Menu pre týždeň pre rodinu: pohodlný a ekonomický plán | pangudownloads.com
Varenie chutné

Menu pre týždeň pre rodinu: pohodlný a ekonomický plán

Vytvorenie týždenného menu pre rodinu je veľmi užitočná lekcia, ktorá vám pomôže maximalizovať Váš čas na prípravu srdečných a zdravých jedál a tiež výrazne znížiť finančné náklady na výrobky.

Menu pre týždeň pre rodinu: pohodlný a ekonomický plán

Určite všetci poznáme situáciu, keď je chladnička prázdna a musíte urgentne pripraviť niečo pre svoju domácnosť. Veľmi často v tejto chvíli chodíme do obchodu a kupujeme veľa produktov, ktoré v skutočnosti skutočne nepotrebujeme.

Navyše často produkujú jedlá, ktoré nemajú pre telo žiadnu hodnotu alebo prínos. Ak sa chcete vyhnúť všetkým týmto problémom a tiež začať trénovať zdravú výživu pre celú rodinu, musíte si každý deň pripraviť menu.

Práca na vypracovaní plánu výživy nebude trvať dlho – v priemere trvá hodinu. Pritom dostanete jasné informácie “Pokyny” na ďalších sedem dní, ktoré vám pomôžu oslobodiť sa od nekonečných “Kuchynské otroctvo”, a bude užitočné pre vášho manžela a deti.

Aby ste zabezpečili, že strava je vyvážená a je v súlade so základnými princípmi zdravej výživy, mali by ste ju diverzifikovať s určitými receptami. Na druhej strane ich možno nájsť na internete alebo v príslušnej literatúre. Tak, ako vytvoriť menu s dobrými receptami na týždeň pre rodinu?

Profesionálne ponuky na týždeň

Príprava plnohodnotného zdravého menu jedla pre rodinu na týždeň má veľa výhod. Celý proces vývoja nepracuje dlhšie ako jednu hodinu a tentoraz sa v priebehu týždňa spláca s pomstou. Prestaneš sa pýtať sami seba na hlúpy otázku “Čo by som variť tak rýchlo?”, začnite jesť správnejšie a vyváženejšie, strávite minimálne množstvo času na kuchynskej práci.

Vytvorenie jednoduchého menu pre týždeň pre rodinu vám prinesie také výhody:

 • Ušetríte sa zbytočným “Bezproblémové”, pretože jedlo bude vopred naplánované;
 • Stanete sa prestať klásť otázky o tom, čo si kúpiť doma k jedlu po práci a ako sa rýchlo vyrovnať s prípravou rodinnej večere;
 • Môžete jesť rozmanitejšie a, čo je dôležitejšie, chutné;
 • Vaše deti sa budú učiť od mladého veku, aby sa jesli úplne a správne, neponúkajte so škodlivými látkami, neprejedávajte, nejedzte potravu “Studená kuchyňa”;
 • Budete prekvapení, keď zistíte, že ste vynaložili menej peňazí na nákup potravín a míníte len na skutočne potrebné produkty a nie na pomerne drahé “Garbage”, ktoré možno ušetriť kvôli nedostatku plnej večere alebo večere v dome;
 • Budete prestať jesť rýchle občerstvenie, konzervované jedlá a polotovary a nebudete musieť jesť celý boršč, ktorý bol pripravený v pondelok.

Takže ak sú všetky uvedené výhody predplánovania potravín na určité obdobie podplatené a priťahované k vám, je čas prejsť na rozhodujúce kroky a začať zostavovať zoznam produktov, ktoré by ste mali kúpiť. To nie je menej dôležitý krok ako samotné zostavenie menu. Vzhľadom k tomu, ak ste len farby riadu, pri príprave niektorých zložiek nemusí byť dosť, a budete musieť tráviť čas na ďalšie “Beh pre zdravie” smerom k trhu alebo supermarketu.

Plán jedla pre vás a vašu rodinu: odkiaľ začať?

Menu pre týždeň pre rodinu: pohodlný a ekonomický plán

Týždenné a mesačné stravovacie plány zvyčajne nezahŕňajú raňajky, pretože sú pripravené rýchlo a sú veľmi rozmanité pre každú rodinu.

Po prvé, stojí za to diskutovať o chybách, ktoré nemožno kategoricky pripustiť.

Napríklad veľa žien rada hľadá recepty pomocou tabletu alebo počítača. V skutočnosti namiesto zdanlivého pohodlia budete musieť stráviť čas trvalým “Peeping” na internete.

Preto je potrebné použiť metódu dedka – ak máte obľúbeného bloggera, ktorého recepty chcete dlho vyskúšať, stačí si ho napísať na papier alebo aspoň vytlačiť. Preto vám bude vhodnejšie hľadať tipy priamo počas varenia. Ešte lepšie, ak používate kuchárku, kde sú jasne uvedené všetky pomery, množstvá a metódy miešania.

Ak máte dosť veľkú rodinu, nezabudnite brať do úvahy a písať na kus papiera, ktorý je pre svojich členov dočasne alebo natrvalo zakázaný. Napríklad, ak je vaše dieťa alergické na mrkvu, varenie mrkva na večeru môže byť dobrým riešením pre všetkých, ale určite nie pre neho. Preto budete buď musieť nahradiť túto zložku pre každého, alebo pripraviť niečo špeciálne pre jedného.

Ak plánujete vytvoriť rozpočet na týždeň pre rodinu, ktorá v súčasnosti zažíva zlé finančné obdobie, odporúčame vám ísť do obchodu, trhu alebo supermarketu, kde si najčastejšie kupujete výrobky. Napíšte ceny za “Základný” potravy. V prípade preferencií určitých firiem vypíšte iba náklady na ich produkty. Ceny zeleniny sú stanovené v priemernej objednávke.

Čo to znamená “Základný” jedlo?

Jedná sa o výrobky, ktoré sa používajú takmer všade, v akomkoľvek kvalitnom jedle alebo občerstvení, a ktoré môžu “Help out” kedykoľvek, byť celkom srdečný, chutný a milovaní.

Medzi “základnými” produktmi sú zvyčajne uvedené:

Menu pre týždeň pre rodinu: pohodlný a ekonomický plán
 • Kuracie mäso (najmä filé);
 • zemiaky;
 • Ryža alebo pohánka;
 • Znečistená zelenina (cibuľa, mrkva, kapusta atď.);
 • Sezónne ovocie (jablká, banány, kivi, pomaranče atď.);
 • Výrobky z makarónov;
 • Kuracie vajcia;
 • Maslo a rastlinný olej;
 • Mlieko a fermentované mliečne výrobky;
 • Múka.

Samozrejme, zoznamy tradičných “Základný” produkty nie je možné upraviť pre každú osobu, a ešte viac pre určitú rodinu. Ale napriek tomu budete súhlasiť, sú uvedené zdroje potravín, ktoré sú najviac žiadané kedykoľvek počas roka. Ak máte špeciálnu rodinu (napríklad precvičujete surové jedlo alebo vegetariánske jedlo), napíšte to, čo kupujete najčastejšie na varenie rodinných jedál a večerov.

Niektorí prekladatelia výživových plánov zabúdajú na zohľadnenie mnohých dôležitých vecí.

Napríklad:

 1. Rodinná večera v reštaurácii alebo v kaviarni v piatok;
 2. Školenie v sekciách pre deti vo štvrtok a utorok;
 3. Deň vykládky.

Áno, áno, dni vykládky sú potrebné nielen z horlivých ženských strážcov postavy, ale aj od všetkých ostatných členov rodiny! Dôrazne odporúčame, aby ste vykonali aspoň jeden vegetariánsky deň v týždni. Na vegetariánsky deň by mala vaša domácnosť konzumovať iba jedlá z obilnín, zeleniny, mliečnych a kyslých mliečnych výrobkov a vajec. Úplne odstráňte v nich mäso i ryby.

Príklad vegetariánskeho dňa:

 • raňajky: ovsená kaša na mlieku s orechmi, tvarohový koláč s malinami, zelený čaj;
 • Nosh (s najväčšou pravdepodobnosťou mimo domova): banán a celozrnný chlieb;
 • obed: zeleninová brokolicová polievka (pripravená veľmi jednoducho a rýchlo), zeleninová guláš (zemiaky, paradajky, baklažán), syr, diétny koláč (surový);
 • večera: tvaroh, niekoľko ovocia a sušienok.

Upozorňujeme, že ak prídete neskoro (alebo vaše deti prídu večer po športových kluboch), večera by mala byť v týchto dňoch čo najľahšia. V žiadnom prípade by nemal slúžiť mu vyprážané zemiaky s mäsom alebo niečo podobné.

Ak je v niektorých dňoch v týždni tradičná rodinná tradícia, ktorá má mať večeru mimo domu, nezahŕňajte tieto plány do týchto dní (ak máte doma nie večeru).

Vzorový plán

Ako vytvoriť menu pre týždeň pre rodinu?

Najprv napíšte všetky recepty, ktoré chcete vyskúšať počas tohto týždňa. Potom zadajte produkty, ktoré budú potrebné na ich implementáciu. Navštívte obchod alebo trh, aby ste vypočítali približné náklady z rodinného rozpočtu. Vytvorte zoznam všetkých potrebných jedál, trochu zaokrúhľujte svoje množstvo na väčšiu stranu. Urobte si poznámky o sebe “Zakázané” pokrmy a výrobky od manžela alebo detí. Odstráňte z plánu dni, kedy pravdepodobne nebudete jesť doma.

Mal by vyzerať takto:

Menu pre týždeň pre rodinu: pohodlný a ekonomický plán
 1. Utorok: večera na ryby a zeleninová večera;
 2. Štvrtok: mäsité jedlá (prvé a druhé) a ľahké bielkovinové večere po tréningu;
 3. štvrtok: včerajší obed a rýchlu večeru (napríklad tvaroh s kyslou smotanou a ovocím, sušienky);
 4. Utorok: vegetariánsky deň;
 5. piatok: v reštaurácii;
 6. sobota: polievka s karbanátky + ragú na obed a rýchlu večeru;
 7. nedeľa: ušima + obilnín a mäsa druhej a rýchlej večere.

Ako môžete vidieť, aj z tohto zoznamu je jasné, koľko vám môže uľahčiť život plánovaním vašej strave vopred. Nie je potrebné, aby sme tento príklad konkrétne dodržiavali (nakoniec, veľa ľudí je zvyknuté jesť večeru na večeru, hoci to je škodlivé), ale podľa nášho názoru rozumieme.

Jedzte správne a vyvážene!

Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

92 − 88 =

Adblock
detector