Aké sú príčiny a liečba krvi v moči u mačky? | pangudownloads.com
Domáce zvieratá sú povolené

Aké sú príčiny a liečba krvi v moči u mačky?

Z nejakého dôvodu, nepreukázalo hematúria - tzv oddelenie červených krviniek v moči - mať domáceho maznáčika, je to dôkaz patologických procesov, ktoré sa vyvíjajú v tele zvieraťa.

Nie je možné bez vysvetlenia dôvodov predpísať liečbu, ak sa v moči mačky nachádza krv.

Aké sú príčiny a liečba krvi v moči u mačky?

Tento príznak môže tiež naznačovať výskyt chorôb močového mechúra a malígnych novotvarov a dôsledky po zraneniach.

Zvlášť nebezpečné, keď je po sterilizácii alebo kastrácii krv v moči mačky. V tomto prípade by mal byť lekár okamžite liečený, namiesto toho, aby čakal "Všetko odíde." Toto označenie indikuje vývoj komplikácií a čím skôr začne liečba, tým väčšia je šanca na záchranu života zvieraťa.

Príčiny krvi v moči mačky

Hematúria u zvierat sa môže objaviť z týchto dôvodov:

 • zavedenie bakteriálnej flóry, ktorá vyvoláva nástup zápalových procesov genitourinárneho systému;
 • helminthické invázie;
 • parazitické choroby;
 • alergické prejavy vrátane reakcie na použitie liekov;
 • intoxikácie;
 • so zraneniami a poškodením.

U mladých mačiatok vzhľad krvi v moči často naznačuje abnormalitu v štruktúre urogenitálneho systému.

Odhaľovanie krvi alebo hlienu v mačke v moči nie je tak jednoduché, ak ide do misky - plnivo absorbuje prirodzené exkrementy. Je ťažké identifikovať chorobu na samom začiatku, ak zviera vedie slobodný život a chodí na ulicu. Je veľmi dôležité, aby majitelia venovali pozornosť správaniu sa domáceho zvieraťa.

V prípade, že mačka sa stal letargický, agresívny alebo príliš nervózny, odmieta jesť a snažil sa schovať v temnom mieste, by malo byť či nie je poškodený a skontrolujte zásobník. V niektorých prípadoch, kvapka krvi môže byť videný na kabát ihneď po močení, V ďalších prípadoch zistené v moči mačiek sú krvné zrazeniny, alebo moču, s hlienu a zviera prežíva časté nutkanie, je pripojený na zlom mieste.

Dobrý majiteľ však vie správanie svojho zvieraťa a zistí chorobu v počiatočnom štádiu.

Podmienky, v ktorých je krv v moči

Jeden by nemal byť znepokojený len v jednom prípade s hematúriou: ak sú dôvody pre jeho výskyt - katetrácia zvieraťa na veterinárnej klinike. Užívajte moč pre analýzu, keď zviera nie je zvyknuté na misku, inak je to nemožné.

Aké sú príčiny a liečba krvi v moči u mačky?

Močová trubica u mačky je citlivá a ak existujú ochorenia, napríklad cystitída alebo pyelonefritída, potom môže byť počas procedúry zranená tenká sliznica. Pridelenie krvi bude mať v tomto prípade krátkodobý charakter a malo by sa skončiť o niekoľko hodín.

Aby sa zabránilo poškodeniu močovej trubice, skúsený veterinár vždy používa antispazmické lieky na maximálne uvoľnenie zvieraťa a anestéziu postupu.

U zdravých mačiek sa krv v moči môže objaviť až v prvý deň po pôrode. Krvavý výtok padá do moču z maternice.

Ak sa oddelenie krvi nezastaví druhý deň po narodení, zviera sa musí preniesť na veterinárneho lekára - tak sa v počiatočnej fáze objaví flegmózna vaginitída.

Hematúria by sa nemala vyskytnúť počas estru. Toto je dôkaz choroby.

Ak však mačka po moči obsahuje moč s krvou, nemusí to nevyhnutne znamenať zápal reprodukčného systému. Niektoré náhody sú možné.


Hematúria u mačiek sa takmer vždy objavuje s intoxikáciou tela, spôsobenou otravou rôznymi jedmi a užívaním liekov a detergentov.

 • Možno sa čudujete: kde môže byť domáca faul otrávená? Na prechádzke, mačka môže jesť návnadu, ktorá bola pripravená pre potkany alebo myši;
 • Majitelia môžu veriť nápisom na trubici "Dichlórvos" alebo iný jed, získaný na ničenie hmyzu: šváby, mouchy, ploštice, komáre, - "Absolútne bezpečné pre deti a zvieratá, hypoalergénne". Od detí bude trubica skrytá rovnako, ale mačka môže byť zanedbávaná počas spracovania miestnosti. Ak sa dostanete priamo do krvného obehu, jed môže spôsobiť podobnú reakciu tela;
 • Ak si majitelia všimli zmenu farby moču pri používaní liekov na liečbu inej choroby, je lepšie odmietnuť liečbu - to je znakom výskytu vedľajšieho účinku.

Po páde alebo podliatinách krvné zrazeniny v moči naznačujú vážne poškodenie obličiek.

Pyelonefritída, cystitída a iné ochorenia močového mechúra u mačiek sa javia celkom často. Symptómom týchto zápalových procesov je hematúria. Urolitída sa často vyskytuje v "Staré" u mačiek po sterilizácii. Výsledné betóny výrazne zhoršujú kvalitu života zvieraťa - udržiavanie zdravia a niekedy života, v týchto prípadoch pomôže iba chirurgická liečba.

Pocit, že krv sa uvoľňuje namiesto moču, sa objavuje s pyroplazmózou alebo leptospirózou. Parazity, ktoré prenikli do tela, aktívne podávajú krvné bunky a v spojení s narušením prirodzeného výberu tela získavajú farbu rajčiakovej šťavy. Ak nezačnete liečbu v počiatočnom štádiu ochorenia, zviera môže zomrieť.

Skutočnosť, že stará mačka má krv namiesto moču, svedčí o jej zániku. Je ťažké pomôcť zvieraťu. V tomto prípade stará mačka môže iba zmierniť utrpenie.

liečba krvi v moči mačky

Aké sú príčiny a liečba krvi v moči u mačky?

Majiteľ pomôže zvieraťu, ak zoberie testy doma, takže katéter nemôže byť nainštalovaný.

Za týmto účelom je plnivo vytrepávané z misky, je umývané a rošt je opäť nainštalovaný. Analýza sa zhromažďuje v čistej nádobe.

Pred návštevou veterinárneho lekára by malo byť zviera najlepšie opité rastlinnými odvarmi - čaj z petržlenu alebo medvedíka - alebo dajte tabletu "Furadonin". To dezinfikuje močový trakt.

Na klinike bude majiteľ požiadaný, aby povedal o správaní zvieraťa, o tom, koľko jeho zvyky sa zmenili v súvislosti s ochorením.

Laboratórna diagnostika pomôže zistiť príčinu ochorenia.

Ak bola hematúria spôsobená cystitídou, farba moču je nerovnomerná - prvá a posledná časť je najobľúbenejšia. Pri ochoreniach obličiek je močom farba múčok.

Možno budete potrebovať ultrazvukové vyšetrenie, röntgenové vyšetrenie močovodov, obličiek a močového mechúra.

 • Liečba bakteriálnych infekcií a parazitických infekcií - vymenovanie liekov: antibiotiká alebo antiparazitárne lieky;
 • Na odstránenie nádorov alebo extrakcie kameňov je potrebné vykonať operáciu. Ak novotvary majú malígnu etiológiu, môžu sa vyžadovať chemoterapeutické postupy;
 • Operácie sa môžu vyžadovať aj u mačiek, ktorých obličky sú zranené.

Ak sa zviera rýchlo zotaví, malo by byť umiestnené v príjemnom prostredí, uistite sa, že neexistuje žiadny ponor. Prístup k vode musí byť voľný.

Ako protizápalové prípravky používajú odvar z jalovca alebo poľného prasliaka - zvieratá ich neodmietajú piť.

Ako pomocné opatrenia môžete odporučiť zmeniť stravu domácich miláčikov - prejdite na špeciálnu výživu pre zvieratá trpiace ochoreniami močového systému. Suchá výživa pre mačky s chorými obličkami je kontraindikovaná.

Nemyslite si, že viete viac o zvieratách ako o veterinárnom lekárovi, nepoužívajte svoj vlastný zviera. Koniec koncov, jeho život je v stávke. Rýchle zotavenie a pohoda pre váš nadýchaný člen rodiny!

Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

− 7 = 1