Varenie chutné

Užitočné doma tvaroh: ako variť?

Nedávno sa stále viac a viac žien pokúša variť s vlastnými rukami rôzne potraviny: chlieb, jogurt, kefír, syr, tvaroh a podobne. Je mimoriadne dôležité, aby sa kyslé mliečne výrobky vyrobili sami, keď je v dome malé dieťa. Potrebuje najčerstvejšie a chutnejšie pokrmy a pri varení doma si môžete byť istí kvalitou jedla.

Užitočné doma tvaroh: ako variť?

Preto chcem diskutovať niekoľko receptov, ako variť tvaroh samostatne, aby bol chutný a čo je najdôležitejšie, užitočné a páčilo sa všetkým členom rodiny.

Varenie syra z jogurtu

Prvý recept, ktorý je veľmi jednoduchý a nevyžaduje veľa času na varenie - tvaroh z kefír.

Pre jeho prípravu je potrebné:

  • Kefír - 1 liter;
  • A tiež pripraviť gáza, cedník a hrniec na varenie.

Nalejte do hrnca literu kefír, položte pokrmy na stredný ohň a teplo. Akonáhle si všimnete, že srvátka sa začne oddeľovať, vypnite plyn. Koľko času variť tvaroh z jogurtu, ťažké odpovedať. Všetko závisí od toho, ako zapnete plyn, ale v priemere je doba varenia 10-15 minút. Majte hrniec na ohni už to nestojí za to.

V opačnom prípade sa tvaroh príliš ťažký. Teraz nalejte obsah riadu do šľahača, predtým pokrytého gázou. Mimochodom, nevyhýbajte výsledné sérum. Nemôžete ani predstaviť, koľko lahôdok môžete variť z nej a pre konzumáciu v surovej forme je veľmi užitočné.

Viazajte gázu s uzolom tvarohu a zaveste tak, aby zvyšky séra mohli odtekať. Keď prebytočná kvapalina zmizne, môžete pod tlakom položiť tvaroh, bez odstránenia gázy. Toto sa odporúča len vtedy, ak chcete získať produkt s hustšími konzistenciami. Tvaroh je pripravený, príjemná chuť!

Teraz viete, ako variť domáci tvaroh z kefír, pomocou takého jednoduchého receptu.

Varenie tvarohu vo viacnásobnom množstve

Väčšina žien v kuchyni má už takého malého asistenta, ako multivark, takže recept na varenie jedla v tejto jednotke je veľmi dôležitý.

Ak chcete variť tvaroh v multicarquet, sú potrebné nasledujúce zložky:

  • Mlieko - 1 liter;
  • Kyslá smotana - 2 lyžice (môžete použiť 3-4 čajové lyžičky kefír).
Užitočné doma tvaroh: ako variť?

Všetky výrobky sú zakúpené, môžete začať. Najprv urobíme jogurt. Do sklenenej nádoby pridajte kyslou smotanou, dôkladne ju premiešajte, zakryte a vložte ju na batériu (ak je to v zime na uliciach), alebo ju nechajte cez noc na stole (v horúcom období). Ak chcete mlieko kysnúť, bude to trvať asi jeden deň. V lete, samozrejme, proces ide rýchlejšie.

Keď ste uvideli, že nádoba bola vytvorená v pohári, jemne ju presuňte do misky multivarkára, nastavte režim "vykurovania" a nechajte 60 minút. Po zazvonení upozornenie, že uplynul čas varenia, vypnite multivarker. V cedníku pokrytom gázou položte výslednú hmotu.

Teraz prilepte tkanivový uzol a zaveste produkt, aby sa vytvorilo sklenené sérum. Ak máte radi tekutý tvaroh, netahejte ho. Uložte misku, pripravenú z jogurtu, odporúča sa v chladničke. Môžete slúžiť s ovocím, džemom, kyslou smotanou alebo kuchármi pre domácnosť. Mimochodom, z jedného litra mlieka bude asi 200 gramov fermentovaného mliečneho produktu.

Teraz viete, ako variť tvaroh z jogurtu v multivariate sami. Trvá to trochu času, ale výrobok sa ukáže ako veľmi delikátny a chutný.

A urobme si syr

Varenie lahodného syra doma už viete ako. Teraz sa môžete pokúsiť vyrobiť z nej syry. A ako variť syr z domáceho tvarohu, pôjde ďalej.

Na varenie sú potrebné tieto produkty:

  • Tvarohový syr - 1 kg (môžete si to urobiť sám alebo si kúpiť dom na trhu);
  • Mlieko - 1 l;
  • Vajcia - 1 kus;
  • Maslo - 100 g;
  • Soda - 1 lyžička;
  • Soľ na chuť.

Mimochodom, niektoré ženy v domácnosti pridávajú do tohto receptu rôzne korenia: cumin, papriku, sušený cesnak atď. Ale je to vec chuti.

Užitočné doma tvaroh: ako variť?

Takže začneme variť. V hlbokej panvici položte tvaroh a naliate ju mliekom, položte mierny oheň. Zahrejte, ale nevarujte. Vezmite si cudzorodú látku, položte jej dno gázou a nalejte do ohrievanej zmesi. Keď prebytočný kvapalina odteká, vráťte všetko späť do panvice. Potom pošlite vajcia, olej, soľ a sódu.

Všetko dôkladne premiešajte a naneste minimálny oheň. Varíme o štvrtinu hodiny, neustále miešame. Ak máte radi syry s rôznymi prísadami, potom na konci varenia nalejte do panvice svoje obľúbené korenie. Ak nič nepridáte, syr sa ukáže jemnou krémovou chuťou.

Obsah panvice presuňte na dosku a nechajte vychladnúť. Potom môžete jesť syr. Ako môžete vidieť, pripraviť produkt vlastnými rukami, netrvá to dlho.

Teraz viete, ako dlho je potrebné variť tvaroh a syr, aké zložky sú potrebné pre to.

Skúste aspoň raz uvariť tieto jedlá sami a pochopíte, aké je to chutné, a dokonca aj o výhodách domáceho jedla a nestojí za to. Radujte sa sami a vašou rodinou s novými receptami. Bon appetit!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 15 = 19