Sledujeme postoj: vlastnú diagnostiku, korekčné cvičenia a korzetu | pangudownloads.com
Zdravie žien

Sledujeme postoj: vlastnú diagnostiku, korekčné cvičenia a korzetu

Sledujeme postoj: vlastnú diagnostiku, korekčné cvičenia a korzetu

Prekvapujúco, častejšie, sme schopní odhaliť porušenie našej pozície, keď proces takpovediac už začal plnou rýchlosťou. Do zrkadla, vidíte, že oveľa ježili rameno sako, šaty na chrbte strnulo nejako nakrivo, škaredý palicu čepeľ ako akékoľvek zákrutách.

Pridajte k tejto bolesti bolesti chrbta a hrudníka, ktorá sa objavuje takmer každý večer – ukáže sa, že ste vynechali bod, keď to stačilo, aby ste zostali rovnomernejšie. Teraz musíte pracovať na chrbte so všetkou vašou silou, aby ste znova získali mobilitu do svalov, zarovnajte chrbticu a opäť vyzerajte hrdo a krásne v šatách s otvoreným chrbtom. 

Vlastné posúdenie držania tela v zrkadle

Začnite tým, že sa vyzlečte a skúmajte vo veľkom zrkadle od chrbta a profilu (použite druhé zrkadlo v rukách). Keď sa na to pozriete, zostávajte prirodzene, nesnažte sa násilne vyrovnávať, napínať svaly, hlavnou vecou je vidieť, ako vaše telo drží v tejto chvíli. 

Po vizuálnej kontrole si môžete všimnúť také vlastnosti držania tela:

 • lopatky vyčnievajú, ramená sú zvyčajne spúšťané a privieznuté na prednej strane, zapustené hrudník, neprirodzene rovnomerný pás – vy slouching;
 • všetky vyššie uvedené plus plochý zadok, zaoblený záhyb chrbta od krku do pasu, hlava je dopredu dopredu, kolená mierne ohnuté – chrbát kolo, ste silne sklopení;
 • normálne zakrivenie chrbta v oblasti bedrovej chrbtice a krčnej chrbtice výrazne vzrástol, zatiaľ čo v oblasti lopatiek a panvovej naklonenie dozadu znateľné – komplexné servítky s kyfózy, zvlnený späť;
 • brucho a hrudník vyčnievajú dopredu, rovná bedra je rovná, panva je skrútená nadol a hýždeň vyčnieva značne – byt späť;
 • pri sklone dopredu v zrkadle výrazne oblúkovite zakrivenie chrbtice na stranu, klavikuly, lopatka, ramená, panvové kosti asymetrické – vy skolióza držanie tela. 

Korekcia postoja u dospelých, najmä po 30 rokoch, môže byť spojená s liečbou chorôb chrbtice u špecialistov. Ak spozorujete výraznú zmenu postoja, ktorá sa rýchlo vyvíja a je sprevádzaná silnou bolesťou a opuchom priamo na stavcoch – ihneď sa poraďte s vertebrológom. 

Zbavte sa svalovej asymetrie

So skolitickou pozíciou sú svaly na jednej strane spazmodické a na druhej strane sú napnuté a oslabené. Určite kŕč je jednoduchý – z jeho strany lopata, rameno, rebrá budú vynechané. Liečba spočíva v jemnom uvoľnení svalov, ktoré sú kontrahované kŕčom, a zároveň posilňuje opačné svaly – vyrovnávanie tela. 

Metódy odstránenia svalových blokov a korekcie tela:

 • masážna príručka a aplikátory;
 • samo-masáž-trenie s uterákom, kefa s dlhou rukoväťou atď .;
 • zahrievanie s teplou sprchou, vrece teplého piesku;
 • strečing cvičenie. 

Čas bude musieť tvrdo pracovať, pretože výsledok bude závisieť od pravidelného úsilia. Na druhej strane to trvá veľa času – 10 minút masáže, 5 minút stretnutia a 10 minút posilňujúcich cvičení bude dosť denne. 

Cviky, ktoré správne držia držanie tela

Pripravte si inventár: pásky (športové alebo elastické obväzy), gymnastickú palicu a činky s hmotnosťou 1,5-2 kg. 

pretiahnutie:

Sledujeme postoj: vlastnú diagnostiku, korekčné cvičenia a korzetu
 • vytiahnite pásik po bokoch a pretiahnite svaly hrudníka;
 • pripevnite jeden koniec pásky k podlahe (napríklad priviazať na nohu pohovky alebo len na ňu) a druhým koncom potiahnite, mierne natáčajte ruky za hlavou;
 • Držte palicu vo svojich rukách vodorovne nad hlavou a otočte si ruky priečne, napínaním väzov v ramenných kĺboch;
 • ležiace na chrbte, roztiahnite ruky s činkami na boky a pretiahnite si prsné svaly. 

Buďte mierni a opatrní pri cvičení!

Spôsob rýchlej fixácie držania tela je zaťaženie svalov, ktoré sa bežne nepoužívajú. Aj keď sa predpokladá, že chrbtové svaly sú ťažko k čerpadlu, je vaším cieľom nie je reliéf svaly a rozvoj svalového systému, dostatočné pre podporu chrbtice a vnútorných orgánov v správnej polohe. 

Posilnenie svalov:

 • Zdvihnite ruky činky dopredu a nahor 15-20 krát. To isté vezmite ruky po stranách;
 • ležiace na žalúdku, zdvihnite telo, držte ramená z podlahy, 10 krát;
 • rovnaké, porozumieť nohám, striedavo alebo obom, v závislosti od vašej fyzickej kondície;
 • hyperextenzia: odpočívajte pred bokmi v sedadle stoličky alebo stoličke s mäkkým povrchom. Nájdite dôraz na päty – spodná časť pohovky bude robiť. Pri výdychu zdvihnite telo nahor, mierne zakrútené na chrbte, potom na inšpiráciu, ohnite nadol a dajte mu svaly na oddych. Vykonajte 3 prístupy 5-6 krát;
 • vykonať “lata“: Naklonený na podlahu s lakťmi a prstami, udržať kufor plochý, napnúť zadok a späť na 1 minútu, aby 3 sady;
 • Stal nosič, nohy širšie ako ramená, ruky drží zámok na hlavu, lakte do strán a vytiahnuť späť, vytiahnuť panvu späť a sledovať plytká jar sa naklonil dopredu, napínal svalstvo chrbta 30-krát. 

Najdôležitejšie cvičenie na korekciu tela so slabými svalmi chrbta je “lata“. Cvičenie môžete upraviť tak, že zaostríte ruky nie na lakte, ale na dlane, ako keď sa tlačíte od podlahy – zaťaženie sa zníži. 

Noste korzet, aby ste opravili svoju pozíciu

Dnes vyzdvihnúť toto príslušenstvo nie je ťažké – choďte do najbližšej veľkej lekárne a pozrite si sortiment korzetov. Kožené korzety s kovovými sponami sú v minulosti – teraz môžete nosiť veľmi pohodlné modely hygroskopických materiálov s teflónovými platňami a pohodlnými suchými zipsami.

Nie sú tak horúce a ich hmotnosť je pomerne malá v porovnaní so starými korzetmi. Pravdepodobne sú pre vás vhodné rozpočtové korzety z elastických pásikov, ale ich účinok je nižší, a preto ich budete musieť dlhšie nosiť.

Vyberte si svoju veľkosť a nezabudnite vyskúšať korzetu: cítiť rozdiel medzi pevnou podporou a nepohodliem. Pozorne si pozrite podrobnosti o ramenných popruhoch – často spôsobujú nepríjemnosti. Cena korzetu je vysoká, preto venujte maximálnu pozornosť nákupu.

Ako fixovať držanie tela korzetom? Môže vám to odporučiť lekár, alebo to bude vaše osobné rozhodnutie. V každom prípade noste korzetu podľa schémy: začnite 2-3 hodiny denne, zvyšujte čas na 8-9 hodín. Dlhšie nosenie korzetu je vhodné len pre zranenia chrbtice, pretože korekcia držania tela bude stačiť na stanovený čas.

Sledujeme postoj: vlastnú diagnostiku, korekčné cvičenia a korzetu

K odstráneniu korzetu je potrebné postupne, čím sa znižuje doba nosenia 1-2 hodiny denne. Práca korzetu na držanie tela je určená na 3 mesiace, dlhšie nosenie je nepraktické, je lepšie prestať.

Ak potrebujete ísť do práce, vyberte model, ktorý je dobre ukrytý pod oblečením, napríklad elastické korzety sú takmer neviditeľné pre ostatných. Niektoré modely nadrozmerných korzetov sa dajú nosiť cez halenku alebo tenký sveter, takže sa podobajú športovej veste.

Premýšľajte o tom, ako to bude pre vás pohodlnejšie – nepostrehnuteľný korzet, ktorý sa musí nosiť dlhšie, alebo ťažší a účinnejší, ale viditeľný pre ostatných? 

Kľúčom k úspechu v náprave postoja je pravidelnosť a plynulosť pohybov. Pracujte na zvyku tak, aby vaša chrbát bol vždy v pohodlnej, rovnej polohe, či už sedíte, stojíte alebo chodíte.

Úsilie, ktoré si udržujete v držaní tela, je najlepšou investíciou do budúcnosti pre vašu krásu a zdravie!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 37 = 42