Varenie chutné

Recepty na varenie burbot, rovnako ako kaviár a pečeň tejto ryby

Burbot je chutný a výživný produkt, ktorý sa dá pripraviť mnohými spôsobmi. Pečeň tejto ryby je považovaná za skutočnú pochúťku. Pripravte burbot rôznymi spôsobmi, čo vysvetľuje prítomnosť obrovského množstva jedál. Navrhujeme zamerať sa na najdostupnejšie a osvedčené recepty.

Ako pripraviť burbot v panvici?

Na chuť, mnohí porovnávajú túto rybu s pstruhy, ale len to je mastnejšia. To je dôvod, prečo je ideálny na varenie v panvici. Mäso sa ukáže veľmi šťavnaté a chutné.

Pri varení v panvici si vezmite: 350 g filé, 40 g múky, 75 g masla, 3 paradajky, soľ, korenie a zelenina.

Spôsob prípravy:

Recepty na varenie burbot, rovnako ako kaviár a pečeň tejto ryby
 1. Ak ste si kúpili celé jatočné telá, pripravte ryby a vyrežte filé. Utrite ju soľou a korením a potom nakrájajte na malé kúsky. Plátky nakrájajte na múku zo všetkých strán. Umyte paradajky a na každom z nich urobte krížový rez a potom ich niekoľko minút spustíme do vriacej vody. Tento postup umožní rýchlo odlupovať pokožku. Rozdelte buničinu na polovicu;
 2. V panvici vypustite olej a potom na strednom ohni smažte ryby, kým sa na oboch stranách neobjaví krásna kôra. V tomto okamihu umiestnite vedľa nej ďalšiu nádobu, ktorá tiež potrebuje roztopiť nejaký olej. Rajčiaky jemne smažte po oboch stranách. Na tanieri položte opečené filé, top s paradajkami a ozdobte nakrájané zeleniny.

Ako v rúre pripraviť chutný burbot?

Táto ryba sa páči mnohým, že v ňom prakticky nie sú žiadne kosti a mäso sa ukáže veľmi chutné a šťavnaté. Najlepšie je variť vo fólii so zeleninou. Pripravené jedlo bude trvať 3 až 4 porcie.

Vezmite tieto zložky: 1,5 kg burbot, pár žiaroviek a paradajok, banda petržlenu, sladkej papriky, polovice citróna, 2 lyžice. lyžice olivového oleja, soli a korenia.

Spôsob prípravy:

 1. Nalima čistí, črevá, odreže rebrá a odstráni hlavu. Potom odstráňte kožu a urobte rez, prínos je veľmi jednoduchý. Potom znovu opláchnite kostru a vysušte papierovou utierkou;
 2. Pripravte zeleninu, umyte a potom ju nakrájajte na malé kocky. Zelená zelenina a nakrájajte na zeleninu. Pridajte soľ, korenie a citrónovú šťavu. Všetko dôkladne premiešajte;
 3. Nalima soľ a korenie vonku a vnútri, a potom olej s olejom. Naplňte brucho zeleninovou zmesou. Vezmite plech na pečenie a zakryte ho dvoma vrstvami fólie. V strede položte vankúš polovicu zostávajúcej zeleniny a položte na ňu kostra. Zvyšok pokryje vrchol zvyškov rastlinnej zmesi. Fólia zložte do improvizovaného vrecka tak, aby sa v ňom voľne pohyboval. Pečieme v rúre, ktorá by mala byť zahriata na 180 stupňov. Doba pečenia - 30-35 minút. Po uplynutí času odstráňte dosku na pečenie, ale fóliu ešte nerozoberajte. Nechajte pár minút a potom podávajte plátky citróna.

Ako pripraviť burbot v kyslej smotane?

Vďaka zakysanej smotane je ryba veľmi jemná a šťavnatá. Ideálnym príkladom pre túto misku je šálka zemiakov a ryže. Množstvo zložiek sa vypočíta na 3-4 dávkach.

Ak chcete variť ryby v kyslej smotane, mali by ste takéto výrobky: jatočné telá veľkého burbotu, 1 polievková lyžica. múka, 2 strúčiky cesnaku, 1 čajová lyžička pepřových kukuríc, 200 g kysanej smotany, soľ a mletá paprika.

Spôsob prípravy:

Recepty na varenie burbot, rovnako ako kaviár a pečeň tejto ryby
 1. Ryby čistené od vnútorností, umyť, odrezať hlavu a urobiť rez, odlúpnuť. Rozdelte jatočné telá na časti a prevalte ich do múky. Smažte v predhriatej olej v hlbokej panvici;
 2. Nakrájajte cesnak s plátkami a dajte spolu s korením korenie. Samostatne kombinujte kyslou smotanou s múkou, premiešajte a nalejte do rýb. Pridajte soľ, zamiešajte a variť, až kým nebude pripravená. Podávame s paprikou.

Ako variť pečeň burbot?

Ako už bolo uvedené, pečeň tejto ryby je skutočnou pochúťkou. Varenie z nej môže byť veľa rôznych jedál, odporúčame zastaviť na pate, ktorý sa používa na výrobu sendvičov, ako aj ako plnenie na pečenie.

Mali by mať takéto výrobky: 300 g pečene, cibule, mrkvy, 2 lyžice. lyžice rastlinného oleja, soľ, korenie, 2 vajcia a 200 g zeleného hrášku.

Spôsob prípravy:

 1. Umývajte pečene v tečúcej vode a potom ju rozrežte na veľké kúsky. Dajte ju do horúcej vody, pridajte soľ, korenie a varíme 5 minút. na nízkej teplote. Je dôležité, aby ste nepoužívali veľa korenín, pretože by to poškodilo prirodzenú chuť pečene.
 2. Potom pečieme pečeň s mlynčekom na mäso alebo v mixéri. Nakrájajte nakrájanú cibuľu s malou kockou a smažte ich na nízkej teplote, kým nebudú červené. Potom pridáme strúhanú mrkvu. Zvarované a lúpané vajcia s hráškovým perebeytom v mixéri. Zmiešajte všetky pripravené zložky, dajte soľ a korenie a potom dôkladne premiešajte, až kým nie sú homogénne.

Pečená pečená slanina - max

Každý rybár pozná toto jedlo, ale je veľmi jednoducho pripravený. Pečeň sa môže rozložiť na chlieb, a na severe sa mu to páči zmrazenie a potom tenké rezanie a zjesť so soľou. Ryby môžete pripraviť akýmkoľvek spôsobom, ale robiť pečeň z pečene.

Vezmite tieto produkty: pečeň, soľ, zelenina, vavrínový chlieb, borodinský chlieb a uhorka.

Spôsob prípravy:

 1. Opatrne odstráňte pečeň bez poškodenia žlčníka a opláchnite ju tečúcou vodou. Ponorte do vriacej vody a varíme 10-15 minút.
 2. Na chuť môžete dať vavrínu, zeleninu a soľ podľa vkusu. Chlieb nakrájame na plátky a podšuďte ho v rúre alebo hriankovač. Varenie pečene ochladí, podávajte s prípitkami a plátkami uhorky.

Čo môžete urobiť z hrebčeka?

Ak sa vám podarilo získať jatočné telo, ktoré ukázalo kaviár - je to šťastie, pretože z neho môžete variť pochúťku. Najlepšie je to soľiť, ako to urobiť teraz, my to príde na to.

Nevyhnutné zložky: 120 g soli, 2 lyžice. vody, 3 hrách korenia a kaviáru.

Spôsob prípravy:

 1. Vložte surový kaviár do šľahača a prelejte ho vriacou vodou. To sa rýchlo a ľahko zbaví filmu a samotný kaviár bude mäkší;
 2. Vložte vajcia do čistej sklenenej nádoby. Kombinujte horúcu vodu soľou a pridajte korenie. Výsledný roztok sa ochladí na 60 stupňov a naplní sa kaviárom. Položte to na 3 dni v chladničke a môžete variť sendviče.

Ako variť burbot v multivarke?

V multivarke môžete variť ryby rôznymi spôsobmi, napríklad smažiť, dusiť, pečiete, polievku na varenie atď. Ponúkame na výrobu kotlíkov, ktoré určite potešia svojou chuťou a šťavnatosťou.

Mali by mať takéto výrobky: 1 kg filé, 400 ml mlieka, vajec, 200 g bieleho chleba, cibule, rastlinného oleja, chrumkavých omáčok, soli a korenia.

Spôsob prípravy:

Recepty na varenie burbot, rovnako ako kaviár a pečeň tejto ryby
 1. Chlieb narezaný na plátky a naliať mliekom. Nakrájajte nakrájanú cibuľu malou kockou. File sa umyje, vysuší a rozomelie v mixéri alebo s mlynčekom na mäso. Oddelene vylejte vajcia soľou a korením. Spojte sirup, mäkký chlieb, cibuľu a vajce. Všetko zmiešajte s mixérom a všetko môžete robiť s pravidelnou lyžicou;
 2. V miske multivarka nalievajte olej a zapnite režim "Pečenie" alebo "Praženie". Vytvorte kotlety a nakrájajte ich do sušienok. Vložte ich do misky s predhriatým olejom a smažte z dvoch strán, až kým nie je hnedá.

Burbot je veľmi chutný v každom z navrhovaných receptov, takže si môžete bezpečne vybrať pre seba akúkoľvek možnosť. Pripravte si jedlá ako pre denné menu a pre slávnostnú tabuľku.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

65 − = 59