Ben annem

Bir test ile ektopik gebelik nasıl belirlenir

Kadınların sağlıkları ile ilgili endişeleri bir gün olma isteği ile yakından ilişkilidir ve sağlıklı bir bebeğin annesi olur ve belki de sadece biri değildir. Daha önce vücudunuza bakmaya başlarsanız, mutlu bir akım ve mutlu bir doğum kararı için daha fazla şansınız olur.

Aynı ölçüde, daha fazla değilse, erken farkındalık olağandışı işaretler ve kötü sağlık ile önemlidir. Ortaya çıkan semptomlar, hamileliğin hastası, bazı durumlarda patoloji anlamına gelebilir ve bu nedenle son derece önemlidir. Ektopik gebelik ve bunun nasıl belirleneceği ile ilgili.

Modern teşhis, kadının evde tek başına ön muayene yapabildiği bir düzeye ulaştı.

Cinsel hayat, düzensiz olsa bile, bir kişinin sağ karnındaki sıra dışı sağlık durumlarına, vajinal akıntıya, ağrılığa çok dikkat eder. İstenmeyen gebeliğin korkusu da düzenli testler için bir teşvik olabilir.

Hamilelik nasıl tanımlanır

Jinekoloğa bir sonraki jinekolojik muayene muayenesi yapılarak ve ultrason aparatı kullanılarak – birçok nedenden ötürü sıkıntı verici bir iş. Bu nedenle, şüpheler durumunda ilk eylem hala bir ev sınavıdır.

Bir eczanede bir test yaptırmak, şartlara bağlı olacak türüne karar verir.:

 • cinsel temas, adet olmamıştır gecikme 7-10 gün önce – belki de yüksek kaliteli, pahalı inkjet veya yüksek doğruluk (20-25 mIU / mL bir ölçüsü) ile elektronik test gerekir;
 • 1-5 gün gecikme – yukarıda belirtilen tiplerin yanı sıra test kasetini kullanabilirsiniz, eğer sonuç pozitifse, doktor randevusuna gidin, eğer negatifse – testi bir haftada tekrarlayın;
 • 7-14 gün veya daha fazla gecikme – bu tarihte zaten oldukça etkili olacak olan şerit şeklinde bir test (10 mMе / ml) satın alabilirsiniz.

Hamilelik testleri doğru kullanımla% 90’lık bir sonuç verir. Hormonal ilaçlar alarak başarısızlık olasılığını ortadan kaldırın ve talimatları dikkatle izleyin.

Hafif pozitif testle (ikinci strip soluk ama ikinci sırada) bir doktora danışmak ve hCG-koryonik gonadotropinin varlığı (ve seviyesi) için kan testi yapmak daha iyidir. Bu klinik test, testin ektopik gebelik veya rutin gebelik gösterip göstermediğinden şüpheniz varsa kesinlikle gereklidir.

Soluk test şeridi nedir

HCG için idrarı test ettikten sonra, genellikle ne varlıkta ne de hamileliğin yokluğunda kadına özgüven vermeyen bir sonuç elde edebilirsiniz.

Örneğin, test şeridindeki ikinci çizgi kesinlikle oradadır, ancak testin süresinin sona erdiğini düşündürecek kadar soluk ve anlamsızdır.

Gecikmiş reaktifin hiç şerit vermediğinden emin olun, ancak zayıf çizgi idrardaki hormonun düşük konsantrasyonunu gösterir, bunun nedenleri aşağıdaki gibi olabilir::

 • testten önce çok fazla sıvı içtiniz;
 • Test, hCG hala vücutta büyüdüğünde gecikmeden önce gerçekleştirilmiştir;
 • Test ektopik gebeliği belirler.

Göründüğü kadar korkutucu, ancak patoloji vakalarının istatistik yüzdesi oldukça büyüktür -% 10 ila% 15. Bir ektopik gebeliğin semptomları, rahmin kanaması dışında, her zamankiyle neredeyse tamamen çakışır.

Ve koryonik gonadotropin de üretilir, ancak miktarı çok daha düşüktür ve çok zayıf büyür.

Soluk bir test şeridi alınırken bu özellik dikkate alınmalıdır. 5-7 gün sonra önerilen tekrar testi, normal ve aynı ektopik gebelikle aynı zayıflıkta daha doğru bir şerit gösterecektir.

Yeniden test edilmeyi ertelemek ve bu gibi durumlarda doktora gitmek sağlık açısından tehlikelidir. Ektopik gebeliğin kadına meditasyon yapmak için fazla zaman vermediğini unutmayın – hızlı hareket etmelisiniz.

Ektopik gebelik için yapılan testler neler?

Bu nedenle ektopik gebeliğin test sonucu pozitif bir sonuç olarak tanımlandığını öğrendik. Ama burada özel özellikler var.

Şeritler ve şeritler (plakalar) – çalışma prensibi pratik olarak aynıdır – renk, en azından hafif, deneyin gerçekleştirilmesi için tekrarlanan daha parlak olan bir soluk, şekilsiz bir çizgi olarak ikinci şeridini göstermektedir. Bunun nedeni, patoloji durumunda hCG konsantrasyonunun zayıf olması ve zamanla artmamasıdır.

Mürekkep püskürtmeli testler şeritlerden daha hassastır, böylece “çentik“Hormon gecikmeden önce ve zaman içinde nispeten daha hassas bir çizgi göstermek için zamanla kontrol olana benzer olmaktan çok uzaktır. 5-7 gün gecikme süresinde bir inkjet testi yaparsanız ve çizgi soluksa, jinekoloğa dönme zamanıdır.

Elektronik testler görsel olarak değil, küçük bir yerleşik ekranla sonuç üretir. Pozitif bir sonuç olarak zayıf bir hCG reaksiyonunu tanımlarlar, sırasıyla + veya HAMİLE.

Bu nedenle, eğer risk altındaysanız (aşağıdaki listeye bakınız) ve elektronik bir yanıt aldıysanız, gecikme olduğunda kağıt şeritleri kontrol ettiğinizden emin olun.

Ektopik gebelik için özel test

Jinekolojik tanı alanında son gelişmeler,% 90 kesinlikte ektopik gebelik belirleyebilen bir testtir.

Test “Inexscreen“(“Ineksskrin“) Sadece hCG’nin varlığını değil,”ayrıntılar“- Hormonun iki izomorfik formunun oranı.

Normalde, toplam gonadotropin miktarı, modifiye edilmiş izomorfun yaklaşık% 10’unu içerir, ektopik gebelikle birlikte bu sayı önemli ölçüde daha düşüktür. Böyle bir kriter yeterince güvenilirdir ve durumu doğru bir şekilde değerlendirmenizi sağlar.

Bu nedenle, patolojinin dolaylı belirtilerle -fazsız / soluk değil, açık / bulanık değil, fakat bu eşsiz testin spesifik, spesifik verilerine dayanarak şüphe edilebilir. Gecikmenin birinci ve ikinci haftaları arasında yapılmalıdır.

Ektopik gebelik riskiniz varsa bu seçeneği kullandığınızdan emin olun.:

 • fallop tüplerinde yapışkan süreçler;
 • vajina, yumurtalıkların kronik iltihabı;
 • geçmişte cinsel enfeksiyonlar, özellikle klamidya vardı;
 • zaten tüplerle ilgili sorunları gösteren ektopik gebelik vardı;
 • boruların fizyolojik özellikleri – uzunluk, bükme;
 • Hormonlarla stimülasyon;
 • in vitro fertilizasyon (IVF);
 • Tüplerin epitelinin az gelişmişliği (infantilizm).

Teşhis yapmak için ne kadar zamanınız var?

hastalık korkan bazı kadınlar Teste başlamak ve kendi duyguları, kanama meydana ve hatta belirsiz önseziler rehberliğinde gecikme önce bir jinekolog tarafından muayene gerektirir.

Acı ve korku, ameliyathanede ektopik bir gebeliğin teşhis edildiği vakaların öyküsü ile de şiddetlenir – aniden, tüpün fetusla rüptürü.

Gerçekten de, bazı doktorların dikkatsizlik ve aşırı özgüvenleri göz önüne alındığında, bu soru ortaya çıkıyor – patolojiyi nasıl gözden kaçırmamak gerekiyor?

Ortaya çıkan semptomlara odaklanın, salgıları izleyin, birkaç test yapın: gecikmenin ilk gününde, on gün içinde, beş gün içinde.

sonuçlar zaman atık yoktur her durumda, yukarıda tarif edildiği üzere aynıdır ve doktor veya borular, vajina, karın birinde ait rahim, bir döllenmiş yumurta bulur ile ultrason, acele edin.

Durumun karmaşıklığı, teşhisin genellikle bir jinekolog tarafından 2-4 haftalık bir sürede yapılması ve boru kopmasının 4-6 haftada veya biraz daha geç gerçekleşmesidir. Bu, acilen ve hemen harekete geçmek için gereklidir.

Bir başka ipucu: Eğer, dış gebelik şüpheli ama doktor uzist ovum bulamadıysanız – dinlenme yoktur, başka bir uzman bulmak ve kendi sağlıkları ve yaşam uğruna tekrar kontrol edin.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply Vanessat 28.06.2024 at 13:30

  Very well-written and funny! For more information, visit: DISCOVER HERE. Looking forward to everyone’s opinions!

 • Leave a Reply