Zmiešaná flóra v nátierke - čo to je a čo ukazuje? | pangudownloads.com
Zdravie žien

Zmiešaná flóra v nátierke – čo to je a čo ukazuje?

Rozmazanie flóry je druh analýzy, ktorý umožňuje určiť prítomnosť a počet patogénnych mikroorganizmov vo vagíne. To umožňuje určiť riziká gynekologických ochorení a iných zdravotných problémov.

Čo je zmiešaná flóra vo vaginálnom tampóne a čo naznačuje táto interpretácia výsledkov analýzy, v našom článku budeme rozumieť.

Odrody mikroflóry v pošve

V procese makroskopickej analýzy sa v náteroch nachádzajú bunky plochého epitelu, Lactobacillus Dederlein, koky, leukocyty a ďalšie mikroorganizmy. Zloženie náteru určuje typ mikroflóry, ako aj možnosť patologických procesov.

Aké druhy rastlín existujú?

Zmiešaná flóra v nátierke - čo to je a čo ukazuje?
 • Lean. V sú označené makro- analýza pošvového prostredia, v podstate len palice Dederleyna - užitočné laktobacily;
 • Priemer. V zornom poli odborníka existuje približne 7 až 10 leukocytov a veľké kolónie laktobacilov;
 • Zmiešané. Médium je medzi 15 a 30 leukocytov, malé množstvá laktobacilov a kokov - patogénne baktérie guľovitého typu;
 • Hojný. Vnútorné steny pošvy sú husto pokryté leukocytmi v úplnej absencii laktobacilov. Kokkobatsillarnaya mikroflóra vyžaruje nepríjemný zápach a vyvoláva uvoľňovanie veľkého množstva hlienu.

Prečo je to škvrna?

Odber vzoriek z vagíny sa uskutočňuje s cieľom diagnostikovať prítomnosť patogénnej flóry a zápalových procesov v tele.

Vykonajte postup, ak sú tieto znaky:

 • bolesť v dolnej časti brucha;
 • zmena farby a zápach sekrétov;
 • pálenie alebo svrbenie vo vnútri vagíny.

Analýza stavu "Female" mikroflóra sa musí robiť počas tehotenstva, menopauzy a podozrenia na vznik gynekologických ochorení. Odborníci tiež odporúčajú vykonať analýzu po užití hormonálnych liekov, ktoré môžu ovplyvniť hladinu kyslosti vo vnútri cervikálneho kanála a maternice.

Čo sa nachádza v škvrne?

Na diagnostiku ochorení špecialisti odoberajú materiál nielen z vagíny, ale aj z cervikálneho kanálika s močovou trubicou.

Počas mikroskopickej diagnostiky môžu byť v nátere prítomné nasledujúce typy buniek:

Zmiešaná flóra v nátierke - čo to je a čo ukazuje?
 • Plochý epitel je bunky, ktoré tvoria celý vnútorný povrch cervikálneho kanála a vagíny. Prítomnosť veľkého počtu buniek naznačuje možnosť vzniku vaginitídy alebo uretritídy. Nedostatok plochého epitelu naznačuje nedostatočnú sekréciu progesterónu;
 • Leukocyty sú "Obrancovia", ktoré bojujú s patogénnymi mikroorganizmami. Za normálnych okolností, ich počet nie je vyšší ako 10 kusov v krčka maternice do pošvy - 30. Vysoký počet bielych krviniek často ukazuje na prítomnosť zápalu (cervicitídy, vaginitída), spolu fagocytózou - hltať pôvodcov chorôb "Ochrancovia";
 • Sliz je derivátom vaginálnych žliaz a krčka maternice. V nátere by mala byť mierna. Veľký výtok môže naznačovať dysbiózu;
 • "Vaginálne" tyčinky (Doderlein) - Gram-pozitívne bunky, ktoré tvoria normálnu mikroflóru. Nedostatok tela "Užitočné" tyčinky pri 80% indikuje vývoj bakteriálnej vaginózy.

Čo je zmiešaná flóra?

Prítomnosť zmiešanej flóry v nátere ukazuje nerovnováhu medzi patogénnymi a nepatogénnymi mikroorganizmami. Biologický materiál obsahuje plochý epitel, dodekeleínové laktobacily, leukocyty a iné typy mikroorganizmov.

Pri absencii akýchkoľvek patologických procesov je množstvo laktobacilov približne 90 až 95%, zvyšné 5% možno pripísať príležitostným činidlám, ktoré zahŕňajú koky a tyčinky.

Potenciálne nebezpečné baktérie v malom množstve nepoškodzujú telo, avšak s rastom počtu baktérií, tak aj hrozba rozvoja ochorení. Počas tehotenstva je riziko zvýšenia kolónií patogénov veľmi vysoké. Ak je v tehotenstve zmiešaná flóra vo vaginálnom škvrne, je potrebné podstúpiť komplexnú liečbu, ktorá zabráni nekontrolovanej reprodukcii stafylokokov a iných patogénnych látok.

Úrovne obsahu flóry vagíny

V procese dekódovania analýz sa biomateriál získaný na vzorke získava stupňom čistoty.

Označuje úroveň pH v mikroflóre a prítomnosť patogénnych baktérií a tyčiniek:

Zmiešaná flóra v nátierke - čo to je a čo ukazuje?
 • 1 stupeň - normálny stav flóry, v ktorom sú laktobacily a oportúnne mikroorganizmy v rámci povolených limitov;
 • Stupeň 2 - relatívne normálny stav vaginálneho prostredia, v ktorom je percento patogénov vyššie, ale nepredstavuje zdravotné riziko;
 • 3 stupeň - zmiešaný typ flóry s prevahou patogénnych mikroorganizmov nad tyčinkami Dodderlein;
 • Stupeň 4 - patologický stav prostredia, charakterizovaný prevahou plochého epitelu, leukocytov a "Cudzie" baktérie.

Čo znamená hojná mikroflóra?

Mnoho žien, po prečítaní výsledkov testov, nerozumie tomu, ako rozlúštiť frázu "Zmiešaná bohatá flóra v škvrna". Podľa cytologických údajov takáto diagnóza naznačuje prítomnosť abscesov v maternici.

V tomto prípade mikroskopické vyšetrenie v biomateriáli odhaľuje nasledujúce typy buniek a mikroorganizmov:

 • veľké množstvo hlienu;
 • jednotné prvky krvi;
 • prítomnosť stôp fagocytózy;
 • vrstvy mPE buniek;
 • zvýšený obsah plochého epitelu.

Bohatá zmiešaná flóra je ošetrená sanitáciou s vaginálnymi čípkami, ktoré inhibujú aktivitu patogénov a obnovujú normálnu úroveň pH.

Coccobacillus flóra

Kokobakilárna flóra - patologický stav prostredia cervikálneho kanála a vagíny. Dominuje to takzvané coccobacilli, čo je priemerný variant medzi baktériami a obyčajnými kokcami.

Často sa stretávajú s predstaviteľmi patogénnych kokobavilov:

 • hemofilná tyčinka;
 • chlamydia trachomatis (vyvoláva vývoj chlamýdií);
 • Gardnerella vaginalis.

Veľké množstvo patogénnych činidiel vedie k vzniku vaginitídy, plesňových lézií vrátane bakteriálnej vaginózy.

Aké sú príčiny ich výskytu v tele?

Zmiešaná flóra v nátierke - čo to je a čo ukazuje?
 1. Príjem antibiotík. Antibiotiká oslabujú imunitný systém, vytvárajú priaznivé podmienky pre vývoj patogénnych baktérií;
 2. Antikoncepčné prostriedky. Hormonálne lieky vedú k poruchám v mikroflóre, ktoré ovplyvňujú počet leukocytov a laktobacilov v médiu;
 3. Vnútromaterské špirály. Chránené pred nežiaducim tehotenstvom ženy nedobrovoľne vytvárajú nerovnováhu vo vaginálnom prostredí vhodnom na vývoj kokcobacilov;
 4. Časté injekčné striekačky. Čistenie vagíny vyvoláva vylúhovanie normálnej flóry a reprodukciu škodlivých baktérií.

Patogénna flóra zmiešaného typu, vrátane kokobavilárnej flóry, sa môže odstrániť, keď sa normálna hodnota pH obnoví "Female" prostredie. Na potlačenie aktivity patogénnych mikroorganizmov lekár predpisuje šetriace antibiotiká, ktoré bojujú s kokcobacilmi.

Dysbakterióza vagíny indikuje prítomnosť zápalových procesov alebo vývoj iných pohlavných chorôb. Keď pocítite vážne svrbenie alebo nepríjemné pocity vo vnútri pohlavných orgánov, stojí za to dať rozbor na analýzu s cieľom objasniť diagnózu.

Nevykonávajte samodiagnostiku a samoliečbu! Silné pre vás zdravie a pohodu!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

23 − = 18