Zdravie žien

Čo môže na peru spôsobiť malý opuch?

Všetko to začína takto: najprv na peru - zvyčajne v dolnej časti - sa objaví malá guľa, ktorá sa stane náhodou. Potom sa začína zvyšovať vo veľkosti, výrazne narúša stravovanie a rozprávanie, ženy sú rozčuľované ako kozmetická chyba. Preto sa prejavuje retenčná cysta dolného okraja - benígny novotvar, ktorý sa vyskytuje, keď je zablokovaná malá slinná žľaza. Vyvolávať jej vzhľad môže byť akékoľvek zranenie: skus, ranu, horieť z príliš teplého jedla.

Ako sa manifestuje cysta na pery

Jej vzdelanie nezávisí od veku a pohlavia, hoci sa vyskytuje v atrofiu slinných žliaz, patológie nespôsobil podľa veku, ale vonkajšími vplyvmi. Bez ohľadu na dôvody pre rast cýst, zbaviť je nutná, aj keď sa nejedná o zhubný nádor sa vyvíja.

Bez ohľadu na príčiny vývoja cystu na okraji sa vytvorí podľa jednej schémy:

  • Výstupný kanál slinnej žľazy je upchatý;
  • v ňom sa začína hromadiť tajné - sliny - a vyčerpané bunky epitelu;
  • tajomstvo sa neustále rozdeľuje a novotvar sa zvyšuje.
Čo môže na peru spôsobiť malý opuch?

Nádor môže v samotnej trauma pitve a výnosy prvýkrát úplne číra kvapalina alebo sanies - v prípade poškodenia malých ciev.

Ale následne sa dutina opäť vyplnená - ako slinné žľazy je roztiahnutý kapsule, ktorá nezmizne pri začatí potrubia - a môže teraz začať zápalový proces, ako je uvedená z baktérií vonkajšieho prostredia.

Liečte cysty na pery konzervatívne nemožné, len odstránenie pomáha.

Odstránenie cysty na pery

Cievku nerozlučujte a nevytláčajte obsah - kapsula bude stále naplnená tajomstvom, a tým spôsobí hnisavý zápalový proces. Pri akomkoľvek novotvaru na peru je potrebné poradiť sa s lekárom, pretože retenčná cysta nie je jediný typ nádoru a niektoré z nich nie sú tak neškodné.

Čo môže na peru spôsobiť malý opuch?

Predpokladá sa, že test ukazuje dobrosť nádoru: keď stlačíte opuch, bude hlboko a potom sa znova vráti. Ale len to isté vedie sami a nádory z žľazového epitelu.

Môžu sa objaviť u dieťaťa v dôsledku zvýšenej endokrinnej aktivity v detstve alebo dospievaní. Typické neoplazmy na dolnom okraji rôznych štruktúr sú veľa a prejavujú sa takmer rovnaké, ale liečba pre nich môže byť odlišná.

Preto je potrebné definovať etiológiu vzdelávania pred začiatkom liečby. Ak chcete urobiť, postupujte podľa obsah ultrazvuk štúdie punktirujut je niekedy nutné vykonať snímanie kanála určiť šírku toku a zistiť, či slinných žliaz do kameňa - v niektorých prípadoch to je príčinou napínania kapsule a patologických zmien v kanáli.

Odstránenie sa vykonáva pri lokálnej anestézii. Po anestetizácii je okraj pevný - jeho sliznica je preniknutá krvnými cievami, a ak sa nestaráte o fixáciu, straty krvi budú významné. Nad cystou sa vykonávajú dve rezy - ich dĺžka závisí od veľkosti kapsuly, potom sa táto kapsula úplne odstráni. Ak je nová forma viackomorová, odstránia sa všetky malé slinné žľazy, ktoré vstupujú do dutiny.

Po odstránení slinných žliaz sa z kegutu ukladajú švy - materiál, ktorý sa sám rozpúšťa.

Doba rehabilitácie je pomerne dlhá - môže trvať až šesť mesiacov. Sami stehy rozpustiť počas 5-7 dní, ale do budúcnosti je nutné vykonávať denne hygienické opatrenia - vypláchnite ústa s antiseptickým riešenie v dopoludňajších hodinách, pred spaním do postele a po jedle.

Čo môže na peru spôsobiť malý opuch?

Deti nevykonávajú hygienické opatrenia v správnom objeme a môžu sa stretnúť s recidívou novotvaru. Preto sa niekedy cysty na okraji dieťaťa odstránia iným spôsobom - cystotómia.

Táto jednoduchšia operácia sa vykonáva, keď je nádor na vnútornej strane pery a možnosť výskytu kozmetického defektu je minimálna. Žľab sa neodstráni, vyrezáva sa len sliznica a čistiaca kapsula. Povrch rany sa rýchlo utiahne ako normálna rana o mesiac neskôr, z toho nie je žiadna stopa.

Existuje však vysoká pravdepodobnosť opakovaného výskytu cysty - pri každej traume je patologicky pozmenená kapsula opäť naplnená slinivým tajomstvom. V tomto prípade sa nedá vyhnúť opakovanej operácii s odstránením potrubia.

V súčasnosti sa operácie vykonávajú pomocou laseru. Slinná žľaza je spálená, nie je krvácanie, nedochádza k relapsu. Ale nie všetky kliniky sú vybavené zariadením pre moderné chirurgické zákroky.

Liečba cystov ľudových liečiv na pery

Liečba cystami ľudových liečiv na perách môže byť úspešná v nasledujúcich prípadoch:

  • ak nie je retenčná cysta;
  • na odstránenie zápalového procesu;
  • vo fáze hojenia po operácii.
Čo môže na peru spôsobiť malý opuch?

Pery môžu zväčšovať nielen kvôli cystám - môžu sa zdať ako opuch v dôsledku stomatitídy alebo herpesu.

V tomto prípade je radenie žuť list z kolančie alebo aloe, alebo na oleji peru so šťavou z týchto listov, zmiešané s medom - je skutočný. Tieto rastliny majú antiseptické vlastnosti a zničia vírusy a baktérie.

Rovnako existujú infúzie heřmánku, dubovej kôry, nechtíka, šalvie, ktoré sa odporúča vypláchnuť ústa a z vyjadrenej rastlinnej suroviny na výrobu pleťových vody.

Ak je cysta spontánne vyšla najavo, a obsah vylial bude ľudové lieky pomáhajú predchádzať vzniku zápalových procesov. Avšak dutina nikam nevedie, a bude aj naďalej čas od času na vyplnenie tajomstvo, zvýšenie veľkosti, a bez operácie na riešenie tohto problému nebude možné.

V žiadnom prípade nie je možné súhlasiť s ponukou na otvorenie cysty, ak to urobil ľudový lekár.

Čo môže na peru spôsobiť malý opuch?

Aj keď sa nezohľadní vzhľad ďalšej estetickej poruchy, v prevádzkovom štádiu sa môžu vyskytnúť vážne komplikácie a existuje vysoké riziko krvácania.

Mäkký opuch na peru nie je varenie, ktoré, mimochodom, nie je žiaduce otvoriť si sám.

Toto nie je purulentná forma - je to predĺžená kapsula slinnej žľazy, v ktorej dutine môže byť slinný kameň. Ak sa kapsula neodstráni, nádor zostane.

Retenčná cysta nepredstavuje zdravotné riziko, ale je potrebné konzultovať s lekárom, aby ste to vyriešili. Tradičná medicína vo svojom prípade je absolútne bezmocná.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 4 = 6