Prečo môže žena mať červený moč? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Prečo môže žena mať červený moč?

Zmena prirodzenej žltej farby moču zvyčajne vyvoláva obavy. Obzvlášť desivé je červený moč. Tento odtieň moču môže indikovať patológiu alebo sa stane dôsledkom pigmentácie po jedle určitých potravín.

Močová červená u žien

Prečo môže žena mať červený moč?

Moč zdravého človeka je transparentná, má svetložltý odtieň, vyznačuje sa špecifickým, ale nie ostrým zápachom. Zmena jedného z indikátorov signalizuje výskyt patológie. Transformácia farby je často spôsobená vstupom krvi do výtoku. Prečo sa to stáva samo o sebe, nie je možné zistiť, táto podmienka sprevádza stovky chronických ochorení alebo môže vyžadovať naliehavú lekársku pomoc.

Nie vždy dôvody pre farbenie sú nebezpečné pre zdravie, môže to byť prirodzený prejav po jedle repy a niektoré ďalšie výrobky a lieky.

Červený moč: príčiny požitia krvi

Hlavným faktorom vyvolávajúcim zmenu odtieňa moču je hematúria alebo krv v moči. Toto je bežný príznak celého zoznamu ochorení:

 • glomerulonefritída – ochorenie obličiek;
 • hemofília – problémy s zrážanlivosťou krvi;
 • infekcia močových ciest;
 • cystitída – zápal močového mechúra;
 • onkologické ochorenia;
 • porfyria – genetická patológia;
 • trauma močového kanála a bedrovej oblasti;
 • nečistota menštruačnej krvi.

Pri tvorbe kameňov v obličkách niektorí z nich vstupujú do močového mechúra a zrania jej steny. Výsledkom je červená moč. Ochorenie ako glomerulonefritída vedie k zriedeniu obličkových ciev. Filtračné vlastnosti orgánu sa znižujú a moč sa stáva nepríjemnou červenou farbou, čo je jeden zo symptómov patológie.

Prečo môže žena mať červený moč?

Počiatočná fáza rakoviny močového mechúra prebieha bez zjavných príznakov, ale kvôli prasknutiu krvných ciev, ktoré krmiva nádorom, dochádza k hematúrii. Ak je v sekrétoch zistená krv, stojí za to podstúpiť úplnú diagnózu, pretože včasná detekcia rakoviny prináša vysokú šancu na zotavenie.

Jedným z dôvodov, prečo je moč červená, je hemoglobinúria. Ochorenie sa vyznačuje abnormálne rýchlym rozpadom erytrocytov. Voľný hemoglobín sa vylučuje cez obličky, takže sa vyskytujú močové škvrny.

Porfyria je zriedkavé kongenitálne ochorenie, ktoré vedie k porušeniu tvorby hemoglobínu. V organizme s podobnou obličkovou patológiou sa látka, ktorej sa predchádza hemoglobín, porfyrín, je odfiltrovaná. Z nej sa mení tieň moču.

V prípade, že príčinou zmeny farby je patológie močového traktu, moč je farebný, nie všetci, zmení odtieň na začiatku alebo na konci močenia. Saturačné farby doktora môžu určiť približne príčiny vzniku krvi, presnejšie určiť oblasť močového systému, ktorý potrebuje liečbu.

Zmena farby moču u ženy po repy

Nie vždy dôvody, ktoré menia farbu moču, sú znakom choroby. Prečo sa to vyskytuje u zdravých ľudí? Zvyčajne je zafarbenie spôsobené látkami, ktoré sa dostávajú do tela určitými jedlami alebo nápojmi. Po repy alebo ostružinách môže moč zase červená. Rovnaký účinok má použitie niektorých laxatívnych liečiv na báze fenolftaleínu.

Prečo sa farba vypúšťania mení po repy? Chutná a zdravá zelenina obsahuje veľa mikroelementov a vitamínov potrebných pre telo. Má antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Šalát alebo šťava z repy sa odporúča pre tehotné ženy s anémiou. Vina je, že po konzumácii zeleniny sa farba vyprázdňovania pohybuje od ružovej až po červenú, karotenoidy. Tieto látky sú prírodné pigmenty, vďaka nim zelenina (repa, mrkva) a ovocie (marhule, jahody) sú lakované v rôznych odtieňoch červenej a oranžovej.

Prečo môže žena mať červený moč?

Karotenoidy, ktoré vstupujú do tela s jedlom, slúžia ako antioxidanty. Časť pigmentu z repy sa dostáva do obličiek a po filtrácii do moču.

Ak chcete pochopiť príčiny znečistenia, môžete vykonať test doma. S pomocou pečenia sódy a octu sa dá ľahko určiť, že po repy je moč červená alebo chyba je hematúria. Je potrebné zhromaždiť 100 ml moču v nádobe a pridať pol čajovej lyžičky sódy. Ak je zafarbenie kvôli repy, zmizne. Potom sa naleje oct, kyselina vráti jasný odtieň pigmentu. Ďalším indikátorom – ak je moč červená z repy, zostáva priehľadná a keď sa príčina v krvi stáva zakalená.

Červená moč počas tehotenstva

Stav tela tehotnej ženy je pod neustálou kontrolou. Analýza moču je hlavným ukazovateľom, ktorý posudzuje zdravie budúcej matky. Počas tohto obdobia sú ženy obzvlášť pozorné voči svojmu zdraviu, takže zmena farby moču spôsobuje rozumné vzrušenie.

Bežne sa farba vylučovania močového systému pohybuje od ľahkej slamy po bohatú žltú.

Zmena farby vyvoláva špeciálne pigmenty, ktorých prítomnosť spôsobuje rôzne dôvody:

 • užívanie liekov;
 • potraviny a nápoje;
 • patológia orgánov.
Prečo môže žena mať červený moč?

Vzhľad ruže alebo červenej farby v moči naznačuje prítomnosť krvi. Jej expozícia výtoku je príznakom zápalu obličiek, urolitiázy, cystitídy a iných patologických stavov. Takéto ochorenia sprevádzajú ďalšie príznaky: vysoká teplota, podnebie, bolestivé pocity pri močení.

Všetky tieto prejavy by žena mala informovať gynekológa. Lekár zisťuje, čo spôsobilo zmenu farby testov a ak je to potrebné, predpísať postup liečby.

Spôsoby liečby

Prvá vec, ktorú lekár predpíše, je všeobecný test moču. Je potrebné vykonávať výskum v niekoľkých oblastiach:

 • úroveň proteínu;
 • počet erytrocytov;
 • prítomnosť baktérií;
 • detekcia toxínov.

Zmena farby moču nepotrebuje liečbu, pozornosť je zameraná na odstránenie problému, ktorý spôsobil. Na stanovenie diagnózy budete musieť vykonať krvný test, ultrazvuk obličiek a iných orgánov. Lieky budú predpísané podľa výsledkov prieskumu.

Na obnovenie zdravia je predpísaná komplexná liečba, obsahuje antibakteriálne a protizápalové lieky:

Prečo môže žena mať červený moč?
 • furagin – antimikrobiálna látka predpísaná na infekciu močových ciest: cystitída, pyelonefritída.
 • Urolesan – Liečivo sa používa na liečbu infekcie obličiek a vylučovanie kameňov.
 • Phytolysinum – má analgetický a baktericídny účinok, odporúča sa na pyelonefritídu a urolitiázu.

Nezvyčajné sfarbenie môže spôsobiť vážne fyzickej námahe, v tejto situácii nepotrebujú lieky, dostatok odpočinku, 2-3 dni červená moč skončí, bude sa jednať o normálne farbu.

prevencia

Prevencia chorôb, ktoré spôsobujú zmenu farby moču, si nevyžaduje veľké úsilie. Stačí stať sa niekoľkými pravidlami:

 • piť viac tekutín;
 • obmedziť používanie soli a produktov, ktoré spôsobujú tvorbu obličkových kameňov;
 • Navštívte kúpele a sauny, parné ošetrenie a esenciálny olej ihličnatých stromov majú protizápalový účinok;
 • vyhnúť sa hypotermii, zdržať sa plávania v studenej vode;
 • na pitie čaju s prídavkom liečivých rastlín: malina, lipa, šalvia.
Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 32 = 37

Adblock
detector