Zdravie žien

Plynatosť – ako vyriešiť citlivý problém?

Pri zvýšenej nadúvanosti - nadmernej tvorbe črevných plynov, sa začína premýšľať, ako sa zbaviť prdov, pretože podobný problém začína spôsobovať vážne nepríjemnosti.

Niektoré ženy odmietajú žiť spolu s partnerom a nevedia, ako sa zbaviť prsníkov v noci. Muži sú takí "Úbohý" takmer zložité.

S čím súvisí zvýšené uvoľňovanie plynu a je možné sa zbaviť prsníkov doma bez toho, aby ste sa uchýlili k úradnej medicíne?

Príčiny plynatosti

Ak sa chcete zbaviť neustáleho fartingu, je možné, ak zistíte príčinu, ako je spôsobené.

Plynatosť - ako vyriešiť citlivý problém?

Plyny v čreve sa hromadia s použitím produktov, ktoré podporujú zvýšenú tvorbu plynu alebo spomaľujú proces metabolizmu.

Prvá skupina zahŕňa: strukoviny, kapusta všetkých druhov, ovocie a zeleninu, nápoje sýtené oxidom uhličitým, kvas. Stimulujte fermentačné procesy v tele - čierny chlieb, kvas a čajový hríb. Pri používaní mliečnych výrobkov u dospelých sa plyny v čreve často nahromadia - neexistuje dostatok enzýmov na trávenie laktózy.

Choroby tráviaceho systému tiež spôsobujú tvorbu plynu, v ktorom plyny zbytočne uniknú.

Plynatosť vyvoláva:

 • intestinálna dysbióza;
 • chronická pankreatitída;
 • enterokolitída a kolitída rôznych etiológií;
 • helminthická invázia;
 • porušenie motility čriev - vrátane po operácii.

Pri infekcii intestinálnymi infekciami sa neustále vyskytuje fermentácia a zvýšená tvorba plynu.

Individuálna reakcia mnohých ľudí na stresové stavy - zvýšená motilita čriev. Ako sa zbaviť častých prdov v núdzových situáciách je možné len s pomocou auto-tréningu.

Sú absolútne "Neškodný" príčinou zvýšenej akumulácie vzduchu v žalúdku a potom v črevách: pri požití sa prehltne, ak sa ponáhľate na prehĺtanie jedla, nie dôkladne skúsený alebo hovoriť. Niet divu, že staré príslovie učí: "Keď jedím, som hluchý a hlúpy!". Rozprávanie pri jedení je neslušné a nezdravé.

Príznaky plynatosti

Symptómy plynatosti môžu byť nasledovné:

 1. Bolesť v bruchu, ktoré sú spôsobené črevnými kŕčmi.
 2. Charakteristický opuch brucha, spôsobujúci zvýšenie priemeru - čo je veľmi frustrujúce pre poctivý sex.
 3. Vyskytne sa erupcia - 1-2 hodiny po jedle.
 4. Nepríjemné zvuky v bruchu - burgling, ruchanie - tekutý obsah čreva, prasknutie plynom "Varí".
 5. Časté poruchy trávenia spojené s nauzeou.
 6. Pravidelné plytvanie - alebo prdov. Vystupujte z konečníka plynov spolu s ostrým zvukom a nepríjemným zápachom.

Nadúvanie spôsobuje viac nebezpečných príznakov - bolesť v srdci a ťažkosti s dýchaním. Plyny zvyšujú vnútorný objem orgánov v brušnej dutine, začínajú podporovať membránu. Začne arytmia a objavuje sa dýchavičnosť.

Pri štiepení vagového nervu sa môžu objaviť črevné slučky.

Diagnóza ochorení

Plynatosť - ako vyriešiť citlivý problém?

Nasledujúce diagnostické opatrenia sa vykonávajú na určenie príčin zvýšenej plynatosti a flutulencie. Vykonali kolonoskopiu, FGS, bola vykonaná analýza výkalov, aby sa skontrolovala prítomnosť dysbiózy, vylúčila helminthická invázia, zistilo sa, ktoré enzýmy nestačia na trávenie. Pred výskumom sa starostlivo skúma diéta pacienta a výrobky, ktoré spôsobujú zvýšenú tvorbu plynov, sú vylúčené - inak budú indexy nespoľahlivé.

Je potrebné vylúčiť rakovinu čriev - jeho hlavným príznakom je častá flutulácia.

Ak chcete zistiť, či je prítomný nedostatok laktózy, pomáhajú špeciálne testy tolerantné voči laktóze - pacient môže potvrdiť alebo vylúčiť patológiu a bez analýzy výkalov na koprogram.

Ale plyny sa nemôžu úplne zastaviť - prírodné zvuky a pohyby v čreve naznačujú, že to funguje. "Silence" v peritoneu svedčí o parizii v čreve. Tento stav vyžaduje lekársku starostlivosť - ak plyny nezmiznú, ale zostávajú v žalúdku, proces rozkladu je narušený. Akumulácia toxínov v žalúdku spôsobuje intoxikáciu tela.

Liečba flutuleózy

Po zistení príčin plynatosti začne komplexná liečba ochorenia a odstraňovanie jej nepríjemných symptómov: eruktácie, flutulences, zvýšený chvenie.

Ako sa zbaviť častých prdov s použitím liekov?

Pomocou antispazmodiky sa odstraňuje symptóm bolesti - "No-shpa", "Papaverin", "Spazmalgon"... Ak chcete znížiť množstvo prehltnutého vzduchu počas jedla, znížte množstvo požitého jedla naraz, pokúste sa jesť koncentrované.

Priraďte sorbenty, odstráňte intonciáciu - "Fosfalugel", "Enterogel" a ďalšie.

Počas jedla dostávajú enzýmové prípravky - Mezim, Pancreotin Creon a tak ďalej.

Účinne bojovať s nadmernou tvorbou plynov, modernými liekmi ovplyvňujúcimi intestinálnu motilitu. Tieto finančné prostriedky sa nazývajú "Odpeňovače", - Simeticon, Dimetikon.

Niekedy je potrebné odstrániť nadbytočný plyn - potom je pridelený "Reglan" Probiotiká sa používajú na odstránenie dysbakteriózy.

Jeden z najbezpečnejších a najefektívnejších liekov, ktorý eliminuje nadmernú produkciu plynu a pomáha vyrovnať sa s problémom - ako sa zbaviť prsníkov v noci - je "Espumizan". Stačí nariet pilulku jednu hodinu pred prenocovaním a vonkajšie zvuky nezmätia susedov okolo miestnosti.

Tento liek môže užívať ľudia v starobe, ženy počas laktácie, tehotné a - čo je veľmi dôležité - pacientov s cukrovkou a tyreotoxikózou.

Samotná eliminácia flutulenizmu

Plynatosť - ako vyriešiť citlivý problém?

Problém, ako sa zbaviť prsníkov doma, sa začína riešiť opravou výživy.

Je potrebné úplne odstrániť z diéty mastné potraviny, sýtené nápoje, hrozno, sladkosti, strukoviny, kapusta, znížiť množstvo pečenia.

Korenie, ktoré pomáha predchádzať nadúvaniu: kôpor, petržlen, aníz, koriander. Na chuť jedla môžete pridať ľanové semienko - má upokojujúci účinok na podráždenú čriev.


Aby ste neopustili telo bez vlákniny, mali by ste jesť viac obilnín, vrátane otrúb v dennom menu. Toto jedlo urýchľuje metabolizmus a pomáha čistiť črevá.

Odporúča sa zabezpečiť dni vykládky: najprv raz týždenne, potom 1-2 krát za mesiac. Vzhľadom na to, že často pri častých flutuláciách dochádza so zdravými tráviacimi orgánmi, človek by nemal udržiavať telo "Hladové dávky". Vo voľných dňoch, ktoré potrebujete "Sadni" na varenej bezsenenej ryži a jogurtu.

Aby sa plyn nezverejňoval verejne, pravidelne - v súkromí - je potrebné vykonať cvičenia, ktoré odstránia nadbytočné plyny.

Cvičenia sú také jednoduché, že na ich výkon nie sú potrebné žiadne podmienky.

 • Je potrebné masírovať žalúdok v smere hodinových ručičiek.
 • Potom každých 15-20 vytiahnite a uvoľnite svaly tlače.
 • Musíte sa zaplávať na zadku a vykonávať 35-60-krát ovládanie, tým, že vtiahnete a uvoľníte svaly análneho zvierača.

Tieto jednoduché cvičenia pomôžu tonizovať svaly čriev a vylučovať nadbytočné plyny.

Vývary a iné ľudové prostriedky

Aby sa zabránilo verejným rozpakom, tradičné lieky ponúkajú lieky z rastlinných surovín.

 1. Po jedle by ste mali žuť semená anízu alebo rasca, piť pol pohára mätového čaju.
 2. Ako sa čaj vyrába fenikel alebo kôpor - účinok infúzií je tak mierny, že sa podávajú aj dojčatám.
 3. Recept na carminative čaj je zmiešaný v rovnakom množstve:
 • večný;
 • semienko feniklu;
 • harmanček;
 • rebríček;
 • mäty piepornej.

Napáliť čajovú lyžičku do pohára vriacej vody.

Plynatosť - ako vyriešiť citlivý problém?
 1. Čajový likér. Jediný rozdiel vo varení - trval po 10 minútach varu.
 2. Infúzia z koreňa púpavy - trvať na termosku, naplňte 1 lyžičku rastlinnej suroviny s pohárom vriacej vody od večera. Pite počas dňa, pred namáhaním.
 3. Šťava z čerstvých zemiakov. Priebeh liečby - 10 dní, 1/3 šálka pred jedlom. Liečivo sa jemne odporúča na liečbu erozívnych lézií sliznice žalúdka so zvýšenou kyslosťou.
 4. Ak je flotácia spojená so zápchou, odporúča sa trhaním na ľanoch. Pred spaním si vezmite 1/4 šálky.

S častým oddelením plynu môžete bojovať sami, ale najprv by ste mali navštíviť lekára.

Ak je flutulencia spôsobená chorobami tráviaceho systému, mali by ste začať liečiť túto príčinu spolu s odstránením nepríjemných príznakov, inak sa nebudete môcť zbaviť prsníkov.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

2 + 3 =