Zdravie žien

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?

Zmeny na vonkajších genitáliách sú príležitosťou na návštevu lekára. Existuje niekoľko znakov, ktoré treba starostlivo preštudovať a odkázať na špecialistov. Patria sem gule, ktoré sa objavili na pysky.

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?

Pod guľou na veľkých alebo malých labkách je hustá nová forma zaobleného tvaru. Môže sa nachádzať pod kožou alebo v hrúbke tkanív. Dôvody vzhľadu sú veľmi rôznorodé. V každom prípade je potrebné určiť provokujúci faktor s cieľom vybrať účinnú liečbu.

V procese diagnostiky zohľadnite také parametre, ako je umiestnenie, pohyblivosť, veľkosť, citlivosť kužeľa. Aby sa vylúčila malígna forma, uskutočňuje sa histologické vyšetrenie tkaniva odobratého od pacienta.

Prečo bola na pyžame na pysky: možné príčiny

Existuje niekoľko možností pre vytvorenie pečate:

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?
 1. Zápal alebo cysta bartolínovej žľazy. V tomto prípade je kužeľ lokalizovaný na veľkých pysky alebo dve sú vytvorené naraz, umiestnené symetricky;
 2. Corking a ako dôsledok zápal mazových žliaz. V tomto prípade sú malé vnútorné svaly tvorené malými labkami;
 3. Zápal vlasového folikulu. Niekedy so zápalom sa výrazne zvyšuje.
 4. Infekciu. Novotvary sa môžu objaviť, ak je telo infikované, najmä močový systém. Môže sa objaviť choroba a za prítomnosti infekcie prenášanej sexuálne (prchlamidy, gonokoky, vírus ľudského papilómu);
 5. Vrodené patológie močovej trubice alebo vonkajších pohlavných orgánov. V tomto prípade sa objavia problémy aj v detstve;
 6. Benígny alebo malígny nádor. Utesnenie v tkanivách môže byť rakovinovým nádorom, takže je veľmi dôležité včas konzultovať špecialistu.

Zápal vlasového folikulu a oklúzia žliaz

Najčastejšie sa to stane, keď sa nedodržiavajú pravidlá dôvernej hygieny. V dôsledku toho sa žľazy a folikuly kontaminujú a zapália sa. Zápal sa veľmi často rozvíja kvôli nahromadeným chĺpkam, napríklad po depilácii a epilácii dokonalej zóny.

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?

Záchvat mazových žliaz môže tiež nastať v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. Z tohto dôvodu sa tvoria pupienky na tvári, predlaktia, späť. V endokrinnom systéme môže dôjsť k porušeniu.

Ak sa lopta objavila z vyššie uvedených dôvodov, musíte začať dodržiavať pravidlá dôvernej hygieny a tiež liečiť pokožku antiseptickými prostriedkami. Môžete použiť zinok masť, a dokonca aj dieťa prášok uľahčí. Spodná bielizeň by mala byť vyrobená z prírodných tkanín a musí byť pohodlná, pretože opotrebované zhoršujú situáciu.

Stojí za zmienku, že v pokročilých prípadoch je potrebná chirurgická intervencia. Ale v žiadnom prípade nie je užitočné otvoriť / stlačiť tesnenie sami - takže môžete infikovať do rany, čím sa zhoršuje priebeh ochorenia.

Nádory vo vnútri labiek

V intímnej oblasti je novotvar benígnej povahy bežnejší. Vyskytujú sa v dôsledku nadmernej proliferácie buniek spojivového tkaniva.

Čo môže byť lopta na pysky?:

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?
 • fibróm / fibromyóm - vzdelávanie pozostávajúce zo svalov. Najčastejšie rastú na veľkých labkách. Liečba fibróm / fibroidov je iba chirurgická;
 • Lipóm - tvorba pozostávajúca z ich tukového tkaniva. Lipóma je skúmaná ako niekoľko súdržných malých uzlín alebo veľký jediný gulička. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že lipóm je náchylný k rýchlemu rastu, čo má za následok komplikácie. Nádor môže vyvolať nekrózu tkaniva. Rovnako ako predchádzajúce, je odstránený len chirurgicky;
 • gidradenoma - nádor pozostávajúci z žalúdočnej tkaniva. Hydrahedenómy sú zriedkavé, ale veľmi nebezpečné - riziko ich degenerácie do malígnej tvorby je vysoké;
 • karcinómu vulvy. Malígne nádory sa líšia od benígnych nádorov, ktoré môžu vyčerpať a krvácať.

Bartholinitída a cyst bartolínovej žľazy

Bartholinové žľazy sú lokalizované pri vstupe do vagíny. Ide o spárované žľazy, ktoré sa nachádzajú v podkožnej vrstve tuku, v dolnej časti veľkých pier. Vytvárajú tajomstvo, ktoré sa zobrazuje na vnútornom povrchu malých pier a zvlhčuje ich. Táto funkcia je dôležitá najmä pri pôrode a pohlavnom styku.

Bartholinitída je zápal bartholinských žliaz, ktorý je vyvolaný patogénnymi mikroorganizmami.

Jeho penetráciu uľahčujú tieto faktory:

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?
 • hormonálna nerovnováha;
 • zníženie imunitnej obrany, napríklad počas tehotenstva, po ochorení na pozadí chronických ochorení; stavy imunitnej nedostatočnosti;
 • ochorenia gynekologickej sféry a močového systému;
 • ignorovanie pravidiel intímnej hygieny, najmä menštruácie;
 • poškodenie perinea, napríklad pri trení s bielizňou.

S progresiou zápalu sa príznaky stávajú výraznejšie. Lopta, teda samotná žľaza, sa zvyšuje a môže dosiahnuť impozantnú veľkosť. Tento proces sprevádza bolesť a nepohodlie počas sexu, počas pohybu a chôdze. Často je bartolinitída sprevádzaná zhoršením celkového stavu a zvýšením telesnej teploty. Niekedy je hnisavý výboj.

Vylučovacia potrubie pary žľazy môže upchať v dôsledku infekcie, nadmernej produkcii sekrécie, abnormálne zúženie a tak ďalej. V tejto situácii, nie je zobrazená tajomstvo, ale hromadí v vylučovacích potrubí a samotnej žľazy. S nárastom objemu sa steny kapsuly rozširujú a vytvárajú cystickú bublinu naplnenú tajomstvom.

Takéto cysty sú benígne, často sa rozpúšťajú nezávisle. Existuje však vždy riziko komplikácií. Ak sa do cysty dostanú baktérie, na pyskaniach bude hnisavý absces.

Liečba bartholinitídy zahŕňa vždy antibiotiká (na ničenie patogénnych mikroorganizmov). Liečba je doplnená ľudovými prostriedkami na podporu a posilnenie tela. Nezabudnite dať teplé obklady a kúpele, často s vývarmi bylín. Ale niekedy je potrebný chirurgický zákrok, hlavne s abnormálne úzkym kanálom: otvorená je žľaza, je odstránené nahromadené tajomstvo a je vykonávaný plast vylučujúceho kanálika. Ak sa bartolinit často opakuje a má vážny priebeh, lekári odporúčajú úplné odstránenie žľazy a ich kanálikov.

prevencia

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?

Ak by sme sa obrátiť na gynekológa, prechádzajú panvovej skúšku a zložiť predpísané skúšky, ako sa zistilo, že lekár v intímnej oblasti loptu, budete potrebovať na neúspech. Možno, že tento špecialista pošle na konzultáciu ostatným. Napríklad, ak je príčina skrytá v hormonálnej nerovnováhe, endokrinológ môže potrebovať pomoc.

Hlavné testy pri detekcii gule sú rozmazanie a biopsia. Môžu odhaliť infekciu a zhubné bunky.

Na základe výsledkov gynekológ vyberie priebeh liečby:

 1. Keďže nedodržiavanie intímnych pravidiel je najčastejším provokačným faktorom všetkých druhov ochorení, prevencia spočíva v náležitej starostlivosti. Stojí za to pripomenúť, že nadmerná hygiena môže viesť k problémom s kožou a sliznicami;
 2. Pohodlné spodné prádlo vyrobené z prírodného materiálu zabraňuje intertrigo a odieraniu v intímnej oblasti a tiež udržuje normálnu teplotu a vlhkosť v svaloch;
 3. Fyzická aktivita zabráni stagnácii krvi v malej panve.

Dôležitou súčasťou zdravia žien je pozornosť ich tela. Ženy sa musia každých šesť mesiacov podrobiť gynekologickým vyšetreniam, aby sa zabránilo chorobám genitálnej oblasti.

Okamžite potrebujete navštíviť gynekológa, ak je vzhľad lopty sprevádzaný nasledujúcimi príznakmi:

Ples na labia: prečo sa objavil a čo robiť?
 • existuje vyrážka; vyrážky sa rýchlo šíria;
 • hrudka sa stala pupienkom a naopak;
 • opuch a hyperémia;
 • kožný peeling;
 • vodnaté pupienky;
 • zvýšená teplota a zvýšené lymfatické uzliny, najmä ticho.

Tieto príznaky naznačujú prítomnosť infekcie - vyžaduje diagnostiku a liečbu oboch partnerov.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

36 + = 38