Aš mama!

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?

Kiaušidžių cista yra skysčio pripildyta kapsulė, kuri sudaro vieną arba iš karto du priedus. Anatomiškai tai atrodo kaip krepšio su plonomis sienomis forma. Patologijos matmenys gali svyruoti nuo kelių milimetrų iki dviejų dešimčių centimetrų.

Contents

Cistų tipai

Yra tokie patologiniai augimo tipai:

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?
 1. Folikulus;
 2. Geltona kista;
 3. Hemoraginis;
 4. Endometrioidas;
 5. Dermoidas;
 6. Mucinous;
 7. Serous.

Endometrioidinė kiaušidžių cista ir nėštumas

Šios dvi valstybės kai kuriais atvejais gali būti derinamos viena su kita. Pavyzdžiui, mažos neoplazmos neturi įtakos nėštumo eigai. Tačiau daugeliu atvejų ši patologija reikalauja chirurginio įsikišimo.

Bet ši gydymo priemonė gali kelti pavojų: operacijos metu išgaunamas cistos apvalkalas, tada lova deginama su krešėjimo ar kitų metodų pagalba. Naudojant elektros srovę, yra pažeisti sveiki kiaušidžių audiniai, dėl kurių gali sutrikti jo funkcijos.

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?

Pati operacija kelia sukibimo pavojų, o tai savo ruožtu gali sukelti nevaisingumą.

Bet tai yra visai kitas dalykas, kai nėštumas atsiranda dėl šios patologijos, pavyzdžiui, kiaušintakių vamzdelių obstrukcijos. Nedideli endometrioidiniai cistos nėra kliūtis nėštumui ir netgi IVF. Jei navikas yra didelis, nurodoma laparoskopija, kuri turėtų būti atlikta antrąjį trimestrą arba operacija atliekama po cezario pjūvio.

Verta paminėti, kad didelis cistų dydis natūraliai yra kontraindikacija gimdymui, todėl visos šios diagnozės turinčios moterys turi planuojamą cezario pjūvį.

Ar sėkmingas nėštumas yra įmanomas dėl kiaušidžių cistos?

Jei moterys įtaria, kad kažkas yra negerai, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju planavimo etape
pašalinti visus galimus pavojus. Laiku nustatyta liga padidina tikimybę, kad sėkmingas rezultatas. Pažengusiems atvejams, taip pat su plyšimu ar supliejimu, gydymas yra tik chirurginis. Tik tokia radikali priemonė leis atsikratyti patologijos ir užkirsti kelią adhezijos formavimui kiaušintakiuose. Priešingu atveju problema su kontracepcija ar negimdiniu nėštumu yra didelė. Labai rimtais atvejais reikia pašalinti ne tik neoplazmą, bet ir kiaušidę, kuri, be abejonės, atsispindės reprodukcinės sistemos funkcionavime.

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?

Nėštumas gali atsirasti, jei patologija yra nedidelė ir jokiu būdu neatrodo. Verta paminėti, kad daugeliu atvejų kiaušidžių cistos liga nėštumo metu išsivysto po kelių mėnesių.

Nėštumo tikimybė yra didelė esant funkciniams cistams, kurie yra mažo dydžio ir retkarčiais pažengiami. Šiuo atveju pakanka periodiškai apsilankyti ginekologe ir sekti jo rekomendacijas.

Sėkmingas nėštumo eiga gali būti stebimas, kai augimas nepadidėja, jo dydis neviršija 8 cm, o onkoproteino CA-125 lygis neviršija leistinų ribų.

Ką daryti, jei nėštumo metu nustatoma folikulinė kiaušidžių cista?

Esant tokiai situacijai, ypač pirmajame nėštumo trimestre, reikalinga kruopštesnė specialisto kontrolė. Gali būti, kad navikas ištirps atskirai. Jei patologija gresia vaisiui, cista pašalinama laparoskopija. Kartu su operacija yra persileidimo pavojus, todėl tai atliekama tik griežtai nurodant, pavyzdžiui, kai švietimo dydis viršija 10 cm.

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?

Tokie dideli navikai gali sprogti, todėl tai kelia pavojų ne tik moteriai, bet ir kūdikiui.

Be to, cistoje gali būti gimdymo kanalų kliūtys. Laparoskopija naudojama norint išlaikyti įprastą nėštumo eigą, paprastai ji atliekama per 16-18 savaičių.

Esant folikulinei cistei, moteris turi būti susipažinusi su simptomais, kurie atsiranda, kai jos kojos yra susuktos.

Ši patologinė būklė kupina persileidimu, taigi jūs turite būti labai atsargūs, nedvejodami aktyviai sportuoti, neimti svorio ir tt

Gimdos kiaušidės cista nėštumo metu

Šio tipo navikas atsirado sprogimo folikuluose, gali būti kraujo dėmių. Tai yra tik dviejų fazių mėnesinių ciklai, o antrojo etapo metu. Prieţiurtimo prieţastys apima sutrikusios limfos ar kraujo apytaką geltonoje kūno dalyje.

Geltonos kūno cistos plyšimas yra susijęs su tokiais simptomais:

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?
 • Aštri skausmas nuo patologijos;
 • Subfebrilo temperatūra;
 • Pykinimas ir vėmimas;
 • Puvimas;
 • Slėgio ir impulsų pertrūkiai;
 • Galvos skausmas, galvos svaigimas;
 • Blyškiai;
 • Sunkus gimdos kraujavimas.

Išvardyti simptomai atsiranda ne tik dėl plyšimo, bet ir dėl minėto kojos pasukimo.

Esant tokiai situacijai, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes, funkcinės cistos skilimo metu, jame esantis skystis patenka į pilvo ertmę, sukelia uždegimą (peritonitą). Ši būklė turi patologinį poveikį vaiko ir moters sveikatai.

Nėštumo metu diagnozuota geltonoji kūno cista yra funkcinė geltona kūno dalis, kuri išskiria hormonus, reikalingus vaisiaus vystymuisi palaikyti. Gana dažnai toks neoplazmas ištirps atskirai nuo trečiojo ir ketvirto nėštumo mėnesių.

Nėštumas: ar galima po laparoskopijos kiaušidžių cistos?

Šis chirurginės intervencijos metodas yra pats saugiausias ir saugiausias. Operacijos metu pilvo srityje yra 0,5-1,5 cm pjūviai. Per juos įdiegiamas laparoskopas (teleskopinis prietaisas su šalta šviesa ir vaizdo kamera) ir instrumentai. Veiklos ertmė užpildyta anglies dvideginiu, kad būtų lengviau veikti.

Atsigavimas po tokio pratybų trunka apie 2 savaites. Yra po komplikacijų atsiradimo galimybė po anestezijos, todėl reikia išbandyti tinkamiausio anestetiko nustatymo testus.

Po operacijos taip pat kyla sukibimo pavojus.

Ar nėštumas yra įmanomas esant kiaušidžių cistei?

Jei per šį laikotarpį nevaldote moters sveikatos, yra galimybė progresuoti šį procesą ir atitinkamai genitalijų srities ligų vystymąsi. Smegenys yra dažna nevaisingumo priežastis.

Po operacijos jūs negalite sportuoti ir turėti lytinių santykių mėnesį. Jums reikia atkurti treniruotę su minimaliu stresu. Per pirmuosius tris mėnesius draudžiama pakelti svorį daugiau kaip 3 kg, o paskui 3 mėnesius ne daugiau kaip 5 kg. Kalbant apie nėštumą po operacijos, dažnai labai dažnai šis pratimas yra naudojamas nevaisingumui gydyti.

Pavyzdžiui, neįmanoma įsivaizduoti folikulinės cistos, nes nuolatinės neoplazmos, nepaisant asimptominio srauto ir regresijos, neleidžia vystytis naujiems folikulams su sveikais kiaušiniais viduje.

Pacientai, kurie tokiu būdu gydo nevaisingumą, gali sėkmingai įsivaizduoti vaiką jau per pirmuosius 12 mėnesių po operacijos. Maždaug 20% ​​pastoja per pirmąjį mėnesį, tą patį 3-5, 30% – po šešių mėnesių, tik 15% atideda šį momentą iki vėlesnių terminų.

Kaip mes matome, vaiko užpuolimo po laparoskopijos laikas yra grynai individualus. Tais atvejais, kai atliekama chirurgija, nuleidžiant smegenis, moteriai yra 12 mėnesių, kad ją būtų galima užimti, saugi dėl komplikacijų. Jei laparoskopijos metu atskleidžiamos kitos patologijos, buvo atliktas gydymo kursas, per kitus šešis mėnesius galima sėkmingai įsivaizduoti vaiką. Laparoskopija nedaro įtakos menstruaciniam ciklui, nes sveikiems audiniams nėra atliekama chirurginė intervencija. Tačiau gali būti nedidelių nukrypimų, tačiau tai laikoma normos variantu.

Rūpinkitės savimi ir savo sveikata, išlaikykite egzaminą laiku ir nepraleiskite specialistų patarimų ir rekomendacijų. Sveikata jums ir gera sveikata!

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply