Varenie chutné

Recepty lahodných jedál zo zemiakov, kurčiat a húb

Zemiaky sú najobľúbenejšie zeleninou, ktorú milujú dospelí aj deti. Môže byť vyprážaný, dusený, pečený a tiež použitý ako zložka šalátu, a čo je najdôležitejšie, je vždy vynikajúce. Teraz to uvidíte.

Recept na dusené zemiaky s kuracím mäsom a hubami

Toto jedlo je veľmi populárne, pretože úspešne kombinuje rôzne zložky. Môže sa variť každý deň, a na dovolenke to všetko závisí od ďalších prísad, ktoré môžete pridať počas varenia.

Dusené zemiaky sú pripravené z takýchto výrobkov: 7 stredne veľkých zemiakov, 350 gramov kurčiat a šampiňónov, pár žiaroviek, veľkú mrkvu, 2 lyžičky. lyžice paradajkovej pasty a na vyprážanie, vezmite si maslo.

Schéma prípravy:

Recepty lahodných jedál zo zemiakov, kurčiat a húb
 • moje zemiaky, očistite ju a nakrájajte na kocky. Vyčistené mrkvy sú rozdrvené na veľkom strúhadle. Všetko sme položili do hrnca, pridajme pohár vody a dajte ju na pomalý oheň.
 • Mäso z hydiny nakrájajte na malé kúsky, smažte až do zlatej kôry a presuňte do panvice;
 • cibule nakrájané na pol-krúžky, a huby - plátky a vyprážané v rastlinnom oleji a vstúpiť do panvice s paradajkovým pretlakom. Všetko premiešajte a varte 15-20 minút.

Juliennový recept so zemiakmi, kuracím mäsom a hubami

Toto jedlo je obľúbené ako občerstvenie a chuť nie je nižšia ako možnosti reštaurácie. Pomocou zemiakov, kuracieho mäsa a šampiňónov získame recept na plné vydarené jedlo. Môžete variť v pokrievke riadu, hrnce a veľké jedlo.

Užívajte tieto zložky: 350 g kuracieho mäsa, 225 g zemiakov, 420 g húb, cibule hlava, 175 g kyslej smotany, 15 g múky, 430 g syr, maslo, soľ a korenie.

Julien pripravil nasledovné:

 • Mäso variť až do pripravenosti v nasolenej vode a nakrájame na malé kúsky. Nakrájame cibuľu s šampiňónmi a opečieme na horúcom oleji. Ošúpané koreňové plodiny roztrhané lobule;
 • smažte múku v panvici, pridajte kysnutú smotanu, soľ a korenie. Všetci sme sa dostali do cesty a ponechali všetko v ohni, až kým sa všetko varí;
 • Pripravené potraviny sa nalejú s omáčkou a mletú pri minimálnom ohreve počas 15 minút. Potom zavrite veko a vložte do predhriatej rúry;
 • za 15 minút. julienne posypeme strúhaným syrom na strúhadlo a opäť na niekoľko minút vložíme do rúry, takže sa roztopí.

Kuracie recept so šampiňónmi a zemiakmi v multicrew

Ďalší spôsob, ako variť lahodnú a šťavnatú jedlo s multivarkou. Technológia Miracle vám umožňuje zjednodušiť a urýchliť proces varenia. Navyše v multivarke je režim, ktorý dlhodobo udržuje teplotu vareného jedla.

Používame takéto produkty: 550 g zemiakov, 320 g šampiňónov, 550 g kuracieho mäsa, jednu cibuľu, rajčiaky vo vlastnej šťave, soľ a korenie.

Etapy prípravy:

Recepty lahodných jedál zo zemiakov, kurčiat a húb
 • nalejte rastlinný olej do misy multivark. Nakrájajte cibuľu s polkruhmi a rozložte ich dole;
 • Nakrájajte hydinové mäso na malé kúsky a pridajte cibuľu. Potom položíme šampiňóny nakrájané na plátky;
 • zemiaky sú nakrájané na plátky, dajte ich do misy a potom všetko soľ, korenie a dobre premiešajte;
 • zakryť multivark zavrieť a pripraviť v režime "Kalenie". Keď sa zemiaky zmäknú, pridajte trochu paradajok do vlastnej šťavy alebo paradajkovej šťavy. Miešajte, soľ, korenie a pripravte sa s otvoreným vekom.

Recept na vyprážané zemiaky so šampiňónmi a kuracím mäsom

Jedlo z mäsa a zemiakov, doplnené šampiňóny - skvelá voľba pre každú stôl. Kuracie zviera sa dokonale zhoduje s vyprážanými zemiakmi a pridanie húb robí tento pokrm chutný a veľmi voňavý.

Sada produktov: 7 stredných zemiakov, 55 gramov kurčiat, jednu cibuľu, 350 gramov čerstvých šampiňónov, vavrúľ, korenia a kyslou smotanou.

Schéma prípravy:

 • nakrájajte cibuľu, nakrájajte plátky hríbov a jemne smažte do ohrievaného oleja. Mäso nakrájame na malé kúsky, pridáme na cibuľu a šampiňóny a varíme ďalších 20 minút;
 • nakrájame na malé kocky zemiaky a smažeme v samostatnej panvici. Naliate 250 ml vody. Do koreňov pridáme pripravené huby s mäsom, vavrínom, korením a soľou. Zakryjte viečko a nakrájajte na pol hodinu. Vyprážané zemiaky sú pripravené. Vrchol s kôprom a podávajte.

Šalát so šampiňónmi, zemiakmi a kuracím mäsom

Toto jedlo je slávnostná tabuľka, ale môžete ju pripraviť na ďalšiu večeru. Recept na varenie je jednoduchý a môže ho použiť aj začínajúca hosteska.

Šalát sa pripravuje z takýchto výrobkov: 2 malé zemiaky, 550 g húb, dvojica žiaroviek a stredne mrkva, 550 g kuracieho mäsa, 4 vajcia, 300 g syra, majonézy, soľ a byliny pre výzdobu.

Schéma prípravy:

Recepty lahodných jedál zo zemiakov, kurčiat a húb
 • očistíme a varíme zemiaky a potom tri na strúhadle. Šampiňóny sa rozdrvia a smažia v oleji a potom soľou a korením;
 • Cibuľa s mrkvou sa vyčistí, nakrája sa a vypráža, kým nebude pripravená. Vyhodíme ho späť do šľahača, aby sme vyrobili sklenený olej. Mäso sa varí pridaním soli, korenia a bobkového listu a potom sa nakrája na kocky. Vajejte vajcia a tri z nich na veľkom strúhadle a rovnakým spôsobom obruste a syr;
 • Všetky pripravené potraviny sú naskladané vo vrstvách v hlbokej misky transparentné v tomto poradí: zemiaky, huby, kuracie, v zmesi s ostatnými cibuľou a mrkvou, vajec a syrov. Každá vrstva je rozmazaná s majonézou. Vyzdobíme s vrcholmi petržlenu na vrchole a kolíkom s kôprom.

Kuracie huby a zemiaky v rúre

Toto jedlo nenechá nikoho ľahostajným. Ukazuje sa veľmi chutné a šťavnaté. Pokiaľ je to potrebné, môže byť miska doplnená zeleninou alebo originálnou omáčkou.

Sada produktov: 800 g kuracie prsia a huby, 10 stredných zemiakov, 180 g syra, jedna cibuľa, 225 kg kyslej smotany, 20%, 1 polievková lyžica. lyžičku múky, soľ, korenie a sušené fenykl.

Spôsob prípravy:

 • umyté zemiaky sa varia v koži až do polovice varenia. Hydinové mäso je moja, odstráňte tuk a fóliu a potom nakrájajte na tyčinky strednej veľkosti. Ošúpané huby sú rozdelené na štvrtiny a cibuľa je čistená a nakrájaná na kocky;
 • v ohrievanej panvici nad veľkým ohňom, nakrájajte kúsky kurčiat na 3-5 minút, položte ich na dosku a zakryte viečkom na udržanie tepla;
 • v panvici, kde sa pražilo kurča, pridajte maslo a smažte cibuľu až do zlatohnedej. Potom položte huby a varíme ich na strednom ohni po dobu 20 minút. kým sa kvapalina úplne neodparí;
 • v hotových hubách pridajte lyžicu múky a dôkladne premiešajte, aby sa nevznikli žiadne hrudky. Okamžite vložte kysnutú smotanu, premiešajte a rozotrite vyprážané prsia. Solim, pridajte korenie a sušené fenykl. Výsledná hmota sa umiestni do mastnutej nádoby na mazanie;
 • potom položíme varené zemiaky, drvené na strúhadle a na vrchole so syrom. Formulár zasielame do rúry na 200 stupňov a 30 až 40 minút. Jedlo s kuracím mäsom, hríbikmi a zemiakmi je pripravené, ale je podávané teplé.

Puff koláč s kuracím mäsom, hubami a zemiakmi

Z týchto produktov môžete vyrábať koláč, toto je ďalšie majstrovské dielo kulinárskeho umenia. Je pripravený v rúre, takže potrebujete formulár na pečenie.

Tieto produkty: 0,5 kg lístkového cesta (k dispozícii od uchovávanie mrazených) vajcia, 0,5 kg kurčaťa vykôstkovaných 4 zemiaky, cibuľa, huby 400 g bazalka, tymian, majorán, oregano.

Schéma prípravy:

Recepty lahodných jedál zo zemiakov, kurčiat a húb
 • Rozmrazené cesto je rozdelené na dve nerovnaké časti a vrstvu na dolný koláč robíme o pár centimetrov viac ako dno a horná - rovnaké rozmery ako forma;
 • Vypracujeme náplň, pre ktorú vareme mäso a zemiaky v uniforme. Zemiaky sa čistia a tretia na veľkom strúhadle a kuracie mäso sa nakrája na platne. V panvici vyprážajte nakrájanú cibuľu, pridajte huby a pripravte ich. Všetky výrobky na plnenie sa zmiešajú a ochucujú;
 • vezmite formu, zakryjte pergamenovým papierom a položte vrstvu cesta a potom naplňte a zatvorte vrchný koláč. Hrany cesta sa spájajú, vajcom zhora tuku a niekoľkokrát prepichujeme vidličkou. Dávame do predhriatej rúry na 200 stupňov po dobu 40 minút. Keď je kôra opečená, koláč sa považuje za pripravený.

Teraz nebudete mať žiadne problémy s tým, čo variť pre rodinu na večeru alebo na slávnostný stôl.

Vďaka postupným uvádzaným pokynom by problémy s varením nemali vzniknúť ani pre začiatočníkov.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

7 + 1 =