Zdravie žien

Teplo vonia ako ocot: prečo potrebujete zvuk alarmu?

Potenie je prirodzený proces, ktorý prispieva k odstraňovaniu škodlivých látok a solí, ako aj k záchrane ľudského tela pri prehriatí. Množstvo potu vylučovaného u všetkých ľudí je odlišné: závisí od stupňa fyzickej námahy, teploty, v ktorej je človek a jeho psychického stavu - pod stresom sa potenie zhoršuje. Stáva sa, že pach voní octom, prečo sa to deje a je to normálne?

Každá osoba má individuálny telesný zápach, ktorý závisí primárne od potu, a až potom od ostatných telesných vlastností a životného štýlu. Pot potu zdravého človeka necíti. Vzhľad špecifického zápachu signalizuje vážnu reštrukturalizáciu organizmu. Obzvlášť alarmujúce znamenie, ak pach voní ako ocot.

Prečo sa vyskytuje acetický zápach

Keď sa opýtam, prečo pach cíti octu u dospelých a detí, existuje niekoľko odpovedí, nejako súvisí so zhoršením práce rôznych systémov tela.

Príčiny acetického zápachu potu sú nasledovné:

Teplo vonia ako ocot: prečo potrebujete zvuk alarmu?
 1. Vývoj diabetu. Ďalšími prejavmi ochorenia sú nadmerná plnosť, pocit sucha v ústnej dutine. Špecifický zápach súvisiaci s potenie je spôsobený zvýšenou hladinou cukru v krvi pacienta.
 2. Ochorenia pľúc sú infekčné alebo zápalové, vrátane tuberkulózy, sprevádzané ťažkými potlačenými sekrétmi s nepríjemným zápachom. Existuje aj pocit slabosti, únava, silný kašeľ.
 3. Poruchy štítnej žľazy: nedostatočné alebo nadmerné množstvo jódu v tele ovplyvňuje to, ako osoba cíti. Hormonálne prerušenia vedú aj k ďalším negatívnym dôsledkom, takže nemôžete ísť na cestu s lekárom.
 4. Nedostatok vitamínov D a B často vyvoláva vzhľad kyslého zápachu potu, ale je ľahko naplnený špeciálnym vitamínovým kurzom predpísaným špecialistom.
 5. Nestabilita nervového systému, prítomnosť ostrých emočných zmien, nedostatok spánku môžu tiež spôsobiť daný problém.
 6. Nepríjemné vône môžu spôsobiť nesprávnu výživu: nadmerná konzumácia slaného, ​​údeného alebo koreneného jedla.

Oblasti zvýšeného potenia sa líšia v závislosti od pohlavia: muž - to je zvyčajne nohy, prsty, žena má takú vlastnosť v oblasti prsníkov. Skutočný príznak rozvoja mastopatie sa prejavuje vtedy, keď pach vôňa octu u ženy pod prsníkom. Ak sú príznaky tejto choroby, musíte okamžite ísť na mammologo lekára.

Prečo sa dieťa potne ocotom?

Proces potenia dospelých sa líši od dieťaťa. Potné žľazy začnú plne fungovať od detského veku (od troch týždňov). Súčasne emisie, ktoré produkujú, takmer necítia. Je to spôsobené zložením potu dieťaťa: 90% vody tvorí iba 10% organických látok.

Teplo vonia ako ocot: prečo potrebujete zvuk alarmu?

Preto by mali rodičia brať vážne akékoľvek zmeny vo vôni uvoľnenej telom dieťaťa: je to akési varovanie organizmu dieťaťa pred narastajúcou malátnosťou.

Zmeny, v ktorých pitie dieťaťa vonia octom, je možné v každom veku, počnúc detským vekom. Ich hlavnou príčinou je rachita kvôli ťažkému nedostatku vitamínu D. S včasnou liečbou lekárskej pomoci sa ochorenie vylieči v 90% prípadov. Hlavnou zložkou liečby rachitov je vyvážená výživa dieťaťa vrátane vitamínov potrebných pre telo dieťaťa.

Spôsoby liečby

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyriešiť problém zle vonného potu. Jedinou skutočne účinnou metódou liečby je odstránenie ochorení a faktorov, ktoré spôsobujú acetálny zápach. Zvyšok dočasne zničí príznak, a nie príčiny tohto javu.

Nemali by sa však zanedbávať, pretože tieto opatrenia pomôžu vyhnúť sa nepohodliu a násobeniu patogénov vyvolaných zvýšeným potentiálom:

Teplo vonia ako ocot: prečo potrebujete zvuk alarmu?
 1. Účinnou liečbou pre dospelých a deti sú bylinné kúpele obsahujúce rôzne liečivé rastliny, ako je ľubovník bodkovaný alebo harmanček. Majú antiseptické vlastnosti, zabraňujú vzniku baktérií. Tiež užitočné kúpele na báze esenciálnych olejov z eukalyptu alebo pomaranča, ktoré pekne eliminujú nepríjemné zápachy.
 2. Zbavte sa vôňa octu môže byť použitie vody na báze sódy (dve polievkové lyžice na pohár vody) alebo čaj huba. Ženy často čistí čisté a suché podpazušia s práškom sóda alebo plátkom citróna, čo znižuje potenie a vysušuje pokožku. V prítomnosti zápalu alebo rany sa neodporúča používať citrón.
 3. Z ľudových liekov sa infúzie používajú aj na umývanie podpaží. Napríklad z mäty alebo harmančeka: tri polievkové lyžice harmančeka sa varia v jednom litri vriacej vody na hodinu. Keď sa infúzia ochladí, pridajte lyžicu sódy a potom umyte túto podpazuší alebo iné oblasti, ktoré vôňujú ocot.
 4. Farmaceutické lieky, ako je Teymurova pasta alebo salicylová masť, sú účinné. Majú sušiace, antiseptické účinky, znižujú sekréciu potu a v dôsledku toho odstraňujú nepríjemný zápach.
 5. Deodoranty sú populárnym prostriedkom boja proti poteniu pre ženy a mužov. Sú všeobecne dostupné a rýchlo ničí pachy. Je však dôležité mať na pamäti, že takéto výrobky majú chemické zloženie, často nebezpečné pre zdravie. Preto je potrebné vybrať dezodoračné činidlá a dôkladne preskúmať ich zložky. Tento prístup zabráni alergickým reakciám.
 6. Extrémne opatrenie, ktoré lekár môže ponúknuť, je niekoľko lekárskych procedúr: Botoxové injekcie a iontoforéza. V podpazuší sú zavedené špeciálne látky, ktoré potlačujú prácu potných žliaz. Postupy sa vedú kurzom a poskytujú dlhodobý výsledok (viac ako šesť mesiacov). Možná chirurgická operácia, pri ktorej sú záťažové žľazy úmyselne poškodené.
 7. Ak chcete odstrániť hlavnú príčinu problému, musíte sa obrátiť na lekára, ktorý vám predloží sériu testov, aby ste diagnostikovali diagnózu a predpísali liečbu. Keď zápach vôňa vôňa, nasledujúce štúdie odporúčajú:
 • Ultrazvuk brušnej dutiny;
 • analýza sekrécie potu;
 • röntgen hrudníka;
 • návšteva rôznych odborníkov (dermatológ, gynekológ alebo urológ, endokrinológ) a prechod týchto prieskumov, ktoré odporúčajú.

Preventívne opatrenia

Keďže príčiny nepríjemného zápachu potu sú často spojené s poruchou fungovania tela, hlavným preventívnym opatrením je prevencia všetkých týchto ochorení.

Preto sa odporúča:

 1. Dodržiavanie zdravého životného štýlu: vyhýbanie sa fajčeniu, nadmerné množstvo konzumovaného alkoholu a drogy. Organizácia správnej vyváženej stravy, eliminácia rýchleho občerstvenia, konzumácia vitamínov. Robiť šport.
 2. Pravidelné prehliadky v lekárskych zariadeniach, konzultácie so špecialistami o ochrane zdravia.

Dôležitým aspektom je osobná hygiena. Jeho dodržiavanie pomôže zbaviť sa zápachu potu:

Teplo vonia ako ocot: prečo potrebujete zvuk alarmu?
 1. Každý deň sa sprchujte.
 2. Používajte mydlo s antibakteriálnym účinkom, najmä pre tie časti tela, kde dochádza k zvýšenému potenia.
 3. Používajte prostriedky na odstraňovanie zápachu: deodoranty, ľudové pleťové vody, antiperspiranty.
 4. Je potrebné denne meniť bielizeň. Osobitná pozornosť by sa mala venovať kvalite oblečenia: mali by sa uprednostňovať tkanivá prírodného pôvodu, ktoré dieťaťu umožňujú dýchať.

Ak potenie vonia octom - je to signál, že je čas ísť na lekára alebo zmeniť životný štýl. Preto je dôležité vedieť, že akékoľvek zmeny v ľudskom tele naznačujú procesy, ktoré sa v ňom vyskytujú, často nepriaznivé.

Včasná reakcia na telo varujúce pred ochorením zabráni vážnym následkom a udržiava vaše zdravie.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

+ 57 = 60