Laserová chirurgia ako účinná metóda liečby ochorení očí

Moderná oftalmológia má k dnešku vysokokvalitné, moderné a vysoko presné zariadenia na liečbu očných ochorení. Nové metódy liečby sa neustále zlepšujú, vyvíjajú sa bezpečné a netraumatické metódy chirurgických operácií.

Dnes je laserová chirurgia najefektívnejšou metódou obnovenia vizuálnych funkcií. V posledných rokoch prešiel mnohými zmenami inovatívnej povahy, zlepšili sa technológie a objavili sa progresívnejšie prístupy k liečbe ochorení očí.

Hlavné výhody laserovej korekcie

Laserová chirurgia ako účinná metóda liečby ochorení očí

Laserová chirurgia pre oči je jedinečnou metódou liečby širokej škály ochorení očí a patológií. Umožňuje väčšine pacientov riešiť problémy spojené s refrakciou očí, vyhýbať sa normálnej chirurgickej intervencii, obnovuje videnie.

K dnešnému dňu je táto technika používaná mnohými krajinami – to je viac ako tri desaťročia. Skúsenosti a pozorovania ukazujú, že riziko takej korekcie očí je minimálne.


Mnohí ľudia po nej sa zbavili okuliarov, šošoviek, stali sa viac sebavedomí v sebe, zmenili svoj obvyklý spôsob života na aktívnejšiu.

Korekcia videnia pomocou vysoko presného lasera umožňuje vyriešiť problém bezpečne, rýchlo a bezbolestne pri liečbe krátkozrakosti, astigmatizmu, hyperopie, ochorení očných šošoviek.

Laserová korekcia má nasledujúce výhody:

 • bezbolestné;
 • rýchlosť prevádzkových manipulácií;
 • krátke obdobie na zotavenie;
 • vysoká záruka.

Operácia je bezbolestná, trvá 20-30 minút a je absolútne bezpečné. Laser pôsobí na objektív len 30 sekúnd. Týmto postupom sa používa kvapková anestézia. Rehabilitácia prechádza rýchlo. Hospitalizácia sa nevyžaduje.

Záruka na obnovenie vizuálnych funkcií je 100%, ak neexistujú žiadne ďalšie sprievodné choroby. Vďaka modernému zariadeniu je možné vopred vypočítať, aké percento videnia bude po korekcii zohľadňovať všetky nuansy a charakteristiky zdravia každého pacienta. Laserová operácia na oku pred narodením je najlepšie nečinná, pretože pracovné obdobie vyžaduje pokusy, silný stres a tlak. Preto je lepšie to robiť po narodení dieťaťa.

  Zlomený zub nie je problém: skúmame moderné metódy protetiky

svedectvo

Laserová chirurgia ako účinná metóda liečby ochorení očí

Optimálny vek, v ktorom je možné vykonávať operatívne činnosti na tomto výhľadu, je 18-45 rokov. Vykonávajú sa tí ľudia, ktorí majú nízku mieru vizuálnych funkcií, ktorí ich chcú obnoviť na 100%, odstrániť okuliare alebo šošovky.

Tiež vymenujte pacientov, ktorí majú veľký rozdiel medzi refrakciou oboch očí, v prípadoch, keď je problematické nosiť okuliare alebo šošovky. Indikácie sú k dispozícii aj pre tých, ktorí nepohodlne nosia šošovky s okuliarmi v súvislosti s profesionálnymi činnosťami (umelci, potápači, hasiči, športovci, vojská).

Kontraindikácie pri operácii korekcie zraku laserom

Kontraindikácie zahŕňajú:

 • prítomnosť tenkej rohovky;
 • prítomnosť zápalu spojeného s očami;
 • glaukóm;
 • šedý zákal.

Ako sa vykonáva operácia pomocou metódy korekcie laserového videnia

Pred podaním sa pacient podrobuje kompletnému vyšetreniu moderného zariadenia. S jeho pomocou môžete určiť možnosť opravy laserom, ako aj určiť, či existujú kontraindikácie.

Po vyšetrení sa pacientovi podá lokálne anestetikum, ak sa mu podá povolenie na korekciu, do oka sa vnesie kvapka s anestetickým účinkom. V tomto prípade injekcie alebo celková anestézia nie. Ďalej na oko je nainštalovaný špeciálny nástavec na nastavenie rias pre spoľahlivé upevnenie.

Postup trvá maximálne 20 minút, ak je to potrebné pol hodiny. Pacientovi sa vytvorí chlopňa rohovky, povrch rohovky sa spracuje vysoko presným laserom, ale nie viac ako 40 sekúnd. Potom je klapka zavedená. Šijacie nite nie sú prekrývajúce, pretože klapka je tak dobre upevnená svojim vlastným kolagénom, ktorý je v očnej rohovke.

Aké sú dôsledky laserovej operácie na oči

Laserová mikrochirurgia sa dnes považuje za najefektívnejšiu metódu liečby očných ochorení. Napriek tomu je stále malé riziko, ktoré si musíte pamätať a vedieť. Stáva sa, že o ňom hovoria lekári.

Takže zvážme, aké následky môžu byť.

Laserová chirurgia ako účinná metóda liečby ochorení očí
 1. Reoperácia. Je pravdepodobné, že budete musieť urobiť druhú opravu. V mnohých prípadoch stačí, ale existujú výnimky. Vykonáva sa, ak prvý nepriniesol očakávaný účinok, ak existujú vážne problémy s videním. Postup sa opakuje niekoľko mesiacov po úvodnom postupe. Stáva sa, že po druhej dobe budete musieť nosiť okuliare alebo šošovky alebo po chvíli sa zrak vráti na úroveň, ktorá bola pred použitím laseru. Najčastejšie sú takéto prípady zistené u starších pacientov v dôsledku zmien v tele, ktoré súvisia s vekom.
 2. Vizuálne aberácie (účinky). Takéto efekty sa môžu vyskytnúť, ak sa kvalita obrazu po operácii zhorší. Anizometropia sa vyskytuje vtedy, keď je rozdiel refrakcie medzi očami. Aniseikoniya, to je rozdiel v veľkosti obrazu medzi očami, účinok zahmlievania, dvojité videnie, výkyvy videnia počas dňa.
 3. Suchosť v očiach. Pri výskyte sucha sa pozoruje začervenanie, pálenie, pocit nepríjemného pocitu. Ostrosť sa tiež znižuje. Stáva sa, že sucho zostáva a oči by mali byť neustále navlhčené kvapkami.
 4. Strata videnia. Najnebezpečnejší dôsledok. Akutnosť sa výrazne znižuje, ak v priebehu zákroku bola laserom poškodená rohovka alebo do nej bola infikovaná infekcia, jej tvar sa zmenil.
  Výtok z pupku u detí a dospelých

Obmedzenia po operácii pre laserovú korekciu videnia

Laserová chirurgia ako účinná metóda liečby ochorení očí
 1. Je potrebné obmedziť čas práce na počítači.
 2. Nečítajte prvé týždne po ukončení procedúry.
 3. Ak chcete spať prvé dni, je to potrebné iba na chrbte.
 4. Je zakázané používať kozmetiku mesiac.
 5. Uistite sa, že pri umývaní hlavy nie je voda na tvári.
 6. Neotrite oko ovládané tak, aby klapka rohovky nezostala.
 7. Vyhnite sa štrajkom, rovnako ako dostať sa do tváre domácnosti položky.
 8. Vyhýbajte sa turistike v saunách a kúpeľoch po dobu jedného mesiaca.
 9. Namiesto umývania otrite tvár navlhčenou špongiou.
 10. Nevyťahujte ťažké predmety po dobu jedného mesiaca.
 11. Obmedzenia fyzickej aktivity.
 12. Neplánujte tehotenstvo do šiestich mesiacov po ukončení liečby.
 13. Neopaľujte sa v prvom lete, slnečné okuliare.
 14. Návrat do práce s krátkozrakosťou až po 3 týždňoch, kedy sa obnoví ostrosť.
 15. Zdržanie sa konzumácie alkoholu a tabaku.

Ako je rehabilitácia po laserovej operácii pred očami

Počas prvých dvoch dní je potrebné vylúčiť akýkoľvek kontakt s tvárou. Lekár predpisuje kvapky obsahujúce antibiotikum a gél, ktorý je umiestnený za očné viečko na noc. V prvých dňoch sa môže cítiť bolesť. Môže ísť aj o fotofóbiu, o pocit, že meta padla, o slzenie. O niekoľko dní neskôr tieto príznaky prejdú sami. Spotreba alkoholu v prvom týždni je zakázaná, takže účinok antibiotika bol účinnejší a rohovka sa uzdravila rýchlejšie.

Mäkká šošovka sa počas vyšetrenia odstráni počas 4-5 dní. Ak je liečba rohovky normálna, iné kvapky sú predpísané podľa schémy predpísanej lekárom. Akutnosť sa obnoví po niekoľkých týždňoch. Nasledujúce vyšetrenia sa vykonávajú za mesiac, tri, šesť mesiacov, ročne. Po narodení je lehota na zotavenie rovnaká, predpísané sú len lieky, berúc do úvahy obdobie laktácie.

Operácia očí pomocou laseru je teda celkom účinná pri obnove zrakovej ostrosti. Je to mikroinvazívna, dávkovaná a vysoko presná metóda liečby očnej patológie.

  Prečo sa zvyšujú tonzily a čo s nimi mám robiť?

Vďaka tejto špičkovej technológii je možné zachovať nielen víziu pacienta, ale priniesť radosť aj do jeho života.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector