Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia | pangudownloads.com
Zdravie žien

Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia

Stáva sa, že uši človeka sú poškriabané vo vnútri. Vyvolávať podobný jav môžu byť úplne iné veci. Vo väčšine prípadov sa svrbenie vyskytuje jednorazovo, a preto nie je dôvod na obavy. Napriek tomu to môže byť signál o vážnom ochorení.

Príčiny svrbenia

Aby ste pochopili túto otázku a naučili sa ako sa zbaviť svrbenia, je dôležité identifikovať dôvody, prečo sa uši človeka poškriabú vo vnútri. Toto je obzvlášť dôležité v prípadoch, keď svrbenie spôsobuje vážne nepohodlie a vzniká systematickým spôsobom.

Existujú také dôvody tohto problému:

Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia
 • akumulácia ušného vosku;
 • získanie podnetu vo vnútri ucha;
 • vekové zmeny;
 • drobné mechanické poškodenie zvukovodu;
 • alergická reakcia;
 • metabolické poruchy;
 • zápalové procesy, najmä otitis media;
 • ekzém ušného kanála;
 • hubové lézie (otomykóza);
 • diabetes mellitus atď.

To v žiadnom prípade nie je úplný zoznam tých javov, ktoré možno pozorovať v prípade, že ušné je poškriabané. Presnú príčinu dokáže odhaliť iba lekár, preto nezanedbávajte návštevu nemocnice, ak vás príznaky začínajú príliš znepokojovať.

Zaujímavosťou je aj u detí. Majú svrbenie v ušiach môže byť jednoduchým signálom, že telo je unavené a dieťa chce spať. V tomto prípade nie je absolútne žiadny dôvod na obavy, ale pri dlhšom svrbení a výskyte sprievodných nepríjemných príznakov je vhodné konzultovať s lekárom.

Svrbenie v uchu a sprievodné príznaky

Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia

Niekedy je odpoveď na otázku, prečo sú uši poškriabané, môže dôjsť k sprievodnému ochoreniu. Ďalšie škaredé príznaky môžu tiež naznačovať iné ako svrbenie.

Veľmi často sú príčiny pruritu spojené s vírusom nachladnutia atď. Napríklad môžete identifikovať vzťah medzi krkom a ušami. Odborník ORL sa špecializuje na tento vzťah. Ak je človek chorý, napríklad s angínou, môže rozšíriť svoj vplyv na iné orgány. To je dôvod, prečo uši môžu svrbieť počas choroby. Tiež príčinou svrbenia môžu byť podmienky mikroklímy v miestnosti.

Ak máte aj bolesť v krku, s najväčšou pravdepodobnosťou stačí zvýšiť úroveň vlhkosti v miestnosti.

Okrem toho môže byť príznakom otitis. Toto podozrenie je obzvlášť dôležité v prípade bolestivých pocitov v oblasti sluchového kanála. V takom prípade v žiadnom prípade nemôžete odložiť liečbu, pretože v budúcnosti môže choroba postupovať a hnisy povedú k vážnejším následkom, z ktorých jedna je strata sluchu.

Ak sa ucho nielen vo vnútri svrbenie, ale aj vlhké, s najväčšou pravdepodobnosťou existuje plesňová infekcia. V
V tomto prípade hovoríme o otomykóze. Huba ovplyvňuje nielen sluchový kanál, ale niekedy tympanickú membránu. Rovnako ako každá iná porážka charakteru mykózy, nie je tak ľahké ju vyliečiť. Súčasné príznaky sa často stávajú pocitom upchatia, bolestivým syndrómom, poruchami sluchu, hlukom.

Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia

Ak sa ucho tiež odlupuje, možno sa môžete zaoberať dermatitídou. Vyskytuje sa v dôsledku nedostatku vitamínov a minerálov. Môže to byť aj alergická reakcia na dráždivú látku.

Pamätajte si, že neprestajné svrbenie môže naznačovať vážnu patológiu, takže neváhajte a zistite presnú príčinu.

Na konzultáciu sa poraďte s otolaryngológa.

Ako opraviť problém

Ak je vaše ušné poškriabané vo vnútri, odporúča sa ihneď kontaktovať LOR. Lekár vykoná vyšetrenie a v prípade potreby predpíše ďalšie testy. Vo väčšine prípadov ide o bežnú krv a moč, ako aj štúdie na prítomnosť bakteriálnej alebo plesňovej infekcie. To všetko odhalí presnejšie príčiny problému. Na liečbu by mala tiež určiť prítomnosť alergií na antibiotiká.

Ak sa vám oktárom uchu, ENT vám môže prideliť ďalšie návštevy iných odborníkov:

 • alergológ;
 • dermatológ;
 • endokrinológ;
 • psychoterapeut;
 • neurológ.

Po určení presnej príčiny svrbenia vám lekár predpíše potrebné lieky. Môžu to byť antihistaminiká, antifungálne alebo dokonca hormonálne.

Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia

Špecifické rozhodnutie vykoná iba špecialista, preto sami nezačnite používať ušné kvapky ani tablety.

V niektorých prípadoch môžete stav zmierniť len tak, že vklížite kafrový olej.

Ak je príčinou svrbenia bežná akumulácia ušného vosku, stačí ho vyčistiť. Na to sa používajú vatové tampóny. Na zmäkčenie síry môžete použiť peroxid vodíka.


Musíte správne očistiť vaše uši tak, aby ste neuzavreli zvukový kanál. Nedoporučuje sa používať ostré predmety a vlasy, pretože je možné poškodiť orgán.

prevencia

Aby ste nevystavovali svoje zdravie riziku, najmä ak sa týka dôležitého aspektu ako je sluch, je dôležité predchádzať vzniku problémov vopred a liečiť akékoľvek ochorenia bez ohľadu na to, aké nebezpečné sú pre vás. Je ešte lepšie vykonať pravidelnú profylaxiu. Takže prvým princípom je dodržiavanie hygienických pravidiel.

Ak sa vyskytne svrbenie, potom sú tieto požiadavky obzvlášť dôležité.

Cheshutsya uši vnútri: príčiny, boj proti problému, prevencia
 • Pravidelne čistite sluchové orgány, ale dávajte maximálnu pozornosť
  traumatizovať kanál;
 • Nepoužívajte osobné veci iných osôb: vlasové pásky, pokrývky hlavy;
 • Utrite pomocou alkoholu antiseptik telefón a slúchadlá;
 • Žehličky a posteľná bielizeň zo železa;
 • Nepreháňajte uši;
 • Keď navštívite bazén, použite klobúk. Snažte sa nedostať vodu do uší.

Ak sa dodržiavajú tieto štandardy, bude pre vás jednoduchšie chrániť pred problémami s ušami. Ak sa však svrbenie stalo príčinou úzkosti, neodkladajte návštevu lekára, aby ste predišli vzniku komplikácií.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

92 − = 82