Kuracie vedľajšie produkty a kurča vajeme v tlakovom hrnci a multivarke | pangudownloads.com
Varenie chutné

Kuracie vedľajšie produkty a kurča vajeme v tlakovom hrnci a multivarke

Jedlá z kuracieho mäsa sú dnes oveľa populárnejšie než z iných druhov mäsa, pretože vták stojí menej a čas na varenie si vyžaduje menej. Kuracie mäso nie je nižšie ako bravčové mäso a hovädzie mäso s obsahom bielkovín, ale telo sa strávi ľahšie. Obsah kalórií je nízky, pretože receptúry riadu sú vhodné pre prívržencov stravy. Tiež sú užitočné kuracie droby bohaté na železo a bielkoviny: pečeň, srdce, žalúdok. 

Kuracie vedľajšie produkty a kurča vajeme v tlakovom hrnci a multivarke

Existuje veľa možností na varenie kurčiat a drobov. Moderné ženy v domácnosti uľahčuje proces domácich noviniek. Domáci kuchári dlho oceňujú, ako rýchlo a pohodlne sa kuchári v tlakovom sporáku. Ide o špeciálny kadidlo s pevným viečkom. Teplota v ňom môže dosiahnuť viac ako sto stupňov a mäso nikdy nespáli. 

A teraz je tu aj ďalší nádherný kuchynský spotrebič, ktorý vám umožní varenie jedla v automatickom režime s malou alebo žiadnou ľudskou kontrolou. Hovoríme o multivarkách, ktoré sú z dvoch druhov. Niektoré sú varené bez tlaku, zatiaľ čo iné – multitarkery tlakové hrnce pod tlakom, čo je oveľa rýchlejšie. Upozorňujeme vás na niekoľko receptov kuracieho mäsa v multivarkovom tlakovom sporáku. 

Chutné, rýchle a užitočné

Prisťahovalci zdravej výživy tvrdia, že v dennej strave ktorejkoľvek osoby by mala byť nutne tekutá miska – polievka. Mnohí však jednoducho nemajú čas zvárať to kvôli zamestnaniu, pretože to trvá určitý čas.

A po dni často nechcú variť niečo komplikované a rafinované, keď telo potrebuje lahodné horúce, ľahko stráviteľné potraviny, ktoré spĺňajú svoj hlad a teplo, a to najmä v chladnom období. To je miesto, kde multivark prichádza na záchranu, bude dokonale zvládnuť úlohu. 

Dokonca aj osoba, ktorá veľmi málo varí, je pravdepodobné, že proces prípravy kuracieho polievka v tlakovom sporáku nebude zložitý. Na dne misky nalejte lyžicu rastlinného oleja, nastavte režim “pečivo“A dajte rozdrvenú žiarovku.

Malo by smažiť 10 minút, pretože sem tiež pridať kúsky kuracieho mäsa, štyri olúpané a nakrájané na plátky zemiakov, strúhanej mrkvy. To všetko je vyprážané po dobu 15 minút v rovnakom čase, a potom sa naplní vodou, ktorej výška závisí od toho, či hustote polievky, ktorú chcete.

Hlavnou vecou je zabezpečiť, aby voda neprekročila značku na miske. Pepper a soľou podľa chuti, nastavte režim “kalenie“Alebo”varenie v pare»Za hodinu.

Pripravené jedlo sa podáva na stole v tanieri, posypané bylinkami, a kto má rád – môže pridať lyžicu kyslej smotany. 

Dušené mäso doma

Samozrejme, že v obchodoch je kurčaťa, ale aký je skutočný hriech – je nepravdepodobné, že tento produkt nás uspokojí s jeho obsahom. Avšak môže byť varené doma a bude to jeden z najviac rozpočtových spôsobov, ako vyrobiť mäso, ktoré je veľmi chutné a môže trvať dlho bez zamrznutia a konzervovania.

Takýto guláš môže byť odvezený do krajiny, na výlet, tam sú domy, čím sa eliminuje potreba kúpiť salámy so škodlivými výplňami. Domáce varenie zaručuje kvalitu a dodržiavanie receptov a pomerov, ale nebude to veľmi nákladné. 

Je veľmi ľahké variť guláš z kuracího mäsa v tlakovom hrnci. Vrecku nakrájame na malé kúsky, soľ a korenie, dajte bobkový list a voňavú papriku, premiešajte. Pripravená hromada sa nahromadila v tlakovom hrnci, nalejte malé množstvo vody, pevne zatvorte veko a položte veľký oheň. Po vriacej vode sa ozve charakteristický zvuk.

Po tom zapaľte oheň na minimum a varte 2 hodiny. Počas tejto doby môžete sterilizovať pol litrové plechovky, v ktorých je najvhodnejšie skladovať guláš. 

Po dvoch hodinách je tlakový hrniec odstránený z dosky, jemne stlačte paru a otvorte panvicu. Horúci guláš a kvapalinu jemne premiešajte v pripravenej nádobe a zakryte viečkami. Podobne sa výrobok pripravuje aj v multivarkách, ale všetko je v ňom rýchlejšie. 

Treba poznamenať, že domáce guláš, na rozdiel od nakúpeného guláša, nemôže byť dlho uložený. Vždy sa uchováva na chladnom mieste a pred použitím sa zahrieva. V priemyselných podmienkach je guláš vyrobený pri vysokej teplote a v nádobe je pod tlakom. Zabezpečí tak smrť baktérií spôsobujúcich choroby. Je jednoducho nemožné zabezpečiť takéto podmienky doma. 

Ako dobre variť kuracie žalúdky

Kuracie vedľajšie produkty a kurča vajeme v tlakovom hrnci a multivarke

Kuracie umbilikus alebo žalúdky – výrobok je zdravý a chutný. Obsahujú veľa užitočných látok vrátane kyseliny listovej. Môžu byť v akomkoľvek množstve, pretože v nich je málo kalórií a nevytvárajú gravitáciu v žalúdku. 

Existuje veľa receptov na varenie žalúdkov, ale hlavným tajomstvom je správne ich pripraviť. Tento proces je celkom nepríjemný, ale stojí za to: brušné tlačidlo by malo byť starostlivo očistené od tukových nánosov a priečok, aby sa budúce jedlo nehaslo. Okrem toho by mali byť varené dlhú dobu, až hodinu a pol, ale vo viacvaričnom tlakovom sporáku budú kurací žalúdky veľmi rýchlo uvarené – za pouhých 20 minút. 

Potrebujeme:

 • 1 kg kuracieho žalúdka;
 • 1-3 kusy. cibule;
 • 2 veľké mrkvy;
 • 1/3 šálky rastlinného oleja;
 • soľ, čierne mleté ​​korenie. 

Cibuľa nakrájame na veľké kocky, mrkva trenie na veľkú strúhadlo. Vylijeme rastlinný olej na dno misky multivarky a zapneme “Zelenina vyprážanie“. Pripravené komory sa nakrájajú na malé kúsky a pridávajú sa do zeleniny, soli, korenia. Veko multivarkovania je zablokované, ventil je zatvorený a po dobu 10 minút nastavíme režim “Vysoký tlak“.

Keď prístroj prináša signál, že kalenie skončilo, počkajte ďalších 5 minút, vypustite paru a odomknite kryt. Pripravili sme pripravenú misu na servírovací tanier, zdobili ju a podali ju na stole. 

Nádherné jedlo v záhrade

Za zmienku stojí najmä: Je pravidlom, že každá multivarki súčasťou je kniha s receptami, aj keď to samozrejme nie je všetko, čo možno vykonať v tejto zázrak techniky. 

Napríklad, určite nie je nádherný recept na zemiaky s kuracím mäsom. V tlakovom sporáku, mimochodom, táto jedla je jednoducho úžasná.

Berieme nasledujúce zložky:

 • 200 g kuracieho mäsa – mäsa;
 • 300 g zemiakov;
 • 100 g cibule;
 • 100 g mrkvy;
 • 150 ml vody;
 • trochu rastlinného oleja;
 • korenia. 
Kuracie vedľajšie produkty a kurča vajeme v tlakovom hrnci a multivarke

V miske multivarka tlakový hrniec naliať rastlinný olej, miesto do svojej nakrájanej cibule, na paneli vybrať režim “Fry / Fryer“. Keď je cibuľa zhnednutá na zlatú farbu, do nej sa pridá mrkva nakrájaná na slamky. Po 15 minútach sa režim vypne, zemiaky sa vložia do kociek, voda sa naleje a pridajú sa koreniny. 

Zatvorte veko a poistný ventil. Nastavte režim na hodnotu “kalenie“Za 15 minút. Po zvukovom signáli opatrne vráťte ventil do polohy “otvorene“A po úplnom vypustení páry môžete otvoriť veko. Naša chutná a krásna jedla je pripravená! 

Už ste videli, ako pohodlné je variť kurča vo vysokotlakovom sporáku. Toto zariadenie je naozaj výborným asistentom hostesiek a milovníkov kulinárskych špecialistov, pretože za pár minút je schopný variť nejaké chutné jedlo. Bon appetit!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

98 − = 94