Aké sú príčiny zápalu sleziny? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Aké sú príčiny zápalu sleziny?

Slezina je multifunkčný orgán človeka, ale málo študovaný. Môžeme povedať, že o tom je známe málo a existuje niekoľko patológií, ktoré vedú k jeho odstráneniu. Ale táto osoba naďalej normálne žije po tom, prakticky bez zmeny návykov. To znamená, že slezina nie je pre ľudský život taká dôležitá.

Vedecky potvrdil, že po odstránení tohto orgánu procesy, ktoré v ňom prebiehali, stále pretekajú do tela. Ukazuje sa, že niektoré funkcie tohto tela sú prevzaté inými.

Štruktúra sleziny

Aké sú príčiny zápalu sleziny?

Toto telo je nepárové. Vo vzhľade vyzerá ako fazuľová formácia. Nachádza sa v ľavej časti brušnej dutiny, za žalúdkom. Slezina je pomerne malá, jej hmotnosť sa pohybuje od 200 do 250 gramov. Je potrebné poznamenať, že čím starší človek, tým menej ho má. Zdravý orgán sa neponúka palpácii, to znamená, že to nie je možné sondovať.

Pre zdravie sleziny reaguje jej vonkajšia vrstva, vykonáva ochrannú funkciu a chráni proti negatívnym vplyvom. Skladá sa z spojivového tkaniva, charakterizovaného drsnosťou a hustotou. Vnútri sa skladá z žalúdočných tkanív, oveľa tenšie a jemnejšie ako vonkajšia vrstva.

Hlavnou úlohou sleziny je tvorba krvi. Môžete povedať, že ide o systém hematopoézy. Navyše, zvýšený krvný obeh sleziny sa vyskytuje iba pri výraznej a prudkej strate krvi. Tento proces je spôsobený prítomnosťou veľkého množstva červených krviniek (červených krviniek) v samotnom orgáne.

Aké sú príčiny zápalu sleziny?

Vykonáva tiež funkciu filtra, čistenie krvi z trosiek a cudzích telies. slezina
produkuje bunky, ktoré zabraňujú prenikaniu rôznych baktérií a vírusov do tela, to znamená, že sa zúčastňuje boja proti nemu. Preto zápal sleziny má negatívny vplyv na telo, aj keď ten môže fungovať v kompenzačnom režime a rozdeľuje svoje povinnosti na iné systémy.

V niektorých ohľadoch riadi cirkuláciu krvi v cievach.

Keď je táto funkcia narušená, sú tu príliš nepríjemné príznaky, napríklad zápach z úst, krvácanie ďasien a vnútorné krvácanie.

Symptómy, príčiny a liečba zápalu sleziny

Choroby spojené so zápalovým procesom v slezine sa nazývajú slezina a lienit. Treba poznamenať, že patologické príznaky tohto druhu sa v prevažnej väčšine prípadov vyskytujú súčasne so zápalom jeho membrány a orgánov brušnej dutiny.

Aké sú príčiny zápalu sleziny?

Zápal sleziny, ako nezávislé ochorenie, nebol registrovaný v medicíne. Zvyčajne je tento stav druhom komplikácie zápalových procesov v čreve alebo pečeni a vyskytuje sa aj pri ťažkých ochoreniach, ako je brucelóza, tuberkulóza atď.

Ak je zápal lokálny, potom zvyčajne nejestvujú žiadne príznaky, nepríjemné javy a nepohodlie, to znamená, že patológia prebieha asymptomaticky.

To znamená, že človek cíti takmer tak ako obvykle. V takom prípade možno takúto patológiu identifikovať až po vykonaní laboratórnych testov.

Znaky zápalu orgánov brucha a sleziny sú výraznejšie a zahŕňajú nasledujúce stavy:

 1. Bolesť v bruchu akútnej povahy;
 2. Nevoľnosť, vracanie;
 3. Teplota tela stúpa, ale pohybuje sa v rozmedzí od 37,3 do 37,8 ° C;
 4. Slezina sa zvyšuje vo veľkosti, takže je dobre palpovaná.
Aké sú príčiny zápalu sleziny?

Klinický obraz v tomto prípade je celkom podobný chorobe apendicitídy. Ak dôvody
skryť sa v patológii pečene a potom súčasne s vyššie uvedenými príznakmi existuje bolesť v pravom hornom kvadrante, ako aj závažnosť na pravej strane. Často syndróm bolesti ovplyvňuje celú brušnú dutinu.

V druhom prípade je nepríjemné pocity pomerne silné, je ťažké tolerovať, objavujú sa nasledujúce príznaky patológie: vracanie sa prakticky nezastaví, teplota tela sa výrazne zvyšuje, chuť klesá alebo úplne chýba.

Keď sa vykoná krvný test, zistí sa, že jeho chemické zloženie sa značne odchyľuje od stanoveného štandardu. Takéto zápalové procesy sú často sprevádzané žltačkou kože, svrbením a svrabom.

Výsledky ultrazvukovej štúdie sú založené na diagnostike zápalového procesu, formulácii presnej diagnózy.

Príčiny náhleho zápalu sleziny sa môžu skrývať v abscesu – zhluk hnisu, ku ktorému dochádza v nasledujúcich situáciách:

Aké sú príčiny zápalu sleziny?
 1. Komplikácie priebehu rôznych infekčných patológií, napríklad týfus, malária atď .;
 2. Zápal vnútornej sliznice tela;
 3. Poranenie. Krvné zrazeniny spôsobené mechanickým poškodením môžu následne vyčerpať.

Absces je jednotný, to je bod a viacnásobné, keď sú hmlisté hnusenie dosť. Tá sa môže značne líšiť vo veľkosti, počnúc hlavou čapu a končiac oveľa väčšími.

Liečba takýchto ochorení je jednoducho nevyhnutná, napriek tomu, že slezina nie je životne dôležitým orgánom.

Symptómy hnisavého abscesu zahŕňajú nasledujúce stavy:

 • ťažká akútna bolesť lokalizovaná v ľavom hypochondriu;
 • triaška;
 • zvýšenie teploty až do 40 ° C;
 • zrýchlenie srdcovej frekvencie.

Pri mnohých a veľkých ohniskových léziách sa orgán výrazne zvyšuje, takže bolesť môže byť pozorovaná v ľavej časti hrudníka. Okrem toho sú často príznaky ako dýchavičnosť a kašeľ a svaly peritonea sú veľmi napäté.

Ako mám liečiť zápal sleziny?

Akékoľvek zápalové procesy v tele predpokladajú príjem antibiotík a patológia tohto orgánu nie je výnimkou.

Aké sú príčiny zápalu sleziny?

Aj keď sú ohniská zápalu pomerne malé alebo dokonca úplne jednotlivé, liečba sa vykonáva spolu s antibakteriálnymi a antivírusovými liekmi, aby sa zabránilo šíreniu infekcie. Okrem toho musí pacient dodržiavať odpočinok v posteli a tiež odpočívať. Ak sú lézie príliš veľké, potom sa musí uchýliť k chirurgii a úplne odstrániť orgán.

Zdravie pre vás a dobré zdravie!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 23 = 30

Adblock
detector