Čo naznačujú biele škvrny na nohách? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Čo naznačujú biele škvrny na nohách?

Ak sa biele škvrny, ktoré sa objavia na rukách a nohách, nespôsobujú žiadne nepríjemné pocity a sú iba kozmetickými poruchami, môžeme hovoriť o vývoji vitiligo. Medicína nepovažuje túto chorobu za nebezpečnú pre zdravie a jej etiológia nie je dobre pochopená. Existujú však určité dôvody, prečo sa jednotlivé škvrny kože objavia bez pigmentácie.

vitiligo

Hlavné príčiny vzniku bielych škvŕn na nohách a rukách sú nasledujúce faktory:

 1. Stav pečene, pretože tento orgán je zodpovedný za syntézu melanínu. Porušenie produkcie žlče a krútenie žlčovodov tiež spôsobuje zmeny v kvalite pokožky;

Na vyšetrenie pečene sú určené ultrazvukové vyšetrenia, sondovanie, biochemické testy a markery hepatitídy B a C.

Čo naznačujú biele škvrny na nohách?
 1. Ochorenie sa môže vyskytnúť, keď je štítna žľaza rozbitá. Ak chcete zistiť, či to robí dosť “Povinnosti”, analýza krvi z žily na tiroidnych hormónoch sa odovzdáva a výskum ultrazvuku sa vyčerpá;
 2. Vyvoláva porušenie pigmentácie môže intoxikácia;
 3. Zmena stavu imunity;
 4. Infekcie Glistovye. Prítomnosť parazitov v tele zabraňuje vstrebávaniu medi a kvalita pokožky priamo závisí od nej;
 5. Nadmerné pôsobenie ultrafialového žiarenia;
 6. Biele škvrny na nohách sa často vyskytujú počas tehotenstva – preto ich tvorba je ovplyvnená hormonálnymi zmenami.

Vzhľadom k tomu, počet mladých ľudí, ktorí sa sťažovali na vzniku non-pigmentových miestach na tele, sa v posledných rokoch zvýšila, vedci sa domnievajú, že záťažové situácie tiež vplyv na ich vzhľad.

Existuje teoretický predpoklad o tom, aký je tlak na výskyt vitiligu na alergie, ale teória nebola potvrdená. Keďže po ošetrení alergií a odstránení alergénu nie je farba kože vyrovnaná.

Najprv sú škvrny malé, ružové, potom nadobúdajú mliečne biele farby, zväčšujú ich veľkosť. Ich hranice sú ostré načrtnuté, nepríjemné alebo bolestivé.

Čo naznačujú biele škvrny na nohách?

Bodky môžu byť okrúhle alebo oválne, zvyšujú sa, spájajú sa a vytvárajú rozsiahle miesta. Najčastejšie sa nachádzajú na otvorených miestach – toto je ďalším potvrdením vplyvu ultrafialového žiarenia.

Symetrické ohniská sa objavujú častejšie, ale niekedy sa vyskytujú jednotlivé nepigmentované zóny. Sú umiestnené nad nervovými kmeňmi.

Pigmentácia v postihnutých oblastiach tiež stráca pokožku hlavy, zhoršuje potenie a mazanie kože, koža sa stáva tenšou.

To prestane reagovať na vonkajšie podnety, nezdá sa “Goosebumps” keď sú vystavené pôsobeniu chladu alebo opuchu a hypeémii z tepla.

Liečba vitiligu

Pretože nie je presne známe, prečo sa na nohách a tele objavujú biele škvrny, lekári sa určujú s terapeutickým režimom v závislosti od stavu pacienta:

 • vykoná sa komplexný prieskum;
 • identifikovať hlavné problémy v tele.

Helmintické nákazy liečený sa pokúsi stabilizáciu pečene, žlčníka a endokrinného systému, predpísané sedatíva pre stabilizáciu nervového systému.

Tradičná medicína ponúka svoje metódy na liečbu tejto choroby. Jeden z elixírov je ponúkaný na varenie podľa nasledujúceho receptu.

Nevyhnutné zložky:

Čo naznačujú biele škvrny na nohách?
 • 30 g take – petržlen, aloe, skorocel, rebríček, borovicové púčiky, kvety a koreň pivonky, brusnica bobule, kapusta rázštep, paliny, koreň Ira, Hypericum, žihľavy, cudweed, oregano a medovky;
 • 15 g – klinček, palina, ligurčeka kvety, drvené orechy borovice – s shell, púpava, borievky ovocie;
 • citrónová kôra – stredná veľkosť.

Všetky tieto bylinky sa zmiešajú, meria 300 g, naleje 2 litre vodky v teplej forme, trvá na teplom mieste v tme. Je žiaduce aspoň čiastočne premiešať.

Ďalej sa názory tradičných liečiteľov líšia. Jedna polovica naznačuje, že sa liek zmieša s čajovou lyžičkou, zriedi sa v 50 ml vody a druhá – na prípravu krémov priamo z postihnutého liečiva, zriedeného vodou.

Existuje ďalší spôsob liečby, ktorý ponúka ľudová medicína. Keďže sa môžu kedykoľvek objavovať škvrny, musíte sa neustále prehliadať. Akonáhle sa začnú formovať – ​​budú ružové bodky, musia byť spracované okamžite svojím vlastným močom.

Ak sa počas tehotenstva vyskytla vitiligo, nemôžete v žiadnom prípade experimentovať. Pri podmienkach dieťaťa zmena pigmentácie kože neovplyvňuje a – je veľmi pravdepodobné, že po narodení samotného vitiligo zmizne.

Typy škvŕn

Škvrny na nohách majú rôzne farby, nielen biele. Niektoré z nich sú príznakmi závažných ochorení. Škvrny sú rozdelené na cievne a pigmentované.

Cievne sa objavujú po zápalových procesoch, pigmentované – vo väčšine prípadov – pod vplyvom ultrafialového žiarenia alebo vnútorných organických zmien:

Čo naznačujú biele škvrny na nohách?
 • Hemoragické škvrny sú zvyčajne priamo spojené so stavom ciev dolných končatín, sú znakom nástupu kŕčových žíl; sa môžu objaviť pri infekčných ochoreniach;
 • Oddeľte oblasť svrbenia zo zašpinenej kože, ktorá nemá jasné hranice – tak sa erytém prejaví;
 • Modré škvrny a modriny, vytvorené bez príčiny, naznačujú problém s cievami alebo nedostatok vitamínu C v tele;
 • Ak sú škvrny malé, s priemerom približne 2 cm, majú jasné hranice, pravidelne šupinaté, koža pod nimi sa zahusťuje, potom s najväčšou pravdepodobnosťou je to roseola;
 • Ak nájdete oblasť pokožky s jasnými hranicami, ktorej farba je mierne bledšia než zvyšok povrchu pokožky, mali by ste sa poradiť s lekárom. Môže to byť symptóm syfilisu;
 • Každé miesto pigmentu by sa malo ošetrovať individuálne. Medzi zvyčajnými močami sa môže skrývať nebezpečný melanóm – jeden z najagresívnejších druhov rakoviny kože. Ak je pigmentovaná oblasť nerovná alebo viacfarebná, obráťte sa na lekára.

Akákoľvek zmena stavu kože naznačuje organické problémy. Keď nie sú žiadne viditeľné dôvody na vytvorenie škvŕn na nohách, a zdá sa, je potrebné poradiť sa s dermatológiou.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

34 − = 31

Adblock
detector