Pozitívne a negatívne účinky sterilizácie na ženy | pangudownloads.com
Zdravie žien

Pozitívne a negatívne účinky sterilizácie na ženy

Teraz existuje veľa metód antikoncepcie. Jedným z nich je sterilizácia u žien.

Pozitívne a negatívne účinky sterilizácie na ženy

Podstatou tejto metódy je porušenie priechodnosti vajcovodov, pretože na tomto mieste spermie oplodňuje vajíčko.

Metódy sterilizácie

Predtým bola operácia vykonaná cez rez brušnej dutiny. V tomto prípade boli maternicové rúrky obviazané a prerezané medzi vláknami. Táto metóda bola vysoko účinná, keďže recanalizácia (zotavenie) sa vyskytla zriedkavo. Významnou nevýhodou bol významný rez, takže sterilizácia bola vykonávaná hlavne počas iných operácií, napríklad po cisárskom reziku.

Práve takáto operácia sa vykonáva vo väčšine laparoskopicky: make 3 malý defekt v dutine brušnej, sa zavádza do miniatúrne videokamery a malých endoskopické nástroje. Takáto chirurgická intervencia sa uskutočňuje v gynekologickej nemocnici.

Operácia sterilizácie laparoskopiou žien sa vykonáva dvomi spôsobmi: mechanickým upchaním rúr a elektrokoaguláciou (kauterizácia).

Prvá možnosť zahŕňa uloženie krúžku alebo dvoch klipov na vajcovod a jeho priesečník. Orezanie samo osebe je menej spoľahlivá možnosť, pretože klip môže byť rezaný a rúrka bude obnovená. Operácia, v závislosti od techniky a techniky, trvá 10-30 minút.

V druhom prípade je potrubie zastavené elektrokoagulačným alebo elektrickým kliešťom. Výsledkom je, že jeho steny sa držia spolu pôsobením prúdu.

Existuje aj metóda kuldoskopie, ktorá zahŕňa intervenciu cez vagínu.

Mini-laparotómia spočíva v prepichnutí pubickej oblasti s veľkosťou najmenej 5 cm.

Chirurgická ligácia vajíčkovodov sa môže uskutočniť v nasledujúcich prípadoch:

 • Pri vykonávaní inej operácie na brušnej dutine;
 • Pri zápalových ochoreniach panvových orgánov;
 • S endometriózou;
 • Súbežne s operáciami na brušnej dutine alebo panvovej oblasti.

Brušný chirurgia listy jazvu, laparoskopia – jazvičky, ktoré budú aj naďalej byť neviditeľný, kuldoskopie nezanecháva žiadne stopy.

Ako bolo uvedené vyššie, sterilizácia sa môže uskutočniť po cisárskom rezu, v druhej fáze menštruačného cyklu a po prirodzenom podaní – po 2 mesiacoch.

Absolútne kontraindikácie

Pokiaľ ide o akýkoľvek iný chirurgický zákrok, existujú kontraindikácie pre sterilizáciu.

Medzi nimi:

 • tehotenstva;
 • Akútne gynekologické zápalové ochorenia;
 • Aktívne choroby, pohlavne prenosné choroby (liečba sa vykonáva pred operáciou);
 • Významné adhézie brušnej dutiny a malej panvy, ktoré komplikujú chirurgický zákrok;
 • Prítomnosť významných ložísk tuku;
 • Pupečníková hernia;
 • Porušenie zrážania krvi;
 • diabetes;
 • Chronické ochorenia pľúc a srdca.

Pri vykonávaní laparoskopie v brušnej dutine vzniká tlak a hlava sa má sklopiť nadol. Takéto opatrenia môžu zabrániť toku krvi v srdci alebo narušiť správnosť srdcového tepu.

Výhody a nevýhody sterilizácie pre ženy

Pozitívne a negatívne účinky sterilizácie na ženy

Významnou nevýhodou je relatívna nezvratnosť postupu. Ale táto akcia vám umožní zbaviť sa problémov antikoncepcie raz navždy, najmä, že je dôležité, aby ženy nad 35 rokov, ktorí si chcú užiť plný sexuálny život, ale sú obmedzené na recepcii hormonálnej antikoncepcie, nemožno použiť IUD.

Odborníci tvrdia, že operácia znižuje riziko zápalu prídavných látok, pretože hlavná cesta, cez ktorú infekcia prechádza, je zablokovaná.

Mnohí sa zaujímajú o to, či sterilizácia ovplyvňuje hormonálne pozadie. Dá sa jednoznačne povedať, že sa nevyskytne žiadna funkčná porucha, pretože vajcovod nevytvára hormóny. Toto sa vykonáva vaječníkmi.

Po ukončení procedúry sa zachováva ovulácia, menštruácia a PMS. Okrem toho môže byť žena umelo oplodnená, pretože vajcia sa stále vyrábajú.

Sterilizácia ženy je nezvratná, takže môže mať sexuálny kontakt bez antikoncepcie, pretože tehotenstvo sa nevyskytne.

Tento postup je jednorazový, takže nie sú potrebné žiadne pooperačné náklady. Potreba kupovať kondómy, antikoncepčné pilulky už nie je potrebná.

Treba poznamenať, že sterilizácia nechráni pred sexuálne prenosnými infekciami.

Najčastejšie v takejto situácii tí, ktorí nechcú mať deti v budúcnosti potrebujú, nemajú možnosť použiť iné metódy, ak existuje riziko prenosu dedičnej choroby na budúce dieťa.

Neodporúča sa, aby sa táto metóda zaoberala ženám mladším ako 30 rokov, ktoré nemajú deti, ktoré majú problémy s tehotenstvom, bez trvalého vzťahu, pri rozmaru sexuálneho partnera. Treba mať na pamäti, že dôsledky môžu byť nezvratné aj pri silnej túžbe vrátiť plodnú funkciu.

Po operácii a tiež počas tejto doby sa môžu zhoršiť ochorenia srdca, arteriálna hypertenzia a arytmia. Existuje možnosť vzniku panvových nádorov a krvácania. Môžu sa vyvinúť aj diabetes mellitus, pupočníková alebo inguinálna kýla, výrazná nedostatočná výživa.

Dôsledky sterilizácie pre ženu

Operácia sa vykonáva iba na základe dobrovoľného súhlasu pacienta. Keďže toto cvičenie vedie k odstráneniu plodu, venuje sa veľká pozornosť poradenstvu.

Žena je podrobne informovaná o sterilizácii, výhodách a nevýhodách tejto metódy antikoncepcie. Informácie sú objektívne a poskytnuté, aby pomohli pani vážiť výhody a nevýhody, urobiť zámerné a správne rozhodnutie.

Žene bude povedané, že:

 • Existujú aj iné spôsoby, ako zabrániť neželaným tehotenstvám, napríklad sterilizácia mužov je menej nebezpečným postupom;
 • Potlačenie tubusov je chirurgický zákrok, to znamená úplná operácia so všetkými možnými následkami, vrátane pooperačného obdobia. Môžu sa vyskytnúť hematómy, ktoré sa neskôr vyriešia, ale najprv spôsobia nepríjemné pocity. Počas procedúry existuje riziko poškodenia vnútorných orgánov, ak je vybraný spôsob zásahu do brušnej dutiny;
 • Po úspešnej operácii žena nebude schopná pochopiť prirodzene. Asi 3% pacientov chcú vrátiť plodnú funkciu. Napriek tomu, že moderná chirurgia umožňuje, aby sa to robilo, ale proces je zložitý, ťažký a nevedie vždy k požadovanému výsledku;
 • V neposlednom rade existuje možnosť mimomaternicového tehotenstva po sterilizácii. Ak existujú zodpovedajúce príznaky, lekári predovšetkým zvážia túto možnosť. Hnojenie je spôsobené niekoľkými faktormi: vývoj maternice, peritoneálnej fistuly po elektrokoagulácia, nedostatočné oklúzii alebo rekanalizácii rúrok.

Po sterilizácii

Pozitívne a negatívne účinky sterilizácie na ženy

V pooperačnom období sa fyzická námaha úplne eliminuje počas 2 týždňov. Počas prvých dvoch dní sa nemôžete sprchovať a kúpať sa. Aby sa zabránilo vzniku opuchu v mieste výrezov, používajú sa krvácanie a bolesti.

Sexuálne vzťahy sú vylúčené počas 2-3 dní. Je potrebné používať kondómy počas 20 pohlavných stykov, pretože hneď ako po 20 ejakuláciách vznikne sterilita.

Pri rozhodovaní o sterilizácii by žena mala brať svoje dôsledky s maximálnou vážnosťou, zvážiť klady a zápory, posúdiť zásluhy a nedostatky tohto postupu.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

88 − = 83