Odhaľujeme tajomstvo umelého kaviáru | pangudownloads.com
Varenie chutné

Odhaľujeme tajomstvo umelého kaviáru

Produkt ako kaviár cennej ryby je obľúbený mnohými ľuďmi, ale nie každý si môže kúpiť túto pochúťku denne. Náklady na malú pohár “rybieho vajca” “kousnuti.”

Odhaľujeme tajomstvo umelého kaviáru

Je to kvôli vysokým nákladom na tento kaviár v šesťdesiatych rokoch, keď sa imigrácia začala objavovať v ZSSR. Po prvýkrát bol umelý kaviár vyrobený z reálnych bielkovín. Recept obsahoval kuracie vajcia, rastlinný olej a prídavné látky v potravinách. Ale táto náhrada sa nezhodovala s ľuďmi. Chuť kaviáru nevyzerala ako skutočná, takže vedci museli prísť s novým spôsobom varenia.

V súčasnosti sa umelý výrobok vyrába s použitím technológie želatíny. A v drahých druhoch kaviáru sa používajú výborné extrakty z rýb a rias.

Vzhľadom na to, že existuje množstvo imitácií súčasného produktu na regáloch v obchodoch, hovoríme o takom kokteilu podrobnejšie.

Umelý kaviár: výhoda a poškodenie výrobku

Keď sa v ZSSR na regáloch obchodov objavil imitácia “Rybie vajcia”, potom ľudia premýšľali a premýšľali, od čoho to bolo. Preto sa okolo výrobného procesu vyskytovalo množstvo povestí a klebiet. Jedna verzia hovorí, že výrobok je vyrobený z očí rýb, ktoré sú potom namočené do oleja. Samozrejme, neexistuje žiadna dôkazová základňa tohto vyhlásenia, ale staršia generácia sa pozerá na kaviár s podozrením a ich príbuzným sa hovorí, že takéto jedlo je škodlivé.

V skutočnosti sa kaviár, ktorý sa dnes predáva v našich obchodoch, je produkt vyrobený z želatíny a surovín morského a rybieho pôvodu. Ak nebudete jesť taký kaviár s vedierkami, potom to nepoškodí telo. Samozrejme, ak nemáte žiadne špeciálne choroby a kontraindikácie, ale v tomto prípade je potrebné diskutovať s ošetrujúcim lekárom.

Odhaľujeme tajomstvo umelého kaviáru

Použitie umelého plodu je minimálne. Samozrejme, určité množstvo vitamínov a minerálov v extraktoch rias je obsiahnuté, ale skutočné “Rybie vajcia” tisíckrát užitočnejšie. Preto, ak existujú prostriedky, je lepšie sa čas od času pokaziť originálnym produktom.

A tí, ktorí nemajú takúto príležitosť, stojí za to snažiť sa simulovať vajcia, ale nie sú tam žiadne veľké množstvá. Odporúča sa vyrobiť sendviče zo syntetického kaviáru a nie len jesť s lyžičkou.

Ako variť doma umelý kaviár?

Hore sme hovorili o tom, ako sa vyrába umelý kaviár vo výrobe, ale väčšina ľudí sa často pýta, či je možné takýto výrobok robiť doma. V skutočnosti výrobný proces nie je taký komplikovaný. Hlavnými zložkami domácich krutónov sú želatína, prírodné farbivá a samozrejme aj ryby. Ale v tomto recepte nebudeme používať želatínu, ale nahraďte ju mangou.

Na varenie potrebujete:

 • sleď soľ (všetky ryby sú vhodné) – 0,5 kg;
 • rajčiaková šťava – 200 ml;
 • Slnečnicový olej – 200 ml;
 • krupice – 200 g;
 • cibuľa – 4 hlavy.

Podrobné odporúčania sú nasledovné:

Odhaľujeme tajomstvo umelého kaviáru
 • Zmiešajte maslo a paradajkový džús v jednej hrnci, varte tekutiny;
 • Vo vriacej zmesi pomaly vložte do manga. Zároveň miešajte obsah panvice neustále tak, aby sa krupica nestala kusom;
 • Všetko dohromady pečieme 5 – 7 minút, potom vyberieme z tepla a ochladíme;
 • Odstráňte vybrané ryby z váhy, odstráňte kosti z neho a rozomelte ich mlynčekom na mäso;
 • Luchok sa zbaví šupiek a prechádza cez mlynček na mäso;
 • Mleté mäso, ktoré sa vymenilo z rýb a cibule, sa miešalo a pridalo do chladenej zmesi manga, masla a džúsu. Dôkladne premiešajte a nechajte obrobok stáť aspoň 15 minút;
 • Potom prejdite hmotou cez granulátor.

V dôsledku toho sa dostanete malý “Vajcia”. Nakreslite ich v požadovanej farbe a môžete jesť.

Ako možno rozlíšiť pravý červený kaviár od umelého kaviáru?

Najjednoduchší spôsob rozlíšenia skutočného červeného alebo čierneho kaviáru je chuť. Syntetický výrobok bude mať slanšiu chuť. Granuly prírodného kaviáru, prasknuté v ústach, nechávajú chuť soli a vlhkosti v jazyku. Pach bude rybí, ale nie udržateľný. Ale syntetické vajcia sú ochutené.

Odhaľujeme tajomstvo umelého kaviáru

Ale to nie je jediný spôsob. Rozlišujte prirodzené “Rybie vajcia” z syntetickej je možné pomocou vriacej vody. Ak to chcete urobiť, nalejte horúcu kvapalinu do pohára a hodte tam pár vajíčok.

Ak sa rozpustia vo vode, potom máte umelý produkt. Skutočný kaviár sa len zmení na bledosť.

Dnes sú to užitočné informácie. Sledujte svoje zdravie a kupujte kvalitné produkty. Ak hovoríme o syntetickom kaviári, potom to nie je tak zlé, ako sa zdá.

Jednoducho nejedzte “čisté”, robte umelé kaviárske sendviče, šalát a iné obľúbené jedlá, pozorujte umiernenosť v jedle. Veľa šťastia!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

80 − 77 =