Zdravie žien

Diagnostická a liečebná kyretáž dutiny maternice

Postup pre škrabanie, ktorý je všeobecne známy ako čistenie, je príčinou znepokojenia medzi mnohými ženami. Faktom je, že lekári nie sú vždy k dispozícii, aby vysvetlili, prečo je potrebné ich vykonať a aké sú dôsledky.

Diagnostická a liečebná kyretáž dutiny maternice

Takže každá žena, ktorá menovaný čistenie poraďte sa so svojím lekárom podrobne o funkciách riadenia, možné dôsledky toho, čo anestézie budú použité, a tak ďalej. N. Táto udalosť by mala byť vykonaná iba kvalifikovanou gynekológa, pretože mnoho z jeho skúseností bude závisieť na rozvoji komplikácií.

Okrem toho musí žena prísne splniť menovania a predpisy špecialistu, zodpovedne a starostlivo zaobchádza s jej telom.

Škrabanie - čistenie dutiny maternice

V tomto hruškovom svalovom orgáne sa oplodnené vajíčko - budúce dieťa - rozvíja a rozvíja. Vo vnútri je chránená špeciálnym plášťom - endometriom. Počas menštruačného cyklu sa táto sliznica zmutuje.

Keď sa vajíčko nezhasne, odmietne sa, tj začína mesačne. Pri čistení lekár odstráni iba hornú vrstvu endometria. Potom sa ochranná vrstva obnoví nezávisle.

Čistenie sa môže vykonávať samostatne alebo normálne. Oddelené zahŕňa čistenie cervikálneho kanálika a potom dutinu orgánu. Získané touto metódou sa poskladanie posiela na histologické vyšetrenie, ktoré umožňuje lekárovi poskytnúť pacientovi presnejšiu diagnózu.

Hysteroskopia maternice a konvenčná kyretáž

Procedúra hysteroskopie je modernejšou metódou ako samostatným diagnostickým čistením. Je to bezpečnejšie a pohodlnejšie. Tento proces používa malé zariadenie, ktoré je vložené do dutiny orgánu a umožňuje vidieť priebeh celého lekárskeho / diagnostického procesu.

V tejto tradičnej škrabanie sa vykonáva "páska"A to naopak zvyšuje riziko výskytu porúch a komplikácií, napríklad trauma pohlavných orgánov. Hysteroskopia umožňuje plne kontrolovať priebeh postupu a jeho výsledky.

Odporúča sa vykonávať podobné aktivity niekoľko dní pred začiatkom menštruácie. Potom sa telo obnoví rýchlejšie.

Indikácie vedenia

Existuje terapeutická a diagnostická kyretáž dutiny maternice. Hlavné údaje o správaní sú:

Diagnostická a liečebná kyretáž dutiny maternice
 • Potrat. Postup je určený na odstránenie častí placenty z maternice;
 • Patológia krčka maternice. Ak počas vyšetrenia lekár zistil poškrabanie, najmä malígneho charakteru, potom bol odoslaný do podobného postupu;
 • Zamrznuté tehotenstvo;
 • Porušenie cyklu. Intermenstrual krvácanie, non-výskyt tehotenstva, ťažké a dlhšia menštruácia, krvácanie v menopauze - označenie pre čistenie na diagnostické účely. Vykonáva sa, ak sa príčiny uvedených javov nenašli;
 • Zmeny v endometriu boli zistené na ultrazvuku. Vykonáva sa v prítomnosti zahustenia a miestnych formácií. Keď je endometrium silnejšie ako normálne, existuje hyperplázia sliznice. Endometriálny polyp je tiež indikáciou. Stojí za zmienku, že po postupe, vo väčšine prípadov, už rastie;
 • Synechia - intrauterinné adhézie;
 • endometrióza;
 • Zvyšky plodového vajíčka po potrate / narodení.

Keď začína menštruácia po očistení

Prvé mesiace po 4-5 týždňoch. Ale za toto obdobie, jednotlivé charakteristiky tela a zdravotný stav. Pri potrate môže dôjsť k oneskoreniu. Potrat je stres pre telo, takže trvá dlhšie, než sa zotaví.

Príliš veľký alebo veľmi riedky výtok, príliš bolestivé kontrakcie maternice po procedúre, horúčka je dôvodom na návštevu lekára. Pravidelný cyklus sa obnoví približne za 3 mesiace. Ak sa porušenia stále dodržiavajú, musíte kontaktovať špecialistu.

Dôsledky vyliečenia dutiny maternice

Málokedy sa môžu vyskytnúť nasledujúce nepríjemné javy:

 • Hematometra. Kvôli krvnému spazmu sa v pohlavnom orgáne nahromadí krv, čo zvyšuje riziko infekcie.
 • Zlomenie krku. Hlavnou príčinou takýchto komplikácií je vsuvka guľkových klieští. Orgány s malými poškodeniami sú obnovené nezávisle, veľké musia byť šité;
 • Perforácia maternice. Orgán môže byť dierovaný nástrojmi používanými počas operácie. Veľké poškodenie vyžaduje šitie;
 • Zápal pohlavných orgánov. Vyvoláva to spravidla nedostatok priebehu antibiotík a porušenie pravidiel antiseptik. Symptómom tejto komplikácie je najčastejšie vysoká horúčka;
 • Poškodenie zárodočnej vrstvy endometria. Takáto trauma je ťažké liečiť. Je vysoká pravdepodobnosť, že sa nevráti;
 • Patologická entita, ktorá nebola úplne alebo úplne odstránená počas čistenia. Situácia si vyžaduje opakovaný postup. Niekedy dochádza k opätovnému vzniku (polypy).

Patologické krvácanie

Diagnostická a liečebná kyretáž dutiny maternice

Na konci procedúry bude bodovanie narušené niekoľko dní. Zníženie maternice, ako aj krvácanie, po poškrabaní starostí po dobu maximálne 10 dní.

Prideľovanie môže mať zrazeniny alebo rozmazanie. Ak sa tento fenomén vystraší alebo pretiahne, je tu nejaká komplikácia.

Rýchle zastavenie vypúšťania, sprevádzané nárastom teploty a bolesti, si vyžaduje lekársku starostlivosť. Zvýšenie teploty na 37,5 ° sa považuje za prípustné.

Uvoľnite po čistení

 • Hnedé dôkazy o zložení krvi, to znamená, že krvácanie sa čoskoro zastaví;
 • Bohatý, krvavý, sprevádzaný bolesťou a horúčkou, s nepríjemným zápachom. Môžete hovoriť o prítomnosti komplikácií.
 • Žlto. Označte, že telo má infekciu a je potrebné užívať antibiotiká.

Výtok bieleho sliznice sa zvyčajne obnoví, keď krv prestane a nie sú žiadne komplikácie.

Bolestivé pocity

Po všeobecnej alebo lokálnej anestézii, ktorá sa uskutočňuje počas zhubenia maternice, prestáva fungovať, pacienti sa sťažujú na značnú bolesť. Pocity môžu trvať niekoľko hodín až dva až tri dni. Na uľahčenie stavu pacienta lekár predpíše lieky proti bolesti.

Mnoho žien sa sťažuje na kreslenie bolesti žalúdka. Tento jav sa vyskytuje pomerne často. Tak, že telo dutina nezhromažďuje vzniku krvných zrazenín a na odstránenie bolesti, ktorí sú menovaní spazmolytiká (napr. No-kúpele). Zvyčajne sa užívajú trikrát denne na tablete.

Sexuálne vzťahy

Počas 2 týždňov sa žena prísne neodporúča mať sex. Optimálne zdržanie sa hlasovania v priebehu mesiaca. Maternica po zákroku nejaký čas zostane otvorený, a to bolelo endometria, takže vysoké riziko infekcie, ktoré môžu viesť k závažným komplikáciám.

Okrem toho môžu byť prvé sexuálne vzťahy bolestivé. Ak toto trvá dlhšie ako 2 mesiace, musíte podstúpiť vyšetrenie u gynekológa.

Tehotenstvo a pôrod po vyrezaní maternice

Diagnostická a liečebná kyretáž dutiny maternice

Pri počatí bude telo pripravené veľmi skoro - po 2-3 týždňoch. Postup spravidla nemá vplyv na priebeh generického procesu.

Pre lekára je potrebné sa zaoberať, keď plánované tehotenstvo nepresiahne 9 mesiacov. Schopnosť otehotnieť po podobnej udalosti je veľmi zriedka porušovaná.

Ak žena plánuje tehotenstvo, musí sa nevyhnutne poradiť s gynekológom. Bude schopný primerane posúdiť situáciu a zvoliť najoptimálnejší čas na koncepciu.

Liečba a rehabilitácia po vyčerpaní maternice

Gynekológom sú predpísané antibiotiká na prevenciu infekcie. Niekedy liečba zahŕňa priebeh injekcií oxytocínu - aby sa zabránilo abnormálnemu krvácaniu.

14 dní po podujatí by mal byť gynekológ opäť vyšetrený. Počas týchto dvoch týždňov nemôžete používať tampóny, sprchy, vítanú sexuálnu intimitu. Kontraindikované pri športových a iných ťažkých fyzických aktivitách.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 29 = 32