15 príčiny gravitácie v čreve | pangudownloads.com
Zdravie žien

15 príčiny gravitácie v čreve

Pri odvolávaní sa na lekára so sťažnosťou na závažnosť v čreve sa zvyčajne vykonáva predbežná diagnóza - syndróm dráždivého čreva. Niekedy sa však tieto pocity môžu spájať s vážnejšími chorobami alebo dokonca s niektorými fyziologickými podmienkami. Aké sú tieto stavy? A ako vyriešiť tento problém raz a navždy?

Objasnenie príčin gravitácie v čreve

Hlavný dôvod spočíva v porušení motore a sekrečnú funkcie tráviaceho traktu - bude primárne poruchy a spúšťať tieto poruchy môžu veľa faktorov (sekundárne problémy):

15 príčiny gravitácie v čreve
 1. choroby zažívacieho traktu - pankreatitídu, cholelitiázu atď .;
 2. sedavý životný štýl;
 3. predĺžená posteľ;
 4. pooperačné podmienky;
 5. poruchy obehu v orgánoch tráviaceho traktu;
 6. otravy niektorými látkami (lieky, alkohol, nikotín);
 7. prítomnosť duševných porúch;
 8. horúčka;
 9. hormonálne zmeny - klimakterické obdobie, premenštruačný syndróm, diabetes mellitus, hypotyreóza atď.
 10. Tehotenstvo je jedinou fyziologickou príčinou tohto príznaku.

Ak chcete urobiť diagnózu, je dôležité zvážiť, kedy sa presne objavila: ako dlho takýto stav pretrváva, či už je spojený s jedlom, užívaním určitých liekov.

Po jedle môže dôjsť k ťažkostiam v čreve, ak:

 • prítomnosť helminthických invázií;
 • dysbióza (narušenie rovnováhy mikroflóry);
 • pankreatitída (zápal pankreasu);
 • kolitída (zápal hrubého čreva);
 • nesprávna a iracionálna výživa je najčastejším dôvodom.

Podvýživa ako hlavná príčina gravitácie v črevách a nadúvanie

Spúšťanie takýchto príznakov je spôsobilé pre povahu spotrebovanej potraviny. Na tráviaci proces sám a všetky procesy, ktoré sú s ním spojené, majú tuk a high-proteínových produktov, ako je napríklad koncentrovaná a sýta, mlieka a mäsa a cukroviniek s obsahom sladkej smotany a ďalších. Ale hlavný dôraz je kladený na to, je žiaruvzdorného živočíšne tuky. Ich dlhá štiepenie a oneskorená evakuácia spôsobí vážne napätie na všetky orgány tráviaceho traktu.

Ak sú pocity lokalizované vľavo, znamená to, že potraviny prežili veľkú koncentráciu jednoduchých sacharidov, napríklad sladkosti, biele obilniny, pečivo. Ľahko asimilované uhľohydráty podporia aktiváciu sacharolytickej mikroflóry a zintenzívnia fermentačné procesy, ktoré vyvolajú príznaky.

Teplo zriedka príde osamote a často sa spája s bolesťou v črevách. Okrem bolesti môžu byť rôzne dyspeptické poruchy - nauzea, erukcia, nadmerná tvorba plynu, strata chuti do jedla, pocit pretečenia a "Výbuchy" v bruchu.

Čo robiť s gravitáciou v črevách počas tehotenstva

K problému závažnosti v dolnom bruchu sa takmer každá tretia žena sťažuje počas tehotenstva.

15 príčiny gravitácie v čreve

Príčiny tohto stavu spočívajú v rastúcej brušnej a maternice, ktorá tlačí na črevo. Existuje skupina pôrodníckych príčin výskytu, ktoré si vyžadujú veľkú pozornosť špecialistov.

Ťažká ťažkosť a bolesť v črevách počas tehotenstva môže byť signálom mimomaternicového tehotenstva alebo môže byť príznakom spontánneho potratu, jednoducho povedané - príznakom úzkosti. Vzhľad gravitácie v priebehu tehotenstva bez toho, aby sa objavili nejaké nepríjemné príznaky - bolesť, nadúvanie, zvyčajne nevyžaduje liečbu a vysvetľuje to rastúca maternica, ktorá zvyšuje krvný obeh.

Dôvody závažnosť po 37 týždňoch tehotenstva sa skrývajú na začiatku predčasného pôrodu, keď tieto pocity pretrvávať po dobu 4-6 hodín, nasleduje vaginálne krvácanie, ťažká a tupú bolesť v dolnej časti chrbta - je nutné zavolať sanitku a poslaný do pôrodnice.

V prípade, že príčiny závažnosti nie sú pôrodného pôvodu, ošetrenie sa môže uskutočniť doma. Odborníci odporúčajú časti potravín, aby robili menej. V strave sa odporúča zahrnúť kyslé mliečne výrobky, zeleninu a ovocie obohatené celulózou.

Čo robiť, ak je v čreve ťažké?

Tento problém nemusí vyžadovať liečbu, pretože príčinou nie je vždy vážna patológia. Ale medzitým to musí potvrdiť špecialista - gastroenterológ, proktológ alebo terapeut.

Pre diferenciálnu diagnostiku sa zvyčajne používajú tieto typy výskumov:

 • všeobecná a biochemická analýza krvi s povinným vykonávaním vzoriek pečene, okrem zápalových a infekčných procesov;
 • analýza stolice, ktorá umožňuje zhodnotiť činnosť tráviaceho systému, vylúčiť helminthické invázie;
 • Irrigoskopia - röntgenové vyšetrenie čreva kontrastným činidlom;
 • sigmoidoskopie - endoskopické vyšetrenie čreva (konečníka a sigmoid), bude eliminovať upchatie nádorov, zrastov a ďalšie polypy.

V prípade vylúčenia zápalových a deštruktívnych procesov, "Liečba" môže byť vykonávaná doma a znižuje dodržiavanie určitej stravy.

Základom stravy je zvýšený príjem potravín s množstvom vlákniny, ktoré stimulujú peristaltiku. Lekári odporúčajú jesť častejšie, ale v menších dávkach.

Na odstránenie bolestivých pocitov je možné použiť odvar z liečivých bylín s protizápalovou a antiseptickou smernosťou - harmanček, ľubovník bodkovaný, šalvia. Na zmiernenie nadúvania pomôže kôpor, voda, fenykl. Je potrebná predbežná konzultácia so špecialistom, ktorá určí požadované zloženie bylín, ich koncentráciu a dĺžku trvania prijatia.

V niektorých prípadoch s kombinovanou patológiou možno liečbu gravitácie a bolesti vykonať predpísaním antibiotickej liečby. Antibiotiká sa predpisujú len v prípade diagnostikovaného zápalového procesu infekčnej povahy.

15 príčiny gravitácie v čreve

Často sú potrebné lieky na vytvorenie koordinovanej motorickej aktivity čreva, napríklad prokinetika - "Motilak".

Okrem diéty odporúčame a určitú gymnastiku, ktorá musí byť vykonaná podľa určitého programu.

Špecifické cvičenia fyzioterapeutických cvičení sú určené vedúcim odborníkom a sú zamerané na posilnenie prednej brušnej steny - cvičenie pre tlač, odpočinok a spánok na bruchu,

Keď mentálna príčinou gravitácie v čreve treba normalizovať emocionálny stav, a liečba sa vykonáva raz za dva odborníkmi - psychológ, čo eliminuje provokatívne psychologický faktor, a gastroenterológ zmierni príznaky.

Závažnosť, bolesť a opuch sú nepríjemné príznaky, ktoré vyžadujú lekársku pomoc z mnohých dôvodov.

Po prvé, môžu byť príznakmi vážnej patológie. Po druhé, môžu výrazne zhoršiť kvalitu života pacienta. Nebuďte príliš leniví na to, aby ste pochopili svoj stav, aby ste doslova a obrazne uľahčili svoj život.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

91 − 81 =