Kráľovské jedlo na stole: recepty na prípravu rôsových želé | pangudownloads.com
Varenie chutné

Kráľovské jedlo na stole: recepty na prípravu rôsových želé

Začnime snáď s definíciou toho, čo je želé ryby. Tento termín znamená jedlo, ktoré môže byť vyrobené z rôznych zložiek, ale najčastejšie je to ryba. Je naplnená vývarom, ktorý sa vopred pridáva do želatíny alebo iného želatinačného činidla.

Kráľovské jedlo na stole: recepty na prípravu rôsových želé

Ako dekorácie používajte inú varenú zeleninu, z ktorej sú vyrezané krásne figúrky.

Mnohí ľudia na slávnostnom stole vyberajú len taký recept na želé. Je to spôsobené nielen chuťou tohto jedla, ale aj jeho krásnym vzhľadom. Ak je želé správne uvariť, dostanete skutočnú pochúťku, ktorá prekvapí a chutí s mnohými.

Stojí za to vedieť, aký druh rýb je vhodný pre želé.

V zásade môžete použiť akýkoľvek druh, ale je najlepšie brať veľké jatočné telá, napríklad štikozubca, šterlink alebo jeseter. Chutné a krásne jedlo pochádza z pstruhov, lososov a iných červených plemien.

Ako variť tradičné ryby?

Toto jedlo sa dá podávať s chrenom, rôznymi omáčkami, olivami a citrónovou šťavou. Tieto prísady zvýraznia chuť želé. Ak sa chcete naučiť variť, musíte začať klasickým pokrmom.

Pre tento recept, vziať: 1,25 litrov vody, 0,5 kg rýb, 30 g želatíny, korenia, klinček 3, pár bobkový list, cibule, mrkvy, veľké soľ, zeler, petržlen a citrónom. Aké ryby budú použité v receptúre, rozhodnite sa pre seba.

Ako variť:

Kráľovské jedlo na stole: recepty na prípravu rôsových želé
 1. najskôr začnite s rybami, ktoré musíte čistiť a dôkladne opláchnuť v tečúcej vode. Ďalším krokom je vytiahnuť chrbticu a odstrániť kosti z filé. Potom ho nakrájame na kusy krásneho tvaru a dajte ho do chladničky.
 2. vziať hlavy a odstrániť žiabre, plutvy, oči a dôkladne umyť všetko. Vložte všetky ozdoby do hrnca a nalejte ich vodou. Potom pridajte celú cibuľu a mrkvu. Vložte sporák a varte pol hodiny po varení na minimálne teplo. Je dôležité neustále odstraňovať vytvorenú penu, inak bude bujón zakalený. Po uplynutí času odstráňte zeleninu a odrezky z panvice a položte soľ, vavrínu, korenie a kúsky filety. Cook, kým nie je hotový. Zvyčajne to trvá asi 10 minút;
 3. jemne vytiahnite filé a vložte ich pekne na misku, v ktorej plánujete slúžiť želé. Bujón musí byť filtrovaný cez jemné sito. Zlúčte ho pomaly a nie až do konca, aby zostali všetky drobky. V dôsledku toho je potrebné získať 1 liter čistej vývare. Mala by byť vyskúšaná av prípade potreby dať soľ podľa vkusu. V 0,5 lyžičky. vodou, zriedenou želatinou na doske a nalejte do vývaru. Dajte kachle, priveďte kvapalinu takmer do varu a potom ju nalejte do misky. Želé ryby sú zdobené listami zelene a kúskami varenej zeleniny. Dajte ju do chladu, kým nezmrzne.

Recept na prípravu kráľovských želatínových rýb

Skvelá možnosť na slávnostný stôl, pretože pokrm nie je len lahodný, ale aj veľmi krásny. Môžete podávať želé v jednej veľkej miske alebo v porciovaných formách. Ďalšou možnosťou je varenie misky v hlbokej forme, potom ju vložte do horúcej vody a otočte ju na rovnú dosku.

Podľa tohto receptu sú z týchto produktov pripravené želé ryby: 1,8 litra vody, 450 gramov filé z lososa, 125 gramov červeného kaviáru a konzervovaného zeleného hrášku, petržlenu, 20 gramov želatíny, vavríny a soli.

Ako variť:

 1. z lososa odstráňte kameň, vložte ho do nádoby s vodou a vložte ho do ohňa. Po varení odstráňte penu, pridajte soľ a vavrínu. Kuchajte 25 minút. Potom vyberajte filé, vychladzujte ich a nakrájajte ich krásnymi plátkami;
 2. nalejte želatínu s vodou, čakajte, až sa nabobtná, a potom pridajte teplý vývar a vložte do kachlí. Zahrejte, miešajte, aby sa želatína roztavila. Je dôležité, aby tekutina neviedla k varu;
 3. vezmite si podobu, v ktorej budete servírovať pokrm a položíte na spodné plátky lososa, rovnako ako hrášok. Vyvarujte vývar a naliať ho na filé. Potom, čo všetko vychladne, krásne rozdeľte kaviár a vložte ho do chladničky, kým nezmrzne.

Recept na plnenie rýb v paradajkách

Chcú variť niečo chutné a uspokojujúce pre vašu rodinu, potom si vybrať toto jedlo pre tento účel. Môže sa podávať na množstvo príloh. Môžete použiť štikozubku alebo polkruh.

Ak chcete pripraviť toto jedlo, vezmite: 0,6 kg pollock bez hlavy, veľká cibuľa, 175 g mrkvy, 2 lyžice. lyžice múky, 6 lyžice. lyžice paradajkovej pasty, bobkový list, 1 čajová lyžička cukru, soľ, korenie, rastlinný olej, 1 polievková lyžica. vodu a zeleninu.

Ako variť:

Kráľovské jedlo na stole: recepty na prípravu rôsových želé
 1. Ak používate mrazené jatočné telá, ponechajte ich na izbovej teplote na chvíľu. Ak urýchlite proces rozmrazovania, ryby sa stanú chuťovými a strácajú svoju hustotu. Potom očistite jatočné telá, odstráňte rebrá a dôkladne ich opláchnite v tečúcej vode. Diskutujte s uterákom a rozdeľte na kúsky. Cibuľu odlúpnite a nakrájajte na polkruhy a mrkvu možno nakrájať na kocky alebo tenké plátky. Ak je tu figúrka, použite ju;
 2. v panvici, zahrejejte niekoľko lyžíc oleja na strednú teplotu. Kusy polkla sa odvlečia zo všetkých strán v múke a potom ich vyprážajte, kým nebudú ružové, asi 3 minúty. a obráťte sa na druhú stranu. Premiestnite kusy do kotla alebo panvice s hrubým dnom;
 3. v ďalšej panvici v oleji, smažte cibuľu až do priehľadnosti a pridajte mrkvu. Varte do zlatého. Potom položte zeleninu na paradajku, vodu, cukor, vavrúhu, soľ a korenie. Všetko premiešajte a varíme 5 minút. po varení. Potom pečieme pekáč v kotlíku na polkruh. Dajte kachle na malý oheň. Ryby v paradajke budú varené 20 minút. Po tejto miske možno podávať zelenú.

Želé ryby v šťave z repy

Ak chcete prekvapiť a potešiť hostí na nasledujúcu dovolenku, použite tento recept. Miska sa ukáže nielen chutné, ale aj kvôli krásnej repy. Pripravené želé ryby sa stanú hviezdou akéhokoľvek slávnostného stola.

Vezmite tieto zložky: 1,75 kg rýb, petržlen, kôpor, 0,5 kg mrkva, repa, cibuľa, pór kmeňové, petržlen, bobkový list, korenie, soľ, pár proteínov, 6 kúsky ľadu a 50 g želatíny.

Ako variť:

Kráľovské jedlo na stole: recepty na prípravu rôsových želé
 1. pripravte kostru: vyčistite, odstráňte hlavu a ďalšie nepotrebné časti. Umyte dobre v tečúcej vode vnútri aj vonku. Potom urobte dva kusy v blízkosti hrebeňa, aby sa oddelili filé. Ďalším krokom je odstrániť všetky kosti, pre ktoré používajú pinzety. Nakrájajte filé na pásy s hrúbkou približne 1,5 cm, zložte ich do misy a nechajte ich v chladničke.
 2. Vyčistené mrkvy rozrezané na pozdĺžne dosky a variť v nasolenej vode po dobu 10 minút. Dva druhy cibule rozrezané na veľké kusy. Rovnakým spôsobom odrežte korene. Z hlavice rozširujte žiabre a vložte ich do misky. Potom odošlite ďalšie orezávanie, naliať 2 l vody a dať všetko na kachle. Keď voda vrie, odstráňte penu, položte zeleninu a korenie. Ochuďte na nízkej teplote, pol hodiny. Po dobu 10 minút. až do konca varenia, vložte vavrínu. Ďalším krokom je napätie vývaru tak, aby nedošlo k zákalu;
 3. v bujóne posielať filé a variť po dobu 6 minút, odstránením peny. Rozložte ich a vychladzujte ich. Na prípravu krásneho vývaru pridajte do neho lúpanú a strúhanú repnú. Potom, čo tekutina vrie, varte asi 10 minút. Oddelene vezmite veveričky ľadovými plátkami a všetko pridáte do filtrovaného vývaru. Miešajte, varte, odstráňte z misky a mierne vychladnite. Opäť, kmeň, pridajte želatínu, zahrejte, miešajte, aby sa úplne rozpustil. V tvare položte filé a striedajte ho s mrkvou. Nalejte vývar z repy a vložte do studenej vody, kým nezmrzne.

Teraz viete, ako variť také lahodné a krásne jedlo ako želé. Predložené recepty je možné doplniť rôznymi druhmi zeleniny, morských plodov, varených vajec atď.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

30 + = 40