Zdravie žien

Venózna dysémia: príčiny, príznaky, liečba

Venózna disémia (VD, venózna dyscirkulácia) je patologický stav vyznačujúci sa zhoršenou cirkuláciou na ceste z centrálneho nervového systému do srdca. V dôsledku toho sa rýchlosť krvného toku spomaľuje, dochádza k stagnácii alebo k zmene smeru jeho pohybu. Dysgeémia je sekundárne ochorenie, ktoré sa vyskytuje na pozadí inej patológie ovplyvňujúcej obehový proces.

Príčiny poruchy venózneho odtoku

Venózna dysémia: príčiny, príznaky, liečba

Za normálnych okolností sa krv obohatená o kyslík a živiny rozptýli zo srdca a pľúc do ostatných orgánov pozdĺž tepien a vráti sa cez žily. Ak je tento proces porušený, prietok krvi v žilách sa spomaľuje, môže zmeniť smer, vrátiť sa do centrálneho nervového systému. Súčasne sú poškodené okolité žily a tkanivá.

Existuje niekoľko typov porúch: žilová mozgová choroba, vertebrálny plexus, v povodí ICA. Ako je možné posudzovať z názvov, klasifikujú sa podľa lokalizácie patológie.

Najčastejšie príčinou ich výskytu je dedičná predispozícia, ktorá sa skrýva v ochoreniach systému ciev alebo kostí s chrupavkou. Jej vrodená etiológia nie je vylúčená. Deti môžu byť diagnostikované ihneď po narodení alebo v ranom detstve, v závislosti od toho, kedy sa tieto príznaky objavia.

Hlavné patológie, ktoré vyvolávajú nechutenstvo, zahŕňajú:

 • Artróza, agenezia a vaskulárna hypoplázia. Patologické sú čiastočne uzavreté, nedostatočne rozvinuté, zle vytvorené a takmer chýbajúce žily;
 • zúženie - abnormálna vazokonstrikcia, ktorá obmedzuje normálny prietok krvi. Existuje niekoľko typov chorôb: lámanie, skrúteniu v tvare prstenca, atď. Zúženie je charakteristická zdravých ciev, tak výrazný funkcia je uzáver z viac ako polovice; ..
 • Abnormálne oddiely, ventily, membrány alebo chlopne, ktoré blokujú alebo spätne vedú krv cez žily.

Venózna dysgeia môže byť spôsobená vonkajšími faktormi: trauma, svalové kŕče, nádor, problémy s chrbticou atď.

Známky vývoja venóznych dysémií

Prvým príznakom poruchy je bolestivý syndróm v mieste lokalizácie patológie. Po prvé, hlava, krk, chrbtica (vertebrálnymi plexusmi), hrudník (v povodí ICA) trpí. Bolesť je spôsobená pokusom krvného obehu, aby obehli postihnutú oblasť, dlažil sa inými spôsobmi, zasiahla iné krvné cievy a tkanivá. Okrem toho sa zvyšuje tlak na steny ciev, dochádza k zápalu.

Venózna dysémia: príčiny, príznaky, liečba

Porušenie krvného obehu mozgu sa prejavuje bolesťami hlavy, závratmi, nevoľnosťou, vracaním, horúčkou, zimnicami a parestéziou - necitlivosť alebo mravčenie.

K dispozícii sú neurologické a psychopatické príznaky ochorenia: Motor, motorické poruchy, hyperkinéza (pohyby mimovoľné trhavé), koordinácia a citlivosť poruchy, senzorické, reči (afázia), písanie (agraphia), čítanie (Alexia). Pozorované záchvaty, zmeny pamäť, intelektuálne schopnosti, emocionálne a voľní.

Avšak všetky tieto znaky sa nezobrazujú vždy, tým viac môžu byť veľmi mierne. Napríklad prítomnosť VD, vyvolaná svalovým spazom, môže byť indikovaná rannými bolesťami hlavy spojenými so zvýšeným intrakraniálnym tlakom.

Ako sa dysémia diagnostikuje a lieči?

Venózna dysémia: príčiny, príznaky, liečba

Ak chcete presne určiť polohu lokalizácie patológie, odhaliť jej príčinu a následne vybrať liečbu, je potrebný celý komplex diagnostických štúdií. Z tohto hľadiska je mimoriadne cenná diagnostika MRI.

Napríklad príčinou bolesti hlavy môže byť porušenie prietoku krvi v jugulárnych žilách a pri vyšetrovaní fundusu sa zvyčajne nachádza stagnujúci.

Pri komplexnej liečbe je v každom prípade zahrnutá masážna a cvičebná terapia. Vykonáva sa podľa svedectva lekára a pod vedením kvalifikovaného maséra alebo inštruktora. Masáž by mala byť špeciálna, teda terapeutická. V opačnom prípade môžete len zhoršiť priebeh ochorenia. To platí aj pre fyzické aktivity. Ak chcete zintenzívniť ich intenzitu, môže to len špecialista, ktorý tiež ukazuje, ako s ním zaobchádzať.

Liečba žilového poškodenia v krčnej chrbtici

Lekár predpíše lieky, ktoré sú zamerané na zlepšenie prietoku krvi. Takéto prostriedky budú môcť obnoviť tento proces a normalizovať fungovanie plavidiel ako celku. Skupina týchto liekov sa nazýva venotonikum.

Okrem liečby sa používajú na prevenciu rôznych ochorení obehového systému.

Venotonika priaznivo pôsobí na telo naraz v niekoľkých smeroch:

Venózna dysémia: príčiny, príznaky, liečba
 • Posilniť krvné cievy, normalizovať priepustnosť ich stien, znížiť krehkosť, odstrániť nadýchanosť, zlepšiť mikrocirkuláciu;
 • Tónujte žily, zvyšte ich pružnosť;
 • Bojujú so zápalovými procesmi, zabraňujú ich vzhľadu v budúcnosti.
 • Zvýšte celkový tón cévneho systému.

Najbežnejšie prípravky zo skupiny venotonikov:

 • "Aescusan"(Krém, gél),"Venoplant""Herbion Escus"- znamená na základe gaštanu konského;
 • "Venen-Gel""Doktor Tais"- obsahuje výťažok z nechtíka lekárskeho a účinné zložky gaštanu konského;
 • "Antistax"- gél a kapsuly obsahujúce extrakt z červených hroznových listov;
 • "Ginkor Fort""Ginkor gél"- obsahuje výťažok z gingobilobu;
 • "Ellone gél""Anaveron""Getrealex ».

Porušenie venózneho odtoku na vertebrálnych plexusoch a iných typoch patológie nie je predmetom nezávislej liečby. Dokonca aj prípravky zo skupiny venotonikov, ktoré sú potrebné v tomto prípade, sa majú podávať podľa pokynov lekára po predpísanej dávke. Tak ako všetky ostatné lieky, venotonika s predĺženým nekontrolovaným použitím môže poškodiť telo. To platí aj pre ľudové metódy liečby, keď na prvý pohľad bezpečné byliny zhoršujú priebeh ochorenia.

Venózna dysémia: príčiny, príznaky, liečba

Bezpodmienečne je potrebné napraviť spôsob života: zabezpečiť úplný odpočinok, striedanie času práce a voľného času, chodiť častejšie vonku. Bude to prínosom pre ľahkú domácu regeneračnú masáž, relaxáciu, pravidelné kontrastné vodné procedúry, ako aj fyzické cvičenia.

Osvedčená jóga. Tento systém má mnoho cvičení zameraných na posilnenie krvných ciev a zlepšenie prietoku krvi. Pri cvičeniach sa predpokladá dýchanie cez hrtan, čo umožňuje zvýšiť tok krvi a nasýtiť ho kyslíkom.

Beh, chôdza rýchlo, chôdza na dlhé vzdialenosti majú rovnaké účinky ako jóga. V počiatočných štádiách poruchy pomôže intenzívna fyzická aktivita, ale s progresiou choroby je potrebné ich zmierniť. Buďte opatrní pri návšteve sauny a sauny. Faktom je, že prudké striedanie teplôt zvyšuje prietok krvi, ale na oslabených plavidlách to bude zlé.

Najlepšou možnosťou je, ak preventívne opatrenia predpisuje špecialista. Odporúčania pre cvičenie poskytne inštruktorovi LFK, na masáž - masér, resp. Pokiaľ ide o užívanie akýchkoľvek liekov, musíte sa poradiť s lekárom, pretože mnohé z nich, ktoré sú bezpečné pre zdravé telo, môžu mať zlý účinok na pacienta s žilovým nechutenstvom.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

33 − 29 =