Varenie chutné

Pearl jačmeň: ako variť chutné jedlo?

Dnes mnoho ľudí združuje perlový jačmeň s návnadou na ryby. V skutočnosti perličkový jačmeň je veľmi chutné a uspokojujúce jedlo. Na jej prípravu sa používajú spracované zrná jačmeňa. A hoci proces varenia je pomerne dlhý, výsledok však vždy presahuje očakávania. Rôzne refuellings zvyknú zvyčajné kakao na skutočnú liečbu.

Pearl jačmeň na stole: dobrý a zlý

Pearl jačmeň: ako variť chutné jedlo?

Nie bez racionality je perličkový jačmeň považovaný za jeden z najlepších a odporúča sa používať ako detská výživa. Obsahuje veľa vitamínov a stopových prvkov. Výhodou perličkového jačmeňa je jeho pozitívny účinok na všetky systémy tela.

Takže perličkový jačmeň:

 • normalizuje trávenie a funkcie čriev;
 • posilňuje krvné cievy a srdce;
 • odstraňuje toxíny a iné škodlivé látky z tela;
 • zlepšuje stav vlasov, kože, nechtov;
 • normalizuje metabolické procesy;
 • spomaľuje starnutie;
 • podporuje aktívny rozvoj tela dieťaťa;
 • zvyšuje imunitu atď.

Ale kaša z perleťového jačmeňa môže poškodiť žalúdok, ak osoba trpí vredmi alebo vysokou kyslosťou. Navyše sa neodporúča silne oprieť sa o jačmeň, pretože môže viesť k tuku.

Tuk obsiahnutý v miske nemusí mať ten najlepší účinok na pankreasu. Vo všeobecnosti neexistujú žiadne osobitné kontraindikácie týkajúce sa konzumácie potravín z jačmeňa. Hlavnou vecou je dodržiavať opatrenie.

Ako variť perlovú kašičku

Ak chcete urobiť lahodnú perlovú kašičku, potrebujete vedieť niekoľko pravidiel týkajúcich sa jej prípravy. Je ľahké variť, prakticky sa nelepí na panvicu. Ale pretože je pripravený z celých obilnín, čas na varenie môže ísť veľa.

Ak chcete skrátiť čas varenia, perličkový jačmeň by mal byť vopred namočený v studenej vode. Jedna poháre obilia naplníte litrom vody na 5-10 hodín. Počas tejto doby sa aspoň polovica kvapaliny absorbuje. Tento faktor by sa mal brať do úvahy pri meraní vody pred varením. Ak nezačnete namočiť zrno, čas varenia bude dvakrát taký - asi 2 hodiny.

Ak chcete správne určiť množstvo vody, je lepšie ju vopred merať, a to aj pred namáčaním. Všeobecne platí, že na 1 diel perličkového jačmeňa zostáva 3-4 krát viac objemu kvapaliny. Je lepšie vybrať si hrniec s hrubým dnom. Na soli je potrebné nakoniec, keď bude parmica takmer pripravená.

Pearl jačmeň: ako variť chutné jedlo?

Pripravenosť misky je určená stupňom zmäkčovania zŕn. Hlasitosť sa zvyšuje približne trikrát alebo dokonca viac. Najkvalitnejšia je kaša, v ktorej zrno perlového jačmeňa zostáva drobivé a elastické, nie zmäkčené na stav pasty. Plnia perlovú kašu s maslom, omáčkami, konzervami. Jedným slovom - dajte to, čo tvoje srdce túži!

Pearlová kaša je veľmi ľahko varená v multivarke. Aby ste to dosiahli, mali by ste si prať namočenú krupu a vyliatať veľkým množstvom vody. Na multivarke je nastavený režim pre kašu alebo pilau. Čas je približne 1 hodinu. Pravidelne musíte sledovať množstvo tekutiny v miske a tvrdosť zŕn. Nakoniec pridajte maslo a nechajte misku 20-30 minút.

Recepty obväzov pre perličkový jačmeň

Koľko dobrotu možno pridať do perlovej kaše! Z týchto zložiek závisí konečná chuť hotového výrobku.

Varianty doplnenia paliva môžu byť nekonečné:

 • kusy mäsa;
 • guláš;
 • huby;
 • cibuľa a mrkva;
 • pečene;
 • kuracích drobov;
 • vývary a výťažky;
 • paradajková pasta;
 • zelenina;
 • morské plody atď.

Pripravte si obliekanie môže byť samostatné jedlo alebo kaša. Ak varíte perličkový jačmeň v multicarquet s mäsom, najprv musíte nastaviť režim na vyprážanie mäsa a až potom pridajte krup.

Každý recept zahŕňa použitie veľkého množstva tuku alebo tekutiny. Ako variť hruškovú kašičku s lahodným obväzom?

Ustricová. 20 minút pred úplnou pripravenosť na huby sa pridávajú huby. Musia byť predtým očistené, nakrájané a vyprážané cibuľou. Môžete pridať kyslou smotanou a pár lyžičiek vody. Všetko je dôkladne premiešané.

Mäso. Varené bravčové mäso nakrájané na malé kúsky a vyčistite cibuľou v panvici. Pridajte vodu do mäsovej šťavy a znížte teplotu na minimum. Všetko zmiešajte s perličkovým jačmeňom.

Morské plody. Kalamáre, krevety a slávky musia byť varené v nasolenej vode s kôprom a voňavým korením. Potom vyčistite, nakrájajte a položte na tanier na hornej časti dávky kaše.

Zeleniny. Môžete použiť čerstvú alebo mrazenú zeleninu. Prvá možnosť - nakrájanú zeleninu zmiešanú s perličkovým jačmenom po dobu 25 minút, kým varené. Pridajte trochu vody a nechajte na dosah. Druhou možnosťou je vylúčiť zeleninu z paradajok a použiť ragú ako omáčku. Môžete ochutnať talianske bylinky kvôli pikantnosti.

Pečeň. V panvici vyprážajte cibuľu jemne nastrúhanou mrkvou. Pridajte kuracie pečeň a trochu sa opečieme. Potom vylejte pohár vody a nechajte vyvarovať. Kaša je položená na tanier, nalieva sa omáčkou, ďalej je pečeň.

Drobky. Kuracie droby, krídla a krk sú varené pol hodiny. Po 15 až 20 minútach sa varené časti pridajú do kaše. Nastáva malý vývar. Po varení môžete do rozprestretých častí pridať trochu viac vývaru.

Pearl jačmeň: ako variť chutné jedlo?

Cukorová kaša je nielen varená, ale aj v kvetináči. Na tento účel sa používajú polopriepravené obilniny. V spodnej časti nádoby sa umiestni mäso, na vrchol - perličkový jačmeň a maslo. Bujón sa naleje, zhora je možné dať pár krúžkov čerstvých paradajok. Zakryte veko a vložte do rúry 40 - 60 minút. Namiesto veka môžu byť hrnce pokryté cestom. Tak sa ukáže veľmi chutný chlieb.

Vedieť, ako správne variť skutočnú perlovú kašu, môžete potešiť vašu rodinu s užitočným a veľmi chutným pokrmom. A ak si ju pripravíte na výlet po požiari, cesta bude spomenutá všetkými.

Spomienky na ohromujúci tábor kuchyne nenechá nikoho ľahostajný! A perlový bar bude váš obľúbený produkt.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 8