Ideálna ryža na šalát: všetky tajomstvá varenia | pangudownloads.com
Varenie chutné

Ideálna ryža na šalát: všetky tajomstvá varenia

Rice je univerzálna obilnina, ktorú možno použiť na varenie rôznych jedál vrátane šalátov. Vďaka nej sa zvyšuje obsah kalórií a v dôsledku toho sa jedlo stáva výživnejšie. Môže sa kombinovať s prakticky všetkou zeleninou a dokonca aj ovocím. Ak chcete urobiť šalát chutné a vyzerať krásne, musíte správne uvariť.

Aký druh ryže je vhodný na šalát?

Existuje niekoľko odrôd tejto obilniny, ktoré sa vyznačujú chuťou a vzhľadom po tepelnom ošetrení.

Pri šaláte sú najvhodnejšie nasledujúce možnosti:

Ideálna ryža na šalát: všetky tajomstvá varenia
  • Divoká ryža. Vonkajšie sa líši od iných odrôd v takmer čiernej farbe. Zrná sú veľmi tenké a majú charakteristický lesk. Pre mnohých je táto odroda stále exotická a neznáma;
  • Indica. Najobľúbenejšia odroda. Zrná majú dlhý tvar. Krupica nie je varená a nelepí sa spolu;
  • Basmati. Ďalšia odroda, ktorá má dlhé zrno. Táto obilnina má svoju vlastnú aromatickú chuť, mala by byť zohľadnená pri jej výbere. Zrná nie sú varené a nelepia sa spolu.

Krupica by mala byť naparovaná. Vo všeobecnosti sa môžete rozhodnúť pre prípravu ktorejkoľvek z ponúkaných možností.

Ako variť voľnú ryžu: 7 pravidiel

Mnohé ženy v domácnosti sa stretávajú s tým, že krupica sa drží a používa na varenie iných jedál, je jednoducho nemožné. Hlavnými profesionálmi pri príprave tejto kaše sú obyvatelia východu, pre ktorých ryža je národným pokrmom.

Pokúsme sa odhaliť ich hlavné tajomstvá:

  • Použite umyté ryže. Najlepšie je umyť pod tečúcou vodou, kým nie je čistá kvapalina.
  • Je dôležité dodržiavať pomery ryže a kvapaliny. Ideálna možnosť – pre časť obilnín predstavuje 1,5 objemu kvapaliny. Voda by mala byť mäkká, preto je najlepšie ju vopred variť a chrániť ju;
  • Varte krupice v strmých vriacich vodách;
  • Najlepšie je použiť hrniec s hrubým dnom. Kryt musí dobre priliehať a nechávať žiadne otvory. Odporúča sa dať na ňu zaťaženie, aby sa nezvyšovala vzostupná para;
  • Budeme prísť na to, koľko budete potrebovať na varenie krupice. Podľa obyvateľov na východe je čas presne 12 minút. Po varení vriacej vody do ryže je potrebné merať presne 3 minúty, zakryte panvicu s vekom a urobte maximálny oheň. Po 3 minútach. požiar by sa mal znížiť na priemernú hodnotu. Po 7 minútach. požiar je obmedzený na minimum. Po 2 minútach. požiar musí byť vypnutý. Počas varenia neotvárajte viečko;
  • Neodporúča sa otvoriť veko ďalších 12 minút. po vypnutí požiaru. Na konci času je všetko pripravené;
  • Soli je potrebné pridať trochu a až po dokončení tepelného spracovania.

Hotové krúpy by sa mali veľmi jemne zmiešať a nemali by sa trefovať.

Ako variť šalátovú ryžu v mikrovlnnej rúre?

Vezmite polievku, najlepšie, ak je vyrobená z hliny. Je dôležité, aby na riadoch neboli žiadne skvelé výkresy. Obilniny by mali byť trochu. Musí sa dôkladne opláchnuť a vlievať do misy.

Pridajte nejakú soľ a nalejte vodu tak, aby pokryla obilie asi o 1,5 cm. Všetko dôkladne premiešajte. Výkon mikrovĺn by mal byť nastavený na 750 W.

Doba pečenia – 5 min. Po uplynutí času sa ryža dobre premieša a zopakujte postup znovu, to znamená, že sa varí 5 minút. pri 750 wattoch. Počas tejto doby sa musí všetka kvapalina odparovať. Potom pridajte vodu tak, aby jej množstvo bolo pod úrovňou zrna o 1 cm.

Misku vložte do mikrovlnnej rúry a varíme 2,5 minúty. Potom ryžu premiešajte a pevne ju zakryte doskou. Nechajte všetko 15 minút. Počas tejto doby musí zostávajúca kvapalina absorbovať a ryža bude pripravená.

Pripravte ryžu na šalát vo viacnásobnom množstve

Ideálna ryža na šalát: všetky tajomstvá varenia

Tento zázrak technológie bol v poslednej dobe veľmi populárny. S jej pomocou môžete variť obrovské množstvo jedál, vrátane ryže. Obilniny 1 polievková lyžica. musíte dôkladne opláchnuť a dať do misy multivarka.

Nalejte 2 polievkové lyžice. voda, pridajte trochu soli. Nastavte režim multivark na “Rýže / Pohánka“Alebo”ovsená kaša“.

Čas prípravy – pol hodiny. Po zvukovom signáli môžete pridať trochu olivového oleja a dobre premiešať.

Ako variť ryžu v parníku?

Predpokladá sa, že tento typ tepelného spracovania je považovaný za najlepší, pretože umožňuje udržať maximálne množstvo živín a prirodzenú chuť v produkte. Ryža musí byť niekoľkokrát umývaná, aby voda zostala čistá. Zrno sa naleje do nádoby a nainštaluje ju na spodok stroja.

Vezmite studenú vodu a pridajte soľ. Na 200 g obilnín potrebujete 500 ml tekutiny. Nalijte ju do nádoby a zakryte ju. Naplňte vodou a špeciálny priestor pre parník. Vyberte položku “ryža“Alebo stačí nastaviť časovač na časovač 45 minút.

Po pípnutí opustite ryžu ďalších 15 minút. pod vekom v dvojitom kotle.

Ako variť ryžu v rúre?

Táto technika nie je v našej krajine taká populárna, ako v Japonsku. Ak existuje možnosť, potom je najlepšie použiť na prípravu tejto obilniny, pretože zariadenie neumožňuje trávenie alebo spálenie produktu.

Varenie na ryžu má špeciálny kohútik pre výpary. Krúpy sa musia umyť a vložiť do špeciálneho oddelenia. Tam sa naleje voda. Zostáva len zatvoriť veko a zapnúť zariadenie.

Ako variť ryžu?

Ideálna ryža na šalát: všetky tajomstvá varenia

Takéto zrná sú nevyčistené a proces ich prípravy je iný. Pri varení je najlepšie použiť enamelware. Po prvé, zrná musia byť nasiaknuté v množstve vody na noc.

Počas varenia stojí za zváženie, že na 1 polievkovú lyžičku. obilniny potrebujú 3 polievkové lyžice. kvapalina. Voda najprv priveďte k varu, pridajte soľ a nalejte ryžu.

Zakryte panvicu a pokryte oheň na minimálnu hodnotu. Doba pečenia – 40 min. Nemusíte rušiť, len čas od času kontrolujte množstvo tekutiny. Veľkosť zrna by sa mala zvýšiť takmer štyrikrát.

Teraz poznáte všetky možné možnosti varenia ryže na šalát. Pri dodržaní všetkých odporúčaní a tajomstiev bude možné získať perfektne uvarené obilniny.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

16 − = 13

Adblock
detector