Choroby z najviac zvodnej časti tváre: "problém" pery | pangudownloads.com
Zdravie žien

Choroby z najviac zvodnej časti tváre: “problém” pery

Červené okraje úst a vnútornej sliznice sa mierne navzájom líšia v štruktúre a citlivosti na dráždivé látky. Ste oboznámení s prejavom "vinutia" vašich pier? Obzvlášť často sa táto vada prejavuje v chladných obdobiach roka a epidemiologických období.

Choroby z najviac zvodnej časti tváre: "problém" pery

Naše pery môže prasknúť a krvácať z dôvodu nedostatku vitamínu, fyziologických faktorov (pôsobenie studeným vzduchom) a zápalové ochorenia, vyskytujúce sa v ľudskom tele.

Choroby pier - nepríjemný fenomén, ale našťastie nie smrteľný. Na najatraktívnejšom mieste tváre sa môžu objaviť vnútorné chronické ochorenia, vírusové infekcie, alergické reakcie.

Hality sú zápalové ochorenia vonkajšej časti úst benígnej prírody. V lekárskej praxi sa rozlišuje pravá cheilitída a podobné klinické prejavy iných súvisiacich patológií.

Klasifikácia chorôb v terapeutickej praxi

Aké sú choroby pier?

Skutočné schopnosti:

 • žliaz;
 • exfoliatívna;
 • aktinická;
 • uhlový;
 • Meteorologické.

Falošná (symptomatická) cheilitída:

 • ekzematózne;
 • atopický;
 • Heilit na pozadí hypovitaminózy;
 • Alergická alergická alergia;
 • Chronická zlomenina červenej hranice.

Glandular cheilitis

Toto ochorenie sa najčastejšie prejavuje u dospelých mužov starších ako 40 rokov, ale aj u žien sa môžu vyskytnúť lézie. Je charakterizovaný zápalom podriadených slinných žliaz, ktoré sú lokalizované v hrúbke sliznice.

Takmer vo všetkých prípadoch zápalový proces priamo ovplyvňuje spodný ret (70% všetkých prípadov).

Stáva sa to primárne a sekundárne:

 • Primárne. V tomto prípade má súčasná patológia genetické zdôvodnenie, t.j. sa vyvíja na pozadí defektov v štruktúre slinných žliaz. Môže tiež prispieť k ochoreniam úst - zápal ďasien, paradentóza, zubný kameň, kaz, pulpitída;
 • Sekundárne. Vyvíja sa na pozadí už existujúcich ochorení slizníc - červeného lupusu, leukoplakie a iných. Tento patologický proces spôsobuje trvalý zápal, významné zvýšenie veľkosti, podráždenie žľazového aparátu. Sliznica napučiava, zvyšuje sekréciu, dochádza k stagnujúcim purulentným javom.

Tento typ cheilitídy sa prejavuje vo vzhľade malých bodov na červenom okraji, z ktorých sa uvoľňuje slinný exsudát (tento jav sa nazýva "kvapky rosy"). Vzhľadom na konštantný neprirodzené úst vlhčenie a odparovanie vlhkosti z jeho povrchu, na pery sú vytvorené rozsiahle trhlín prepichnúť patogény.

Pery sami aktívne suché, stávajú sa hrubé, sú často erodované. Ak infekcia prenikne do zriedených slinných kanálikov, vznikne hnisavý proces, ktorý je korunovaný výrazným zápalom a takmer neprípustnou morbiditou.

Takéto ochorenie je liečené protizápalovými liekmi miestnej činnosti (masti, krémy), ale musia byť striktne vybrané dermatológa.

Exfoliačná cheilitída

Choroby z najviac zvodnej časti tváre: "problém" pery

Takáto choroba pier, ako exfoliatívna cheilitída, sa môže stať dôsledkom preneseného stresu alebo vnútorného ochorenia.

Vyskytuje sa aj na pozadí hormonálnych zmien v tele s poklesom imunity, rozdielnych duševných porúch. Jej vina je často genetickou predispozíciou.

Exfoliácia - koncept, ktorý zahŕňa škrabanie alebo brúsenie, t. odstránenie hornej vrstvy kože:

 • Suchá forma je charakterizovaná vzhľadom na "stabilné" ľahké kôry, ktoré sa nachádzajú na okraji, výraznou exfoliáciou a hyperemia. Pacient má stabilný zvyk olizovať ústa, z ktorého sa ešte viac zhoršuje kozmetická porucha;
 • Exudatívna forma sa líši pri ťažkej bolesti, perách sú opuchnuté a hyperemické. V oblasti Klein (medzi červeným okrajom a sliznicou) dochádza k intenzívnemu páleniu a husté kôry šedo-žltého odtieňa, ktoré sa ľahko odstránia.

Liečba takéhoto ochorenia na pery si vyžaduje integrovaný prístup a liečba je potrebná pri výbere účinných sedatívnych liekov na všeobecné použitie. Odporúča sa namazať postihnutú oblasť zvyčajnými ľahostajnými krémami a balzamy, ktorých pôsobenie sa zameriava na celkové posilnenie, regeneráciu a výživu.

Atopická cheilitída

Vyskytuje sa pri užívaní silných liekov a alergénov - prach z domácností, zvieracie chlpy, jedlo, miestne lieky. Takéto ochorenie úst a rúk sa prejavuje tým, že sa na nich objaví stály peeling, suchosť a praskliny.

Človek má pocit neustálej tesnosti pokožky v postihnutej oblasti, silné svrbenie, pálenie. V terapii sa používajú antihistaminiká a miestne výživné krémy.

Ekzémová cheilitída

Vyplýva to z dráždivých látok neuro-alergickej povahy. "Pod útokom"Nielen pery padajú, ale aj okolie. Pocíti konštantné pálenie a svrbenie, koža sa stáva nadmerne suchou a riedenou, vredom, exsudát sa môže objaviť v otváracích póroch. Pri liečbe sú predpísané antihistaminiká, lieky na zníženie citlivosti a sedatíva.

Chronická zlomenina

Chronické pretrhnutie pery - lineárne narušenie celistvosti kože na okraji, okolo pery a v rohoch úst. Vyskytuje sa veľmi často aj medzi absolútne zdravými ľuďmi. Dôvody na vznik tejto patológie sú hlavne fyziologické faktory. Napríklad, ak človek veľa fajčí, má zvyk neustále hrýzť a olizovať ústa, táto patológia je pre neho takmer nevyhnutná.

To je často vidieť u tých, ktorí zanedbávajú riadnu starostlivosť o túto časť tváre - nie je uchyľovať k pravidelnej mechanickej exfoliácia (kroviny), nepoužívajte hydratačné balzamy vo veternom a mrazivom počasí, so stabilným nedostatkom vitamínov a živín v tele.

Obviňom z výskytu choroby môže byť ich špeciálna štruktúra, stres, chronické patologické stavy v tele, trauma. Pysky súčasne sú vizuálne zapálené, opuchnuté a červené. Sú to neustále krvácajúce praskliny na miestach, kde sa časom vytvárajú bolestivé hnedé kôry.

Pri liečbe sa používajú symptomatické (lokálne hojenie rán) a protizápalové lieky.

Fordisova choroba

Toto ochorenie sa prejavuje v podobe rozšírených mazových žliaz, ktoré sa podobajú na hnisavé pupienky, na rtech (rovnako ako na bradavkách a pohlavných orgánoch). Tieto pelety v lekárskej praxi sa nazývajú seborrheické cysty.

Fordova choroba takmer nikdy nie je jasne lokalizovaná a prejavuje sa všade. K príčinám tejto patológie sa lekári odvolávajú na hyperpláziu mazových žliaz, ako aj na zvláštnosť ich umiestnenia a fungovania.

Choroby z najviac zvodnej časti tváre: "problém" pery

Liečba čerstvých cýst s Fordiasovou chorobou na perách sa uskutočňuje pomocou mastí obsahujúcich retinol, chronickej "akné"Sú odstránené laserom, kryogestrukciou alebo elektrokoaguláciou. Bohužiaľ, všetky tieto metódy nezaručujú úplné vyliečenie, navyše v 80% všetkých prípadov sú zaznamenané relapsy.

Zvyčajne sa terapia kozmetických defektov znižuje na použitie permanentného make-upu (tetovanie), pretože jeho prejavy narúšajú pacienta len jeho vizuálnou stránkou.

Čierne pery môžu byť znakom vážnejšej choroby, napríklad prekanceróznej choroby. To platí najmä pre tých, ktorí utrpeli symptomatickú cheilitídu a nepovažovali za potrebné hľadať pomoc kvalifikovaného lekára. Okrem toho môžu čierne pery signalizovať vážne patologické stavy kardiovaskulárneho systému, najmä ochorenia srdca.

Ak máte niektorý z príznakov uvedených vyššie, dôrazne odporúčame, aby ste vyhľadali pomoc od odborníka. Nepoužívajte samoliečbu a nezabudnite, že sa pre vás môže ťažko obrátiť! Buďte zdraví a krásni bez ohľadu na okolnosti.

Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

2 + 3 =