Varenie pilafu v tlakovom hrnci: rýchle a chutné | pangudownloads.com
Varenie chutné

Varenie pilafu v tlakovom hrnci: rýchle a chutné

História plov má viac ako tisíc rokov. Predpokladá sa, že recept na jeho prípravu prišla okamžite, akonáhle do začal na Strednom východe pestovať ryžu. V súčasnej dobe každá rodina sa pripravuje rôznymi spôsobmi, ale jedna podmienka je rešpektovaná: all risinki by mali byť oddelené od seba navzájom, to znamená, že jedlo by malo byť drobivé, a nie držať kašu. Pilaf v tlakovom sporáku je presne toto.

Recept s mäsom

Varenie pilafu v tlakovom hrnci: rýchle a chutné

Ako variť smažený pilaf v tlakovom hrnci? Aby ste to dosiahli, musíte olúpať tri stredné žiarovky a odrezať ich do polkruhov. Mrkva v množstve 4 ks. nakrájajte na veľké pásy. Polka kilogramu mäsa je nakrájaná tak, aby sa získali veľké kusy. Na dno tlakového hrnca nalejte misku rastlinného oleja a predhrievajte.

Dať mäso, zeleninu a rascu vo výške 2 čajové lyžičky (k dispozícii korenie pre pilaf) a smažíme po dobu 2 minút, dlhšie nie je nutné, pretože v tomto prípade sa dá mäso šťavu, a to by nemalo byť dovolené. Naliať vodu – 1 šálku, uzavrite hrniec s pokrievkou a nechajte živoria na miernom ohni asi pätnásť minút.

Otvorte kryt tlakového hrnca, pridajte soľ v množstve 1,5 čajových lyžičiek, kurkuma v množstve ½ čajovej lyžičky a ryže – štyri dva gramové šálky. Pridajte toľko vody, ako je len možné, aby pokrývalo výrobky 1,5 prstami. Vložte veko a opekajte ďalších 20 minút.

Ak tento čas nie je dostatočný na varenie a krupica je nedostatočne tepelne spracovaná, mali by ste do tlakového hrnca pridať trochu vody a ľahko ju pokryť vekom, bez toho, aby ste ju tesne uzavreli. Po 5 – 8 minútach zmiešajte, ak je to potrebné, vyberajte mäso a nakrájajte jemnejšie. Podávame so zelenou cibuľkou a šalátom, ochuteným koriandrom.

Recept na kurča

Ako variť voňavý pilaf v tlakovom sporáku? To bude trvať minimálne a pokrm sa ukáže ako neobvykle chutný. Najskôr musíte namočiť kôru v množstve 300 gramov v studenej vode počas 20 až 30 minút. Zatiaľ čo ona je opuch, nakrájajte hydinu na 300 gramov, nakrájajte dve žiarovky a rovnaké množstvo mrkvy.

Nalejte trochu oleja na spodnej strane tlakového hrnca, dajte mäso na dno a zapnite režim “Quenching”. Ak riad na varenie nie je automatický stroj, potom ho oheň a smažte, až kým nedosiahne červenú kôru. Pridajte zeleninu a posypte ďalších 5-7 minút, občas premiešajte.

Teraz jednotka môže dokončiť zuby, pár vavrínových listov, 5 g muškátového oriešku a rovnaké množstvo korenia a soli. Po naliatí 100 ml vody rozmiešajte, nastavte veko a varíme malý oheň asi hodinu.

Chuťové vlastnosti takýchto pilafov v tlakovom sporáku s kuracím mäsom nie sú v žiadnom prípade nižšie ako jedlo z jahniat. To je vynikajúca možnosť pre tých, ktorí sú príliš mastné mäso je kontraindikované.

Klasický pilaf recept

Varenie pilafu v tlakovom hrnci: rýchle a chutné

Klasická verzia misky je pripravená z jahňacieho mäsa. Mäso v množstve 1,5 kg by malo byť rozrezané na malé kúsky a odložené. Pendulum cibule na odlupovanie. Zlomiť slamu. Mrkva v množstve 600 g tiež očistite a nakrájajte na kocky.

Na spodnej časti riadu nalejte trochu slnečnicového oleja a prejdite cibuľou, pridajte kúsky mäsa, trochu na ochranu a len potom pridáme mrkvu do zmesi. Osušte s otvoreným vekom na 5-7 minút. Pridajte korenie – čučoriedka, ziru, kurkuma, množstvo korenia a soli podľa chuti.

Tento recept na voňavé pilaf v tlakovom hrnci umožňuje pridávať toľko vody, ako by bolo dostatočné na pokrytie mäsa a zeleniny. Zatvorte veko a 40 minút na nízkej teplote.

Opláchnite ryžu, naplňte ju mäsom, ale nemiešajte. Jemne pridajte horúcu alebo teplú vodu v takom množstve, že jej úroveň je o 2 cm vyššia ako úroveň ryže. Posypte soľou, vložte veko a nasajte ju, až kým voda nebude úplne nasiaknutá.

Po tom, odstrániť kryt, stlačte strednú časť hlavy ropy, ale premyje cesnak, urobiť niekoľko hlboko stehna ľubovoľné otvory pre paru von a znovu dať na oheň sa zatvoreným vekom 20-25 minút. Miešajte a podávajte do stola.

Pilaf v Multivariate

Dobrý pilaf v tlakovom hrnci, v multivarke sa nezhoršuje. A hoci ju uzbeckí pripravujú vo veľkom otvorenom kotli, Rusi používajú rôzne “asistenti“- domáce spotrebiče a neľutujte.

Miska sa ukáže ako voňavá, chutná a na to nie je potrebná takmer žiadna snaha. Pilaf s kuracím mäsom, hubami alebo morskými plodmi je pripravený rýchlejšie ako tradičné jahňacie jedlo, takže ak nečakajte dlho moč, skúste si jeden z týchto receptov.

Kuracie prsia alebo filé v množstve 500 g nakrájané na malé kúsky. Cibuľa v množstve 200 g čisté, nakrájame, rovnaké množstvo mrkva trenie na najväčší strúhadlo. Nalejte do zásobníka malé množstvo slnečnicového oleja a dajte mäso na dno.

Varenie pilafu v tlakovom hrnci: rýchle a chutné

Výber na multi-pečenie“Zapnite časovač a smažte vták na štvrťhodinu s otvoreným vekom. Pridajte zeleninu a varte ešte ďalších 10 minút a po naliatí dvoch meracích pohárov na ryžu nalejte 4 meracie poháre vody a pridajte 3 strúčiky cesnaku.

Soľ na chuť, sezónu s korením na pilaf, mix, nastavte veko a vyberte “pilaf“. Po chvíli si vychutnajte úžasné jedlo.

Radujem tvojim milovaným s lahodným pilafom a oni ti budú vďační! Bon appetit!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 6