Varenie chutné

Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty

Stále populárnejšie u ľudí, ktorí nepredstavujú svoje denné menu bez kusu lahodného a šťavnatého steaku alebo kotleta používa pštrosie mäso. Ako sa výstižne ukazujú vedecké výskumné údaje, tento produkt je pre ľudské telo mimoriadne užitočný vzhľadom na jeho chemické zloženie bohaté na vitamíny a minerály.

Okrem toho filé týchto neleteckých vtákov patria k dietetickým výrobkom a sú široko používané v dietetike. Pri varení sa používa okrem mäsa vajcia pštrosy. Ako variť pštrosie mäso, aby bolo chutné?

Trochu o vtákoch

Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty

Domáce pštrosy získavajú rastúcu popularitu a priťahujú pozornosť mnohých chovateľov hydiny. Pestovanie a chov pštrosy, ako sa ukázalo, je veľmi výnosný obchod.

Dôvodom je skutočnosť, že vtáky rastú dosť rýchlo a dosiahnu smrteľný vek v priebehu 10-14 mesiacov.

Samci s dobrou údržbou a výživou môžu dosiahnuť hmotnosť 120 - 140 kilogramov, zatiaľ čo výťažok čistého mäsa je 40 - 45% z celkovej živej hmotnosti. Tento ukazovateľ je veľmi vysoký, pretože prekračuje podobné ukazovatele niektorých druhov dobytka.

Navyše, pštrosy nesú vajcia vysokej kvality a poskytujú vynikajúce perie. Obzvlášť obľúbené jedlá z tohto vtáka v Namíbii, Keni, Japonsku, Číne, Rusku a Taliansku.

Užitočné vlastnosti

Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty

Tí, ktorí tento výrobok nikdy nevyskúšali, sa prirodzene zaujímajú o poškodenie a prospech z jedla pštrosieho mäsa. Čo sa týka poškodenia, tu môžete spomenúť len nebezpečenstvo prejedania, pretože mäsové jedlá vyžadujú dlhodobé trávenie, takže ich nadmerné používanie môže výrazne komplikovať činnosť tráviaceho traktu.

Použitie jedál z pštrosov je spôsobené jeho chemickým zložením, ktoré je skutočne jedinečné. Pri neobvykle nízkej kalorickej hodnote tento produkt obsahuje veľké množstvo nasýtených mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre normálne fungovanie ľudského tela.

V pštézových filéch je veľa vitamínov skupiny B, E a PP. Obsahuje tiež fosfor, draslík, vápnik, selén, horčík a železo.

Je potrebné poznamenať, a výborné chuťové vlastnosti tohto produktu, pretože pštrosie mäso, podľa názoru mnohých gurmánov, na chuť a výživu lepšie ako hovädzie mäso. Je mimoriadne mäkký a citlivý kvôli nedostatku intramuskulárnych tukov.

Niektorí to vnímajú ako významnú nevýhodu, keďže mäso môže byť suché podľa chuti, na ktorej znalci jedál z pštrosov odpovedajú, že takýto výrobok sa stáva kvôli nedodržaniu pravidiel na jeho prípravu.

Vo vybranom filé obsahuje len 1,5-2% tuku. Cholesterol v každom 100 gramoch je len 32 miligramov, ale bielkoviny sú veľa - 22%.

Mnohé z nich a stopové prvky na 100 gramov produktu sú:

Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty
  • 22 mg mangánu;
  • 280 mg fosforu;
  • 350 mg draslíka.

Používanie tohto lieku sa odporúča pre diabetikov, ľudí náchylných na skoky cholesterolu a tých, ktorí majú problémy s prácou v gastrointestinálnom trakte a kardiovaskulárnom systéme.

Je to ako produkt s nízkym obsahom kalórií, ako aj vysoko výživný produkt, ktorý je skvelý pre vyváženú stravu vrátane straty hmotnosti.

Vedieť, ako správne pripraviť pštrosie mäso môže schudnúť a necítiť bolestivý hlad medzi jedlami.

Gastronomické vlastnosti

Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty

Dietetické mäso z týchto veľkých vtákov sa používa na varenie širokej škály jedál, ako je vývar, šalát, polievka alebo studené občerstvenie.

Okrem toho sa varí, vypráža, z neho robia klobásy a práve fajčí. Väčšina mäsa vhodného na varenie sa odoberá z bedrovej časti.

Zvláštnosťou pštrosieho mäsa je jeho schopnosť absorbovať korenie, ktoré robí pokrmy originálny. Ak sa rozhodnete variť jedlá z pštrosieho mäsa s vlastnými rukami, je dôležité poznať niektoré vlastnosti tohto procesu.

Najdôležitejšou vecou nie je preháňať výrobok a zachovať jeho prirodzenú chuť. Čím jednoduchší je proces varenia, tým lepšia je chuť jedla.

Podľa odborníkov dokonca aj začiatočník môže variť lahodný pštros, ak to urobíte pri teplote nie vyššej ako 60-80 stupňov. Steaky a steaky varené pri tejto teplote sú šťavnaté a topia sa v ústach. Podávajte zložité omáčky a prílohy na takéto mäso. Najlepšie je kombinovať so zeleninovou dušou alebo varenými zemiakmi.

Recept na jedlo so zeleninou

Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty

Existuje veľa receptov na varenie pštrosieho mäsa a všetky sú dobré a chutné svojou vlastnou cestou. Vo väčšine z nich je zelenina, zelenina a aromatické korenie.

Ale, ako uviedli mnohí milovníci experimentovania s výrobkami v kuchyni, najjednoduchšie recepty sa ukážu byť najčastejšie "lahodnýa "a škoda spôsobená ich používaním má tendenciu k nule.

Podľa jedného z týchto receptov môžete pripraviť chutné a šťavnaté pštrosie filé so zeleninou v rukáve.

Pri príprave sa budú vyžadovať tieto zložky:

  • baklažán, cuketu a pór - každý kus 1 kus;
  • olivový olej - 1/4 šálky;
  • pštrosí filet - 500 gramov;
  • červená mletá paprika a suchý rozmarín - 1 čajová lyžička;
  • rajčiny, sladká paprika, cesnak - 3 kusy;
  • soľ 0,5 čajovej lyžičky;
  • fennel čerstvý 1 kus.
Vlastnosti pštrosy na varenie: tipy a recepty

Ako variť toto jedlo pštrosieho mäsa? Najskôr je potrebné nakrájať filé na kusy strednej veľkosti a umiestniť ich do predtým pripravenej marinády z masla, rozmarínu, cesnaku a soli. V ňom musí byť filé uchovávané minimálne hodinu.

Zatiaľ všetka ostatná zelenina je nakrájaná na kocky, rajčiaky v štvrtiach. Musia byť zmiešané, korenené a korenené.

Pripravená zelenina je položená v rukáve na pečenie, na vrchole - marinovaná na hodinu filé, potom fenykl. Obal je pevne zviazaný a umiestnený v predhriatej rúre.

Pripravte misku pri teplote 160-180 stupňov, musíte slúžiť na samostatnej miske, zatiaľ čo zelenina by mala byť položená na vrchole mäsa. Pokiaľ je to žiaduce, môžete ľahko posypať pokrm ocotom. Majú pekné a mimoriadne slávnosti pre vás a vašich hostí!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 2 = 2