Vŕtanie v bruchu a hnačka: prečo sa tieto príznaky vyskytujú?

Burling v bruchu sa vyskytuje pravidelne u každého. Najčastejšie je to kvôli hladu: telo signalizuje, že je čas na obnovenie. Avšak konštantné alebo pravidelné kývanie môže naznačovať vážnu patológiu v tele.

Príčiny brušnej turbulencie

Vŕtanie v bruchu a hnačka: prečo sa tieto príznaky vyskytujú?

Podobný stav sa môže objaviť kedykoľvek počas dňa. Pri neprítomnosti raňajok sa bude pozorovať niekoľko hodín, aj keď pijete kávu alebo čaj. Nepohodlie v tomto prípade pochádza nielen z čreva ako zo žalúdka.

Podobný jav je možné pozorovať aj pri Fed žalúdka, keď sa človek cíti lahodnú vôňu: žalúdok produkuje kyseliny na trávenie potravy, pretože verí, že teraz nasledovať jedlo.

Druhou spoločnou príčinou je hojné jedlo po dlhom hladovaní. Riziko sa zvyšuje pri použití ťažkých a mastných potravín. Prejedanie sa vyvoláva tvorbu potravinového hrudku, ktorého pohyb je sprevádzaný zvýšenou peristaltikou pri brúsení jedla, resp. Je tu nejaké nepríjemné pocity.

Dôvody sa môžu skrývať v intenzívnom vzrušení. Ak sa upokojíte, nepohodlie zmizne samo. Nepohodlie sa môže objaviť na pozadí používania určitých nápojov (alkoholických, sýtených) a výrobkov.

Pozícia tela priamo ovplyvňuje proces trávenia a asimilácie potravy v čreve. Ležiace postoje, na rozdiel od státia alebo sedenia, vyvolávajú vzhľad chvenia.

Príčiny prebublávania v bruchu, ktoré sa objavujú po jedle

Najprv je to charakteristický príznak dysbiózy. Okrem toho existujú bolesti brucha, bolesť, nadúvanie, poruchy stolice (zápcha / hnačka). Dysbakterióza vzniká z nerovnováhy baktérií, ktoré obývajú črevo. Napríklad antibiotiká môžu spôsobiť tento patologický stav. Ako je známe, antibakteriálne lieky zničia patogénne mikroorganizmy, ale zároveň vedú k smrti prospešných mikróbov.

  Hnedý výtok u žien

Nadmerná tvorba plynu (plynatosť) sa vytvára kvôli zlému tráveniu potravy. V dôsledku toho dochádza k chvenu, čo ohrozuje vážnejšie problémy. Nadúvanie je tiež príznakom dysbiózy. Po ďalšom varení ponechajú plyny, čo môže naznačovať porušenie črevnej mikroflóry, jej hypermobilitu, dyspepsiu a nádory.

Po jedle hovorí o nekvalitnej funkcii gastrointestinálneho traktu. Ak sa po jedle objaví opuch, musíte navštíviť lekára, pretože to je príznak mnohých ochorení vrátane gastritídy a peptického vredu.

Tento príznak je zahrnutý v klinickom obrázku syndrómu dráždivého čreva. Toto ochorenie je charakterizované nepríjemných pocitov v žalúdku, vrátane bolesti a frustrácie defekácie (hnačka, zápcha, časté nutkanie, heavy expektorácie). Symptómy syndrómu dráždivého čreva sa môžu od prípadu k prípadu značne líšiť.

Natečenie v brušnej dutine a hnačka (hnačka)

Vŕtanie v bruchu a hnačka: prečo sa tieto príznaky vyskytujú?

Tieto dva príznaky zvyčajne naznačujú dysbakteriózu. Vo všeobecnosti sa diagnostikuje u ľudí, ktorí nesprávajú, napríklad s miláčikmi rýchleho občerstvenia a pohodlia, ktorí jedia na cestách. Súčasne trpí celý tráviaci trakt.

Hnačka a prebublávanie sa pozorujú aj pri črevných infekciách. Vyvolávajte to môže byť oneskorené, zle spracované tepelne, nesprávne skladované produkty.

Absorbenty pomáhajú zbaviť sa nepohodlia, ktoré odstraňujú toxíny z tela. Ak absorpčné látky nepomáhajú, potrebujete kontaktovať gastroenterológ.

Tieto príznaky sa pozorujú aj pri sekrečnej, osmotickej hnačke. Prvý vzniká pri použití výrobku, ktorý črevá nemôžu správne stráviť. Napríklad sa to stane s neznášanlivosťou laktózy, potravinovou alergiou. Sekretárna hnačka sa vyskytuje v dôsledku vody, ktorá sa hromadí v lúmeni čreva baktériami. Veľký objem kvapaliny vyvoláva vodnú kvapalnú stoličku.

V tomto prípade dochádza k turbulenciám.

  1. Nepohodlie v noci. Dôvody môžu byť odlišné, napríklad skrytie v ranej večeri. Odporúča sa v tejto situácii na pitie po dobu pol hodiny pred spaním do postele šálku jogurtu, jesť ovocie alebo zeleniny, hrsť sušené ovocie, malý zeleninový šalát. Tento príznak je však prítomný u niektorých ochorení. Napríklad, ak je nepríjemné pocity v polohe na ľavom boku, je možné sa domnievať, gastritídu. Nočné bublajúce časť symptómov pankreatitída, kolitída, dysbacteriosis a mnohých ďalších ochorení zažívacieho ústrojenstva. Ak zároveň je nevoľnosť a dokonca aj zvracanie, že je naliehavo nutné sa poradiť s gastroenterológa;
  2. Doprava. Ak je nepohodlie lokalizované vpravo, v kombinácii s kyslou erukciou, stojí za to podozrenie na pankreatitídu alebo cholecystitídu. Príčiny môžu byť skryté v nekvalitných infikovaných produktoch, zlej schopnosti tráviacej sústavy stráviť potraviny. Ak sa vyskytnú súčasné poruchy stolice, pravdepodobne došlo k otravám brušnej bolesti. Liečba v tomto prípade začína výplachom žalúdka;
  3. Doľava. Možno to znamená zvýšenú peristaltiku žalúdka alebo hrubého čreva. V tomto prípade sa potraviny pohybujú rýchlejšie, ako je potrebné, je narušené spracovanie potravín tráviacimi enzýmami. V dôsledku toho sa z dôvodu zlého trávenia začal hnačka. Tento proces môže sprevádzať infekčnú gastroenteritídu. To sa deje s chemickým podráždením, keď toxíny vstupujú do tela.
  Prečo sa v stolici objavujú biele červy?

Burning v bruchu a narušenie plynov

Vŕtanie v bruchu a hnačka: prečo sa tieto príznaky vyskytujú?

V tomto prípade dochádza k flatulencii. Zvyčajne sa to vyskytuje u ľudí, ktorí jedia nesprávne. Nadmerné zahanbenie s kyslou, tukovou, chemickou prísadou zvyšuje riziko intestinálnych porúch.

Nadúvanie je nahromadenie plynov v črevách, ktoré majú tendenciu ísť von, ale nie vždy opúšťať. Nadmerná tvorba plynu sa často vyskytuje v dôsledku nestráviteľných sacharidov.

Tieto príznaky sa objavujú aj vtedy, keď človek príde príliš rýchlo alebo spotrebúva veľké množstvo potravín. Vyvolávať podobnú symptomatológiu môže laktóza obsiahnutá v mliečnych výrobkoch. Príčiny sa niekedy skrývajú v zápche: potravina sa neprechádza cez črevá normálnou rýchlosťou, takže sa pravdepodobnosť fermentácie zvyšuje.


Busting v bruchu pred menštruáciou a počas tehotenstva

Pred menštruáciou v tele je mierna hormonálna zmena. Zmeny v hormonálnom pozadí inhibujú metabolické procesy v tele, takže orgány malého panva zvyšujú krvný tlak. Tento jav nie je nebezpečný.

Zvyčajne v prvých dňoch menštruácie sa nepohodlie zmizne sama. Niektoré ženy trpia počas menštruácie. Príčiny sú skryté v maternicových kŕčoch, ktoré ovplyvňujú funkciu čreva.

Vyvolávajú nepohodlie iné fyziologické ochorenia, napríklad nedostatok vitamínov a minerálov, zatiaľ čo žalúdok neublíži.

Tento jav sa pozoruje s rôznou frekvenciou v akomkoľvek období tehotenstva, a to aj pri absencii problémov s gastrointestinálnym traktom. Dôvodom je zmena hormonálneho pozadia. Úroveň progesterónu sa rýchlo zvyšuje, čo uvoľňuje hladké svalstvo maternice a čriev. Aj rastúce dieťa je vinníkom nepohodlia mojej matky.

Ako sa zbaviť nepríjemného prebublávania v žalúdku

Ak chcete zobrať drogu, musíte najprv zistiť príčinu tejto choroby. Ak sa problém skrýva v nesprávnej strave, menia stravu: odmietajú ťažké jedlo, jedia potraviny, ktoré nespôsobujú nepríjemné pocity. Pri dysbakterióze sú potrebné lieky, ktoré obnovujú črevnú flóru, v ponuke sú nasýtené kyslé mliečne výrobky, domáce jogurty.

Vŕtanie v bruchu a hnačka: prečo sa tieto príznaky vyskytujú?

Dysbakterióza je liečená pomocou Linex, Motilium, Espumizan a podobnými prostriedkami. Liek určený na prebublávanie do brucha by mal zvoliť lekár. To je spôsobené tým, že je potrebné zvážiť príčinu nepohodlia, jej závažnosť, rovnako ako vek pacienta a prítomnosť kontraindikácií.

  Prečo môže byť neskorá strata panenstva nebezpečná?

Espumizan je karminačná droga, ktorá zmierňuje plynatosť. Taktiež sa užíva na otravu so saponátmi (častejšie pre deti).

Motilium sa používa v tých istých prípadoch, na základe pokynov, ale nemôže byť podaný deťom. Takéto liečivo, ako linky, môžu užívať deti aj dospelí. Dĺžka liečby v každom jednotlivom prípade, rovnako ako dávka, je individuálna.

Tieto lieky zmierňujú dôsledky dysbakteriózy, opuchu, bubliniek a iných symptómov, ale stojí za to navštíviť lekára, aby sa zbavil nepríjemných následkov choroby.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector