Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?

Každý kĺb je zosilnený väzbami, ktoré sú napnuté pod vplyvom nepriaznivých faktorov. Hlavne zranené stredné a veľké kĺby – koleno, bedra, rameno, zápästia. Stretch väzy nohy sa vyskytuje menej často.

Príčiny poškodenia väzy nohy

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?

Tento problém je spôsobený anatomické štruktúry a funkcie vykonávané členku. Skladá sa z 3 kostí – veľká a malá holenná kosť a stláčanie. Sú fixované 3 skupiny väzov – medzi holennej kosti vnútorné, vonkajšie a vnútorné deltový vrstva, predné a zadné-talo-pätnej peroneální a lýtkovej kosti.

Všetci prejdú pozdĺž vonkajšej časti členku. Je to vonkajšia skupina, ktorá je najviac vystavená stretnutiu.

Členok má výrazné zaťaženie telesnej hmotnosti, takže v tejto oblasti sa často vyskytujú poranenia nohy a ďalšie zranenia. Je zodpovedný za pohyb chodidla (olovo, olovo, otáčanie) počas chôdze, behu, skákania, pohybu na šikmých plochách. V mnohých ohľadoch tieto väzby reagujú, stabilizujú kĺb, mierne obmedzujú amplitúdu pohybov a chránia svoj povrch pred poškodením. Stretnutie sa vyskytuje, keď objem týchto pohybov z rôznych dôvodov presahuje povolený limit.

Klasickým príkladom – podvorot nohy dovnútra pri chôdzi, behu, športu. Dôvody môžu skrývať v pôvodne vysoké zaťaženie, ako je obezita, stúpajúca motorickú aktivitou, prevod závažia, nepríjemné nosí topánky s vysokým podpätkom, vrodené poruchy nožný konštrukciu (priem. Ploché nohy).

Prokurujúcim faktorom je nestabilita kĺbu, sprevádzaná zmenou jeho konfigurácie. Stáva sa to po artróze a zápalových zmenách (trauma, infekcia, poškodený metabolizmus).

Príznaky napínania väzu dolnej končatiny a chodidla

Príznaky poškodenia sú indikované nasledujúcimi príznakmi:

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?
 1. Opuch mäkkých tkanív;
 2. Bolesť v kĺbe a vonkajšej časti členku;
 3. Modrá koža je možná kvôli krvácaniu do mäkkých tkanív;
 4. Miestne zvýšenie teploty;
 5. Pohyb zranenej nohy je ťažký.

Stojí za zmienku, že termín “vyvrtnutie” označuje ich roztrhnutie. Faktom je, že ich zloženie zahŕňa elastické a kolagénové vlákna.

Prvá odpoveď na pružnosť, druhá – na silu. Preto sa ich dĺžka nezvyšuje ani pri výrazných zaťaženiach.

Medzera môže byť úplná a čiastočná, má tri stupne:

 1. Poškodenie jednotlivých vlákien, integrity väzov nie je narušené. Symptómy sú mierne až stredne ťažké bolesti, chrapľavosť;
 2. Roztrhnutie jedného alebo viacerých väziva. Je sprevádzaný silným bolestivým syndrómom, ktorý je poznačený opuchom;
 3. Celé priečne pretrhnutie. Často v kombinácii s zlomeninou holennej kosti, členku. Sú sprevádzané ostrými bolesťami, ktoré sú poznačené opuchom, podliatinami, podliatinami, hemartrózou, neschopnosťou pohybu. Patologická pohyblivosť nohy je pozorovaná.

Ak chcete diagnostikovať a zistiť, koľko tkanív trpelo, je potrebné urobiť rádiograf. Tento postup eliminuje zlomeninu kostí. Samotná medzera, jej stupeň a lokalizácia je priamo diagnostikovaná pomocou zobrazovania magnetickou rezonanciou.

Čo mám robiť, ak sú moje výtlačky natiahnuté?

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?

Liečba je zameraná na niekoľko spôsobov: zastavenie syndrómu bolesti, odstránenie edému, odstránenie hemartrózy alebo krvi z hematómu, obnovenie motorických funkcií končatiny. Liečba vždy začína imobilizáciou poškodenej končatiny. Okrem toho s takou traumou existuje vždy možnosť zlomeniny. V ideálnom prípade je potrebné zaviesť omietkovú bandáž, ale v praxi to je nepravdepodobné, pretože sadze je nepravdepodobné, že sa nájde na scéne, napríklad doma.

Ak chcete znehybniť poškodenú končatinu, môže to byť improvizované znamená napríklad impromptu longte – tabletu fixovanú bandážami. Takéto zariadenie by malo v stacionárnom stave fixovať nielen nohu, členku, ale aj koleno. Ak sú príznaky slabé, prvá pomoc zahŕňa iba aplikáciu tlakového obväzu. Druhý je veľmi jednoducho umiestnený na vrchole: okolo dolnej tretiny holene, pozdĺž členkov, je vytvorená otočná otočka, potom sa okolo chodidla vytvoria osem tvarované otáčky.

Prvá pomoc poškodenej osobe s naťahovaním väzu nohy zahŕňa aplikáciu chladu. Posledný z nich zabraňuje šíreniu otoku a krvácaniu. Ak sa vyskytne silný bolestivý syndróm, zastaví sa injekciou ketanov, analgénov alebo renálnín. Studená bude účinná iba v prvých 24 hodinách a potom sa použije otepľovanie. Posledný postup a ďalšia liečba patológie je doma úplne uskutočniteľná.

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?

Domov môže byť účinne používaný ako prostriedok tradičnej medicíny a drog
farmaceutického priemyslu. Pokiaľ ide o posledné, spravidla masti majúce protizápalové a rušivé účinky.

Masť, ktorá sa aplikuje z vývrtov nohy, má predpísať lekár. Najčastejšie odborníci píšu také nástroje ako “Finalgon”, “Nikofleks”, “Diklak gél”, “Fastum Gel”.

Masť prispieva k aktivácii prietoku krvi v poškodenej oblasti, zmierňuje opuchy a zmierňuje bolestivý syndróm. Takéto výrobky sa nanášajú úhľadne, pomaly, s tenkou vrstvou. Lekár môže predpisovať nesteroidné protizápalové lieky vo forme tabliet alebo injekcií, napríklad ibuprofen, voltaren, indometacín.

Liečba napínania väzov nohy s ľudovými liekmi doma

Takéto recepty sú založené na použití prírodných produktov a rastlín.

Zvyčajne sa na ich základe vyrábajú kompresie a pleťové vody.

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?
 • Vodka Kompresia. Tento liek pomôže zbaviť sa opuchu v priebehu 24-48 hodín. Trvá to len
  iba navlhčite obväz vodky alebo gázu, a potom vložte poškodenú oblasť. Horný voskový papier alebo polyetylén, potom vatová vata. Stlačte obväzom alebo vlnenou handričkou po dobu 6-8 hodín;
 • Mliečne kompresie by sa mali vykonávať podobne ako predchádzajúce. Mlieko musí byť predhriate, ale nie až horko;
 • Cibuľa so stolovou soľou. Dve stredné cibule sú stočené na mlynčeku na mäso a zmiešané s 1 lyžičkou. l. soľ. Potom je kaša prenesená na gázu. Zmes neaplikujte priamo na pokožku;
 • Cesnak, vodka, ocot. Je potrebné zmiešať 100 g alkoholu, ½ l vína / jablčného octu, 10 sekaných cesnakových hrebeňov. Trvá 14 dní. Potom sa pridajú dva tucty kvapiek eukalyptového oleja. Použite na nastavenie kompresií;
 • Strúhané zemiaky. Dva hľuzy sa brúsia na strúhadle, pridajte na nich strúhanú cibuľu, cukor a kapustu. Výsledná kaša sa aplikuje na poškodené oblasti.

Ako dlho trvá vyvrtnutie nohy?

Dokonca aj vtedy, ak chcete vykonať zložitú liečbu, bolestivý syndróm a krvácanie sa pozorujú 2-3 týždne. Avšak komplikácie a nepríjemné dôsledky chýbajú. Stojí za zmienku, že aj úplná prestávka lieči sama osebe, to znamená, bez potreby chirurgického zásahu.

Ich elasticita väzov sa obnovuje v dôsledku neporušených oblastí.

Ako vyliečiť preťahovanie väzov nohy?

Do operačného zásahu len v prípade zlomeniny kostí alebo hemartrózy. Treba poznamenať, že prvá pomoc v traume hrá dôležitú úlohu pri odstraňovaní rizika komplikácií.

Najprv sa používajú masti a ľudové lieky, a keď sa bolesť a opuch znižujú, postupujte do fyzioterapeutických postupov. V tejto situácii používajte UHF, fonoforézu s hydrokortizónom, elektroforézu s vápnikom, parafínovú terapiu, liečbu bahnom.


V záverečnej fáze liečby je potrebné absolvovať kurz cvičebnej terapie s cieľom obnoviť mobilitu končatín.

Dobrá nálada a dobré zdravie!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

41 + = 44

Adblock
detector