Ako sa vysporiadať s zápchou? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Ako sa vysporiadať s zápchou?

Za normálnych okolností by mal človek chodiť najmenej trikrát týždenne, inak by sa jeho celková pohoda prudko zhoršila. Okrem "zabitých" čriev sú zaznamenané nespavosť, nervozita, závraty, zlá chuť do jedla a výskyt kožných defektov, všeobecná pomalosť, úbytok fyzickej sily a emocionálne pozadie.

Prechod do chronického stavu, zápcha vedie k tomu, že výkaly vychádzajú z krvi, čo zraňuje skutočnosť, že majú análne praskliny alebo hemoroidy. A s takými dôsledkami neopatrného postoja k zdraviu bude musieť bojovať dostatočne dlho.

Čo bráni bežnému vyprázdňovaniu?

Takže čo môže zastaviť človeka "Cope" veľkým spôsobom?

Môže ísť o niekoľko odpovedí a vyzerajú takto:

Ako sa vysporiadať s zápchou?
 • Maloaktívny životný štýl;
 • Konštantný stres;
 • Patológie nervového systému;
 • Dutinové operácie;
 • Dieťa a nedávny pôrod;
 • Nádory v hrubom čreve;
 • Pripevnenie na ťažké jedlá a občerstvenie;
 • Užívanie liekov, ktorých výstraha upozorňuje na zápchu, ako jeden z vedľajších účinkov;
 • Nedodržanie režimu pitnej vody atď.

Banálna zápcha: čo robiť?

Ak sa po poslednej akt defekácie uplynulo viac ako tri dni, a nutkanie na vyprázdnenie čriev sprevádzané bolestivým pocitom, je otázkou, prečo nemôžem ísť na záchod, je veľký, je potrebné prijať mimoriadne opatrenia.

Lepšie je, ak vymenujete lekára, aj keď je vždy možnosť vyskúšať si osvedčené odporúčania, ako napríklad:

 1. Čistiaca kliešť na báze roztoku sódy alebo sterilného rastlinného oleja;
 2. Použitie minimálnej dávky preháňadla;
 3. Predstavenia stravy bohaté na vlákninu, hoci niekedy stačí jesť pár sliviek.

Ak "Cope" Veľkým spôsobom to nefunguje v chronickom poradí, má zmysel podstúpiť vyšetrenie s gastroenterológom. Stanoví presné príčiny porušenia pravidelnosti exkrementov a pomôže zistiť pravidelnú defekáciu.

Komplikácie po pôrode

Novo múmia, ktorá hovorí svojmu gynekológu, hovorí: "Nemôžem ísť na toaletu dlho, nie je to nezvyčajné. Príčinou sú hemoroidy, ktoré sa často objavujú kvôli silným pokusom, análnym trhlinám a perineálnym ruptám, ktoré sprevádzajú zložité pôrody.

Žena nevedome odkladá okamih defekácie, snažia sa zbaviť bolesti a "Cope" čo najväčšie, úplné vyprázdňovanie čriev. Podobný jav sa nazýva psychologická zápcha a je oveľa ťažšie bojovať s ňou než s rovnakými fyzickými patologiami čreva.

Ako sa vysporiadať s zápchou?

Ak to mamka povedie nejakému gynekológu "Nemôžem v žiadnom prípade vyrážať", potom bude s najväčšou pravdepodobnosťou predpísaná strava bez výživy založená na takmer úplne asimilovaných potravinách, klystách a preháňadlách.

V takom prípade sa pri prechode je potrebné sa vysporiadať s hemoroidy alebo análnych prasklín, sviečky sú vydávané na základe hojenie rán a analgetické zložiek nie sú absorbované do krvi, takže to nie je preniknúť do materského mlieka.

Podobné aktivity sa vykonávajú v prípade cisárskeho rezu, po ktorom je ťažké ísť dokonca aj malým spôsobom a musíte vložiť katéter do močovej trubice.

Tehotenstvo a zápcha

Novo múmia, ktorá hovorí svojmu gynekológu, hovorí: "Nemôžem ísť na záchod akýmkoľvek spôsobom, to nie je ani nezvyčajné. Táto situácia je vysvetlená nepretržite rastúcou maternicou, ktorá tlačí na črevá a zhoršuje jej priechodnosť. V prvých dňoch sa odpoveď na to, prečo nemôžem ísť na toaletu akýmkoľvek spôsobom, sa môže stať toxikózou, čo si vyžaduje radikálnu zmenu stravovania a tráviť viac času ležiacou než chôdzou.

Rýchle nastavenie stoličky pomôže rovnaké vlákno, fermentované mliečne výrobky, dusené sušené ovocie, bohatý nápoj a zeleninové šaláty oblečené v rastlinných olejoch.

Pomoc pri liečbe

V závislosti od veku a stavu pacienta, povediac "Nemôžem ísť na záchod akýmkoľvek spôsobom", môže byť odporúčané:

 • glycerínové sviečky alebo "Dyufalakt";
 • "Slabilen" alebo "Guttalak";
 • "Laktuvit" alebo "Eksportal";
 • "Regulaks" alebo "Dioflan".

Všeobecné tipy, ktoré pomôžu osobe, ktorá sa pýta na otázku "prečo nemôžem ísť na toaletu akýmkoľvek spôsobom", vyzerať takto:

 1. Vytvorte kondicionovaný reflex, snažte sa ísť súčasne na toaletu vo veľkom;
 2. Zostaňte v toalete nie dlhšie ako 15 minút;
 3. Posilnite intestinálnu motilitu piť hojne s prídavkom citrónovej šťavy alebo medu;
 4. Ak pôjdete na toaletu v naliehavej núdzi, piť na prázdny žalúdok gram 50 hubeného oleja;
 5. Obohate svoju stravu s kyslou kapustou, cviklom, repou, suchým a čerstvým ovocím, celulózou v akejkoľvek forme, mliečnymi výrobkami atď.

Špeciálna masáž

Človek, zmätený problémom, prečo nemôžem ísť na toaletu žiadnym spôsobom, môže pomôcť týmto cvičením:

Ako sa vysporiadať s zápchou?
 1. Zatiahnite pravú ručnú kefu s uterákom namočeným v studenej vode. Mierne stlačenie, aby ste viedli ruku na pravej strane brucha, pohybujúc sa zo spodu do rebier. Zopakujte rovnakú akciu z ľavej strany. Predpokladá sa, že veľkým spôsobom bude možné dosiahnúť doslova za pol hodinu, zatiaľ čo samotná činnosť musí byť vykonaná každé ráno;
 2. Vymeniť preháňadiel sviečky môže to rituál každé ráno: nie dostať z postele, s tlačnou zdvihu oblasť okolo pupka, pohybujúce sa v smere hodinových ručičiek, a potom jeden po druhom, aby sa zasadila nohy ohnuté v kolenách;
 3. Ak chcete ísť na toaletu čo najviac a po jedle prázdneho pohára čistej vody na prázdny žalúdok, a potom si sadnúť 10 krát za sebou. Ak sa nič nedeje, pite ďalšiu sklenenú tabuľu a 30-krát sa posaďte v potrebných intervaloch.
 4. Ak chcete ísť na toaletu tak, ako to nazval cvičenie "Kol", keď, ležiaci na chrbte, muž ohýba nohy na kolenách a imituje jazdu na bicykli a udržuje si končatiny na váhe.

Použitím pomocnej liečivej gymnastiky nezabúdajte, že pomáha chodiť na toaletu len v prípade správneho a pravidelného vykonávania navrhovaných cvičení.

Na druhej strane bude vhodné diverzifikovať svoj život akoukoľvek fyzickou aktivitou. Napríklad ísť na toaletu a úplne vyčistiť črevá pomáha lekciu v brušnom tance, plávanie v bazéne a len na bicykli.

A pamätajte: ak je vaša aktivita bežať z domu do práce a naopak, možno sa nemusíte ani diviť, prečo nemôžem normálne ísť do skrine. Odpoveď, bohužiaľ, je zrejmé ...

Previous PostNext Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 33 = 40