktoré zdobia misky.

Nežiaduce je použiť šľahačku ako krém, pretože povrch koláča sa z nej rýchlo rozpúšťa.

Posledný dotyk: položte ovocie na povrch krému. Môžu to byť jahody, maliny, kusy hrušiek, kivi, mučenky. Bobule by nemali byť príliš šťavnaté, ale môžu byť dosť. Veľké ovocie je najlepšie rezané na polovicu alebo v niekoľkých častiach.

Dezert “Pavlova”, ktorého klasický recept je pomerne jednoduchý, pri dodržiavaní všetkých pravidiel je možné varenie docela slušne aj pre začiatočníkov. Choďte do toho!

Previous PostNext Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 59 = 66