Zdravie žien

Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Keď sa uši dostanú do svrbenia a kožné vločky, potrebujete navštíviť lekára, pretože tieto príznaky môžu naznačovať infekciu. Avšak vo väčšine prípadov sú tieto javy len výsledkom zlej hygieny. Mnohí, starostlivo starostliví o tvár a vlasy, zabudnú na túto časť tela. Aby ste sa zbavili nepohodlia, je potrebné ich len umývať častejšie a potom mazať krémom s nízkym obsahom tuku.

Príčiny nepohodlia

Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Stojí za zmienku, že dôvody sa môžu skrývať v nadmernej hygiene. Bavlnené púčiky, ktoré sa používajú na čistenie ušných kanálov, môžu poškriabať a tiť nechránenú šedú kožu.

Vysoká pravdepodobnosť poškodenia ľudí, ktorí používajú zápalky, špice a iné nevhodné predmety.

Výsledné škrabance sa uzdravujú v procese hojenia, resp. Osoba znova bráni rane, čo zvyšuje riziko invázie na infekciu.

Ak neberiete do úvahy nedostatočnú alebo nadmernú hygienu, existujú štyri dôvody pre peeling uší:

  • Lokálne alergické reakcie;
  • Kožné ochorenia vrátane alergických dermatóz, ekzému;
  • Hubové lézie (otomykóza);
  • Zápalové procesy vo vonkajšom uchu - otitída, purulentný zápal v mieste poranenia, akné alebo varenie.

Tento stav môže byť prejavom systémových ochorení sprevádzaných vývojom toxínov, napríklad cukrovky, patologických ochorení pečene a vylučovacích systémov.

Prečo sa vaša pokožka svrbila a vločka v ušiach: miestna alergia

Negatívna reakcia z tela začína sčervenaním, pálenie, svrbenie. Ak nevylučujete kontakt s podnetom, odlupujte hornú vrstvu pokožky. Príčinou môže byť farbenie vlasov, gél, šampón a iné výrobky na starostlivosť o vlasy.

Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Alergie v ušiach sa môžu vyskytnúť pri kontakte s náušnicami, slúchadlami, kovovými pútkami. Stav môže byť normalizovaný s výnimkou dráždivého, napríklad objektu a agresívnej chémie. V opačnom prípade existuje komplikácia - ekzém alebo dermatitída vonkajšieho ucha.

Liečba spočíva v lokálnej antialergickej terapii - predpísať antihistaminiká masti a krémy ("Fenistil"), Odstránenie svrbenia a zmäkčenie pokožky. Závažná alergická reakcia vyžaduje dodržiavanie hypoalergénnej diéty s perorálnymi antihistaminikami (pr.loratadín"," Suprastin ") a lokálna liečba masťami ("Lokoid""Advantan").

Prečo sú zvonky vonku a vonku: zápal

ušné zápal

Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Infekcia sa môže spustiť prienikom vody do sluchových kanálov, prechladnutím, poškodením kože. Známky vývoja otitis: svrbenie v hĺbke ucha, mierny pokles sluchu, pocit "korok".

Progresie ochorenia vedie k bolesti, hnisavých hmoty, čo so sebou nesie dermatitídy: svrbenie kože, uší vylúpaných výsledný podráždenie.

Liečba zápalových procesov je potrebná len pod dohľadom špecialistu. Pri slabom prúde sa používajú roztoky kyseliny boritej, komplex vyžaduje príjem intravenóznych antibiotík ("Amoxiclav », "nitrofurazon"), Protizápalové a antibakteriálne činidlá na vonkajšej strane. Niekedy predpísané fyzioterapeutické postupy, napríklad UHF a UFO.

Prečo bolesť ucha a vločka: furuncle

Poškodená koža je náchylná k zápalu. Ak to spôsobuje infekciu, vytvorí sa furuncle - akútny zápal vlasového folikulu, podkožného tkaniva a mazových žliaz. Začiatok patologického procesu je sprevádzaný pruritom kože, sčervenaním lézie, napríklad za ušami alebo priamo do nich. Hovor sa nezhorší, ale dochádza k opuchu a bolesti, ktorá sa zhoršuje pri kontakte, pri žuvaní a priťahovaní ušnice.

Ak vonkajšia otitída spravidla ľahko vedie k konzervatívnemu ošetreniu, potom v prípade furuncle je potrebná chirurgická intervencia. Potom je potreba antibiotickej terapie po dlhú dobu.

Dermatitída a ekzém

Dôvody pre lúpanie a podráždenie kože v ušiach môže skrývať u týchto ochorení, ktoré vyplývajú z alergických reakcií, v dôsledku mechanického dráždenia (priem. Stavebné prach), pod vplyvom vyzráža zápalový proces, v prípade slabých imunity a chronických patologických stavov, ktoré porušujú metabolizmus.

dermatitída

Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Atopická forma je charakterizovaná svrbením okolo ušného kanálika, v škrupine, na pokožke hlavy. Koža sa stáva červenou, na nej sa objavujú bublinky so sérovým obsahom.

Po jej rozrezaní dochádza k odlupovaniu a tvorbe mokrých a potom suchých kôr. Podobne sa prejavuje aj kontaktná forma ochorenia, ale edém spravidla vzniká len ako miesto kontaktu s podnetom.

Svrbenie u dospelých a detí orezanie cez antihistaminiká pre vnútorné i vonkajšie použitie (tablety, masti), protizápalové predpísané kvapky "pr. "Sofradeks""otipaks"). Je tiež potrebné použiť zmäkčujúce krémy alebo sušené masti v závislosti od stavu lúpacích kôr.

Škrupiny a laloky uší sú šupinaté: ekzém

Ochorenie sa môže vyskytnúť v akútnej alebo chronickej forme. Proces trvá asi 3 týždne. V tomto čase sú ovplyvnené horné vrstvy kože. S primeranou liečbou nie je ekzém náchylný k relapsu. Inak sa infekcia dostáva do liečivého tkaniva alebo ochorenie pokračuje, oslabuje imunitný systém a získava chronickú formu.

Prvými príznakmi ekzému sú sčervenanie a kondenzácia pokožky uší, svrbenie, ktoré sa zhoršuje poškriabaním. Potom je vyrážka. Na mieste prasknutých bublín sa vytvárajú kôrky, praskliny sú šupinaté od česania.

Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Lekár podrobuje dôkladnú štúdiu na odlíšenie ekzému od hubovej infekcie. Od kôry vnútri aj vonku sa zbavte olejových roztokov. Po zaschnutí sa postihnuté oblasti ošetria éterom alebo alkoholom, použijú sa aerosóly s oxykortom.

Ak je olupovanie suché, predpísajte liečbu protizápalovými masťami, ktoré okrem toho majú vazokonstrikčný a fungicídny účinok. Takéto lieky by mali obsahovať antibakteriálne látky v ich zložení. Keď sú uši silné odretý, používať miestne prostriedky. Liečba trvá asi mesiac a musí sa dokončiť, aj keď príznaky úplne zmizli. Je to nevyhnutné na zabránenie relapsu a prechodu na chronickú formu.

Pri vločkách v ušiach a za ušami dospelých: huby

Peeling môže byť spôsobený plesňovou infekciou. To sa deje s poklesom imunity a vytvára priaznivé podmienky pre aktívne množenie škodlivých mikroorganizmov, ktoré, mimochodom, je stále prítomný v ľudskej koži. Môže narušiť normálne mikroflóru a viac zdravia, keď upravená voda je nielen uši, ale aj priamo do zvukovodu. Môžete nakaziť cez slúchadlá iných ľudí, audiofóny, štuple do uší.

Symptómy napadnutia hubami:

  • bolesť hlavy;
  • hluk;
  • Koža svrbenie a vločky;
  • Vytváranie pocitu síry alebo cudzieho telesa;
  • Pridelenia odlišnej povahy a farby v závislosti od typu patogénu.
Koža v uchu: hlavné príčiny a spôsoby liečby

Uši majú tendenciu svrbenie a odlupovanie v dôsledku porážky huby rodu Aspergillus a Candida, sa pridávajú k nim infekcie, napríklad Staphylococcus aureus. Liečba všetkých častí tela s plesňovou infekciou je rovnaká.

Najprv určite rodu huby a potom označte vhodné krémy alebo masti, ktoré ovplyvňujú konkrétny patogén alebo široké spektrum účinku. Liečba odlupovania a svrbenia uší vnútri zahŕňa ošetrenie uvedených prostriedkov pomocou bavlneného tampónu. Naneste ich na vankúšik a do uší.

V prípade alergického svrbenia a odlupovania treba kontakt s stimulom zastaviť. Môžete si vziať pilulku akéhokoľvek antihistamínového lieku. Potom budete určite potrebovať navštíviť lekára. Nie je možné liečiť kožné choroby a plesňové infekcie nezávisle. Najprv musíte zistiť povahu ich pôvodu a len potom pokračovať v liečbe.

Iba lekár dokáže diagnostikovať. Okrem toho, ak je liečba nesprávna, ochorenie sa stáva chronickým. Pred tým, než návšteva lekára svrbenie a odlupovanie môže byť po určitú dobu off s pomocou čistia uši s alkoholovom roztoku, vazelínou alebo rastlinný olej.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

71 − 61 =